Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowości w Orange Free

Nowości w Orange Free

WitekT 22 Maja 2011 16:07

0 0

Od 24. maja Orange wprowadza nowy plany taryfowy w ofercie Orange Free. Pojawia się abonament za 79 zł, a w opcji za 99 zł zwiększony zostanie limit transferu. Pojawi się także taryfa z opcją dzienną - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.



Abonament za 79 zł będzie zawierała pakiet 16 GB, a za 99 zł - 20 GB. Tańsza opcja to dodatkowe 30 minut na Orange i stacjonarne oraz 30 SMS-ów do Orange, droższa - odpowiednio 50 i 30. Obie opcje zawierają w sobie darmowy, nielimitowany nocny transfer w godzinach 0-8. Plany dostępne są dla nowych lub przedłużających umowę. Dotychczasowi klienci nie mogą przechodzić na opcję za 79 zł, a przechodząc na 99 zł otrzymają tylko 6 GB, tak jak to było dotychczas.




Taryfa z opcją dzienną kosztuje 0 zł miesięcznie przy umowie na rok lub 2 lata. Dzienny limit wynosi 1 GB, po jego przekroczeniu albo zostaje ograniczona prędkość, albo pobierana opłata 5 groszy za 1 MB (przy włączonej usłudze Cała naprzód). Jeden dzień korzystania z usługi kosztuje 10 zł. Opłata jest pobierana tylko w te dni, w których użytkownik korzysta z transmisji.

Jak oceniasz ofertę Orange Free po zmianach?

Bardzo atrakcyjna
11.61%
Atrakcyjna
15.57%
Nie wyróżnia się
11.35%
Mało atrakcyjna
19.00%
Bardzo mało atrakcyjna
32.72%
Nie mam zdania
9.76%

Wszystkich głosujących: 379



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 1

    7. ~ala  2011-05-22 17:24:14  host: public-gprs72513.centertel.pl

    ta opcja dzienna, to lepiej 10zł/abo + 1zł/100MB dziennie + ograniczona transmisja po tych MB. Obecna forma to bezsens... Co do OFnK - jak tylko zmienią, PLAY zyska..

  • 1

    8. ~  2011-05-22 17:33:07  host: 87-205-230-172.adsl.inetia.pl

    Dla mnie zaletą w Orange Free jest obecność CDMA. Niestety, nie ma go w Orange Free na Kartę. Z nim OFnK byłaby znacznie ciekawsza, zwłąszcza w słąbie zaludnionych terenach, gdzie jest tylko EDGE.

  • 1

    9. ~  2011-05-22 17:35:09  host: 87-205-230-172.adsl.inetia.pl

    @3 - dlaczego usuwać? Przecież możesz sam sobie przygotować taką kartę i jest to jedynie wykorzystanie warunków promocji, a że na "przemysłową" skalę, cóż... Można zrobić jedną dla siebie, można 100 na sprzedaż - kwestia czasu i środków. Typowy Polak, nie chce czegoś mieć to i nie chce, żeby mieli inni :-). Jak to było w tym kawale z zsąsiadem?

  • -1

    10. ~  2011-05-22 17:42:49  host: v06-15.opera-mini.net

    9@ Ale ty nic nie rozumiesz. Ludzie handlując bonusam GB w OFnk nie dają ofercie się odświerzyć ponieważ takimi zachowaniami sieć Orange odnotowuje zyski i według nich nie potrzeba zmian. Sami sobie robicie zle handlując.

  • 1

    11.  2011-05-22 18:29:59

    Drogi ten internet w abonamencie. Dlatego dyskusja zeszła na temat OFnK. ;-) Mnie denerwuje wszechobecna kompresja i mam zamiar zainstalować specjalny programik usuwający to przykre zjawisko. Dla zainteresowanych link : http://techmobile.pl/2010/06/jak-wylaczyc-kompresje-w-orange-fre e-i-blueconnect/ . Generalnie w tej ofercie brakuje pakietu w stylu "multi pop", skoro nie można uciec od pakieciarstwa. A zabawy z Allegro zostawiam młodszym. Mnie to nie interesuje.

  • 1

    12.  2011-05-22 19:03:02

    Jak rozumiem, nowa oferta jest automatycznie dostępna dla dotychczasowych klientów (o ile nie kłoci się z zasadami promocji)?

  • 1

    13. ~mk13  2011-05-22 19:48:23  host: public-gprs52560.centertel.pl

    Testuje orange free na karte i powiem ze straszne G! Praktycznie od 17 w dni powszednie nie nadaje sie do uzytku!

  • 1

    14. ~  2011-05-22 19:55:35  host: v27-04.opera-mini.net

    * od 17 godz do 22 godz mi też nie działa.

  • 1

    15.  2011-05-22 20:57:00

    @9 jesteś naiwny myśląc że z dnia na dzień Orange wyjedzie z 2 razy lepszą ofertą na kartę od obecnej, czy Play "odświeży" na wiele lepsze POnK. Po pierwsze ta oferta i tak jest dobra a po drugie operatorzy wolą trzymać ludzi za mordę 24-miesięcznymi umowami. Ja i tak preferuję kilka kliknięć na Allegro i 6GB za 40zł.

  • 1

    16. ~  2011-05-22 21:56:21  host: v18-03.opera-mini.net

    6GB mam już za 30 zł.

  • -1

    17. ~abc  2011-05-22 23:12:42  host: v04-07.opera-mini.net

    14@ a ja mam ofnk i chodzi cala dobe. Czasami dluzej mysli ale chodzi i tak szybciej od neostrady 2mega. Zmien modem bo ci pewnie skacze od edge do 3g w kolko. Za modem polecam SE c510, chodzi genialnie i jest tani. Ma mega mocny zasieg

  • 1

    18. ~mk13  2011-05-23 07:54:39  host: public-gprs179958.centertel.pl

    @17 Mam modem hdspa 7.2 i jeszcze w zyciu mi nie szlo szypciej jak 2mb wiec po co zmieniac???? Tak apropo ciagle swieci siec hdspa i zasieg jest 70-90% a strony w porze od 17 praktycznie sie nie wczytuja. Jak cos zaskoczy to jedna stronke forum potrafi wczytywac po pol godziny! I szczerze to watpliwa przyjemnosc mimo tej smiesznej ceny za 5 miesieczna karte. A placic tyle co tutaj podaja to naprawde MEGA-JOKE!

  • -1

    19. ~Bastek  2011-05-23 08:37:49  host: public-gprs40202.centertel.pl

    Ja na HSDPA 7.2 wyciągam ponad 6Mbps download i 1,7Mbps upload. Naprawdę nie mogę narzekać

  • -1

    21. ~  2011-05-23 08:39:50  host: public-gprs40202.centertel.pl

    http://www.speedtest.net/result/1308097614.png

  • -1

    23. ~  2011-05-23 08:46:36  host: public-gprs40202.centertel.pl

    @22; do przeglądania stron spokojnie 1,3 wystarczy. Podałem swoje wyniki wyłącznie dla przedstawienia sytuacji. Przyznam, ze sam jestem miło zaskoczony. Jakoś nie wierzę, że 8km od nodeB masz 1,3Mbps ;)

  • 0

    24. ~Mobilny Chłop  2011-05-23 08:51:22  host: 178.181.84.249.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Ja T-Mobile tyle wyciągam więc się nie dziw 23@ przy tej odległości na modemie Vodafone.

  • 0

    25. ~e  2011-05-24 12:47:10  host: host117.opteris.pl

    A w tej ofercie dziennej, to jak to bedzie aktywowane? Wystarczy jeden bit przeslany i oplata bedzie juz naliczana, czy trzeba to samemu aktywowac jakims kodem? Oczywiscie Telepolis podal tylko zajawke newsa... Jak zwykle - Fakt podaje wiecej szczegolow ;-P

  • 1

    26.  2011-05-24 12:51:52

    e: dość jasnym wnioskiem ze zdania "Opłata jest pobierana tylko w te dni, w których użytkownik korzysta z transmisji" jest to, że wystarcza jeden bajt wysłany o 23:59:59, aby zapłacić 10 zł. Jeżeli 2 sekundy później transmisja będzie trwała dalej, to zostanie pobrane kolejne 10 zł, które pozwala korzystać z transmisji przez kolejne 23 godziny, 59 minut i 59 sekund, z limitem 1 GB. A to o Fakcie to mogłeś sobie darować - wystarczy tylko trochę pomyśleć,

  • 0

    29. ~  2011-05-24 20:58:46  host: cjf254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ten abo za 10zł to jest szczał w dziesiątke, na to własnie czekałem

  • 0

    30.  2011-05-25 15:19:12

    z tego co czytam to Orange dość mocno zabrało się za usługi mobilne. Dopiero co wprowadzili oferty z netbookiem do bussines everywhere.

Dodaj swoją opinię