Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowości w promocjach "blueconnect"

Nowości w promocjach "blueconnect"

WitekT 5 Lutego 2007 11:40

0 0

Od 5. lutego Era wprowadza zmiany w promocjach blueconnect.

Z promocji blueconnect 39 i blueconnect 99 zostają wycofane modemy Option Globetrotter Combo EDGE oraz Sony Ericsson GC89.




W promocjach blueconnect 79, blueconnect 99 oraz blueconnect 99 - umowa na czas nieokreślony zwiększono dopuszczalne limity przesyłania danych w cyklu z 3 GB do 4 GB.

W promocjach blueconnect 39 i blueconnect 39 - umowa na czas nieokreślony abonent będzie miał możliwość migracji z limitu 500 MB na 4GB po 6 pełnych cyklach rozliczeniowych. Zmiana na 4GB możliwa będzie tylko dla klientów, którzy skorzystają z promocji od 5. lutego. Obecni klienci z limitem 2GB i 3GB nie mają takiej możliwości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~koń który mówi  2007-02-05 12:59:48  host: very.crazy.internetserviceteam.com

    Czy nie rozumiesz, że połączenie tego typu nie służy do ściągania gigabajtów? Jaki jest sens tak to liczyć? Skoro masz simdatę bez umowy, kupujesz kartę za parę groszy, podłączasz komórkę i jedziesz na laptopie za 3gr/100KB bez żadnych umów i abonamentów. W ogóle to zastosowałeś świetny trick - podałeś cenę ery 39 netto, ale Plusa już brutto. Era wychodzi więc 50zł miesięcznie blisko i co za to masz? Umowę i transfer 16MB DZIENNIE zapewniony. Tyle to ja na www robię w godzinę średnio. Więc co to za rewelacja wiązać się umową z Erą i płacić za coś takiego 50zł miesięcznie? W Plusie natomiast można spędzić cały dzień na simdacie np. na GG płacąc za to dosłownie 30gr. A jeśli na drugi dzień nie będziesz korzystał to nie zapłacisz nic. I na tym polega kapitalna zaleta simdaty.

  • 0

    5.  2007-02-05 13:10:05

    koń który mówi: teraz Ty dokonujesz zabiegu socjotechnicznego - w kontekście Ery wspominasz o 16 MB, które robisz w godzinę na www, a w wypadku SimDaty mówisz o GG i 30 groszach dzienie...

  • 0

    6. ~  2007-02-05 13:17:30  host: very.crazy.internetserviceteam.com

    Nie, ja jedynie oceniłem realnie możliwości jakie daje pakiet 500MB za 50zł. Wychodzi średnio 16MB/doba więc ani się to nie nadaje do niczego sensownego, ani nie jest tanie jeśli będziemy używać łącza mało. W tym drugim przypadku znacznie sensowniej jest użyć simdaty i płacić tylko za przesłane dane tych parę groszy, bo generując niewielki ruch wychodzi to naprawdę tanio. GG realnie nie weźmie więcej niż 1MB przez cały dzień, a przy delikatnej rozmowie nawet 100KB zrobić jest trudno. Tak samo przejrzenie poczty czy paru stron także ciągnie niewiele. W istocie więc simdata to prawdziwy Internet za grosze, dla osób które mają sporadyczną potrzebę przesłania jakichś danych lub nawiązania kontaktu. Nie ma najmniejszego sensu pakowanie się w cyrograf i płacenie ryczałtem 50zł prawie za coś takiego. Tylko tyle chciałem zaznaczyć, żadnych podtekstów i socjotechniki, o którą natomiast mogę śmiało podejrzewać zibiego bo celowo zestawił cenę netto Ery z ceną brutto Plusa i tu nie ma wątpliwości. W dodatku nadużycie polegające na porównaniu od razu 500MB ruchu, co jest naprawdę bzdurą bo wygenerować taki ruch na np. GPRS-ie to jest sporo wysiłku.

  • 0

    7.  2007-02-05 13:20:03

    6: każdemu według potrzeb, więc nie oceniaj autorytatywnie z góry według swojego profilu wykorzystania. U mnie 50 MB to na dzień dobry miesięcznie idzie na samo sprawdzanie zmian przez Active Synca w MDA Compact III na koncie mailowo / kontaktowym na Exchange'u.

  • 0

    8. ~koń który mówi  2007-02-05 13:23:48  host: very.crazy.internetserviceteam.com

    Nie oceniam. Ale skoro tak, to nie wystarczy Ci pakiet który ma 500MB, a tym samym to nie jest wydatek 50zł w Erze tylko jeszcze więcej, prawda? A pan zibi od razu zestawił najtańszą ofertę Ery i próbował na tym przykładzie wykazać że 3gr/100KB w Plusie to drogo, podczas gdy to jest naprawdę super oferta i od 2 lat nie mająca żadnej prawdziwej konkurencji.

  • 0

    9. ~  2007-02-05 13:26:06  host: very.crazy.internetserviceteam.com

    Dla pełnej jasności: nie można porównywać oferty abonamentowej z pre-paidem bo przecież to nie ma sensu. Jak mi pan zibi pokaże konkurencyjną ofertę w Erze lub Idei w pre-paidzie to wtedy zobaczymy ile te konkurencyjne oferty są warte. Ale tu już milczenie oczywiście, bo wiadomo ile kosztuje w Erze 100KB poza abonamentem i jak paskudnie jest to naliczane (500KB z góry).

  • 0

    10.  2007-02-05 13:26:37

    koń który mówi: starczy, starczy... :)

  • 0

    11. ~  2007-02-05 13:34:24  host: very.crazy.internetserviceteam.com

    Ihaha, ok ;)

  • 0

    12. ~jarekt  2007-02-05 15:11:17  host: ecv227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja tu bym sie zgodzil z Koniem :) Dla mnie ta oferta absolutnie nie bylaby w stanie zastapic Neostrady. Skoro podstawowy dostep do Internetu mam stacjonarny to oferta Bluconnecta moglaby byc jedynie uzupelnieniem do czego SimData nadaje sie znacznie lepiej. BTW> U mnie na exchange'a idzie max 5 MB - warto troche stuningowac parametry Pusha (np. heartbeat) oszczedzajac sporo MB danych i baterii w urzadzeniu.

  • 0

    13.  2007-02-05 15:17:51

    jarekt: powiem Ci, że MDA C III chodzi mi spokojnie 2 dni bez ładowania na ciągłej sesji transmisji danych, a o dane się nie martwię, mam ich pod dostatkiem. :)

  • 0

    14.  2007-02-05 15:18:56

    jarekt: poza tym to nie jest raczej Direct Push, tylko sprawdzanie poczty w pewien "udoskonalony" sposób. DP to wysyłanie SMS-a, który jest odpowiednio interpretowany przez udządzenie i informuje go o potrzebie pobrania danych.

  • 0

    15. ~SpaceBar  2007-02-05 18:18:21  host: abcw29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie wiem czy ktoś zauważył, ale Era jest chyba pierwszym Opem, który daje laptoka za 1 PLN - http://telepolis.pl/promocje.php?id=116 - ewentualnie ja źle rozumuję tą promocję...

  • 0

    16. ~dudim  2007-02-05 19:13:13  host: acqa3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    haha, SpaceBar- nie ma tak dobrze. To karta jest za złocisza, dolicz jeszcze cenę lapcia (nie podano)

  • 0

    17.  2007-02-05 19:19:15

    Ale gadanie... Ja płacę wg cennika za dane - 10 groszy za 100 kB - do 20 MB miesięcznie czyli do 20 zł. Bez pakietów, bez simdaty (tę mam w modemie w notebooku). I co niby? Że mogę mieć taniej kupując np. za 99 zł pakiet 500 MB na 7 miesięcy? No mogę mieć taniej - tylko o ile? A przecież nie co miesiąc 20 zł płacę - czasem 8 tylko ;-) I mi to gra! Taki jest mój wybór ;-) A wy o pierdoły się kłócicie. Taktowanie co 500 kB jest bardzio niekorzystne, szczególnie przy korzystaniu z takich rzeczy jak serwisy informacyje przez Operę Mini - mi na to potrzeba góra 200-300 kB i to jak z nudów przeglądam serwisy a nie z potrzeby ;-) Oznacza to stratę tylko pakietu w Erze. A jak wiele mam połączeń, żeby tylko pocztę sprawdzić? Czaem i pięć dziennie - w Erze oznacza to ubytek 5 MB!!

  • 0

    18. ~  2007-02-06 00:48:16  host: p05-08.opera-mini.net

    Wlo - zapraszam do Orange. W pakietach masz takt co 50 KB, dane wysłane i odebrane są liczone łącznie co ma kolosałne znaczenie dla kosztów i ich optymalizacji. Kosz tych 50 KB to 5 grosz. Korzystam i polecam. Do korzystania z internetu przez komórkę idealne rozwiązanie.

  • 0

    19.  2007-02-06 13:32:55

    teraz po sieci i w mediach chodzi nowy filmik blue connecta http://youtube.com/watch?v=RFhk9CofxaU

  • 0

    20.  2007-02-07 09:38:58

    18. - no żadna rewelacja - u siebie mam paczki po 10/1 kB ;-) A że rozdzielnie? Żaden problem ;-) Koszt tych 10/1kB? 1 grosz ;-) Do korzystania z internetu przez komórkę - idealne rozwiązanie.

  • 0

    21.  2007-02-07 09:40:09

    10/1 to przy połączeniach przez apn interetowy/wapowy oczywiście. i oczywiście korzytam z internetowego ;-)

  • 0

    22.  2007-02-07 12:22:30

    http://youtube.com/watch?v=RFhk9CofxaU ten filmik to ani śmieszny, ani tragiczny:P

  • 0

    23. ~zb  2007-02-07 12:28:54  host: dpm180.neoplus.adsl.tpnet.pl