Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowości w ofercie Orange Freedom Pro

Nowości w ofercie Orange Freedom Pro

sirmark 5 Listopada 2011 23:30

0 0

Orange odświeżył ofertę Freedom Pro, bazującą na łączności CDMA. W cenniku pojawił się dodatkowy wariant abonamentu z limitem 25 GB.



Od 3. listopada dostępna jest nowa opcja Orange Freedom Pro 25 GB w cenie 119 zł. Obniżona została także cena abonamentu dla opcji Orange Freedom Pro 10 GB z 99 zł do 79 zł.

Opcja
Orange Freedom Pro
3 GB 10 GB 25 GB
Abonament 49 zł 79 zł 119 zł
Pakiet złotówek 20 zł 30 zł 30 zł
Opłata aktywacyjna 19 zł 39 zł 59 zł
Prędkość pobierania danych do 1 Mbit/s
Prędkość wysyłania danych do 256 kbit/s

(tylko pakiet z limitem 3 GB można zamówić przez Internet).




Klienci mają możliwość przetestowania usługi przez 14 za darmo(zmniejszono okres testowy z 30 dni), jednak wyższa jest wtedy opłata aktywacyjna, która wynosi 69 zł w Orange Freedom Pro 3 GB i 90 zł w pozostałych opcjach.

Na klientów czekają także dodatkowe pakiety danych pozwalające na zwiększanie miesięcznego limitu transferu danych. Pakiety w ofercie Orange Freedom Pro:
pakiet 0,5 GB - aktywacja: 10 zł z VAT
pakiet 1 GB - aktywacja: 15 zł z VAT
pakiet 2 GB - aktywacja: 20 zł z VAT

Można również skorzystać z usługi Cała Naprzód, dzięki której po przekroczeniu limitu danych prędkość transmisji będzie zachowana na dotychczasowym poziomie, w cenie 0,02 zł w Orange Freedom Pro za każdy rozpoczęty 1 MB.

Otrzymany Pakiet złotówek można wykorzystać na usługi w Orange i połączenia z numerami stacjonarnymi.

Zobacz: regulamin promocji Orange Freedom Pro (plik .pdf; 112 kB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    32. ~nobody  2011-11-06 11:49:54  host: z26-02.opera-mini.net

    @31 No ty masz backup internetu na maksa! Thuraye masz jako zapas, CDMA też bo wypowiadasz się, a piszesz z darmowego Aero2. Po prostu bez internetu nie możesz żyć :-(

  • 0

    35.  2011-11-06 14:12:56

    Upadli na głowę z tymi cenami... CDMA w Nordisk 10gb/m-ce 25 zł. Postępowanie grupy Orange według mnie zasługuje na ukaranie ze strony uke... Tam gdzie nie che i się pociągnąć 500 metrów kabla by podpiąć neostradę proponują net CDMA 1mb/256kb z limitem 3gb za ok 50 zł... żenada

  • 0

    36.  2011-11-06 14:20:19

    Usługa cała naprzód żenada! 1mb 0,02zł czyli 1gb to 20 zł!!!

  • 0

    37. ~vari  2011-11-06 14:33:18  host: 87-206-210-163.dynamic.chello.pl

    NMT nie jest już używane przez rybaków (w okolicach Międzyzdrojów gdzie mieszkam na stałe, nawet BTSy powyłączali). Jestem krótkofalowcem i mam nasłuch na te pasma. Nawet gdy NMT działała, to bardzo rzadko dzwonił ktoś z kutra. Na latarni morskiej Kikut stoi BTS Plusa pracujący w Half Rate, zapewniający jaki taki zasięg na Zatoce Pomorskiej. Dawniej rybacy korzystali z dedykowanej łączności radiowej morskiej w paśmie 156/161 MHz. Można było zadzwonić na statek wybierajac z telefonu stacjonarnego numer 907 i prosząc operatora o połączenie ze statkiem. Statek był wywoływany na kanale wywoławczo-ratunkowym 16. pasma morskiego UKF i przechodziło się na semidupleksowy kanał, odpowiedni dla danej lokalizacji. Wszystko to przez standardową radiostację morską, obowiązkowo posiadaną przez jednostkę pływającą. Łączność realizowały: Gdynia-Radio, Witowo-Radio lub Szczecin-Radio. Można także było połączyć się na falach średnich (cały Bałtyk) lub na krótkich (cały świat) jeśli jednostka posiadała stację MF lub KF. Obecnie zlikwidowano usługę telefonii publicznej dla statków, ale TP Emitel (ten od radiofonii i TV) utrzymuje zgodnie z konwencją SOLAS łączność brzeg-statkek na UKF i MF w rejonie Bałtyku. Została tylko stacja Witowo-Radio, obsługujaca całe wybrzeże. Gdy istniał system telefonii publicznej via pasma morskie, to połączenie ze statku na lad było zestawiane automatycznie z użyciem sygnalizacji cyfrowej DSC. Sama łączność była analogowa i słyszalna przez każdy inny statek. Na wybrzeżu zachodnim, od półtora roku nie działają BTS-y NMT (bo blisko granicy z Niemcami a oni coś się pluli). Radiodostępowiczów TP najszybciej przełączono na GSM właśnie tu. Od końca wakacji nie działają BTSy w Warszawie (choć działają wokół niej w podwarszawskich miasteczkach). Ale i tu ruchu nie ma.

  • 0

    38. ~vari  2011-11-06 14:37:31  host: 87-206-210-163.dynamic.chello.pl

    Niedawno byłem na Śląsku i BTSy działają ale także ruchu (rozmów) nie ma żadnych. Większość sieci NMT ma być wyłączona do 30.11.2011 według informacji branżowych na stronie TP dla "partnerów technologicznych. Zostanie kilka lokalizacji z czynnymi BTSami NMT a nawet relacjami RSŁA 160 MHz do jesieni 2012. Obecnie w całym kraju można uruchomić pełne pasmo (3 kanały) CDMA 450 MHz Orange. Niestety kraje ościenne jak na przykład Niemcy nie zgadzają się aby BTSy CDMA stały w tak wysokich lokalizacjach jak dawne NMT. Dla przykładu NMT na górze Grzywacz (103 mnpm a tylko kilometr od brzegu i 20km od Niemiec) jest wyłączony ale CDMA tam nie będzie i postawiono na małym maszciku w Kołczewie a drugi w Wolinie. Ciekawą alternatywą jest rozbudowywana sieć CDMA Plusa na 420 MHz. ceny prawie identyczne. Ja użytkuję CDMA 450 MHz Orange na wsi i chyba przejdę na CDMA Plusa. Mam antenę kierunkową Yagi na dachu pracującą 410-470 MHz.

  • 0

    42. ~  2011-11-06 15:17:16  host: public-gprs284091.centertel.pl

    to nielatwiej bylo wsiasc ofnk 70-109kbps bez laski i duzo taniej

  • -1

    43.  2011-11-06 15:18:47

    Racja, te posty nr 39 i 40 nie są na temat, proponuję wykasować. Historia równie żałosna jak jej autor.

  • 2

    45. ~  2011-11-06 19:00:38  host: z60-12.opera-mini.net

    @47. Nie chcesz mieć limitów? Załóż łącze stacjonarne. Coraz więcej jest sygnałów z różnych krajów że łącza są coraz bardziej zapchane więc w kwestii limitów nie spodziewaj się większej poprawy w internecie mobilnym.

  • 0

    47.  2011-11-06 20:03:30

    @45 Nie wszędzie da się założyć stacjonarne łącze!!!

  • 0

    48. ~  2011-11-06 20:45:47  host: 159-205-80-213.adsl.inetia.pl

    @47 - no to trzeba mieścić się w limitach, lub prowadzić nocny tryb życia i mieć ofertę bez ograniczeń w nocy... Przepustowość nadajników nie jest z gumy, nawet jeżeli szkielet jest niezły to zawsze jest to pierwsze wąskie gardło, a popyt na transmisję danych rośnie. Dlatego kabel zawsze będzie miał przewagę.

  • 0

    49. ~Red  2011-11-06 20:49:33  host: staticline10615.toya.net.pl

    To porównując Orange do Nordiska to jak zwykle pomarańcza to dno.

  • 0

    50. ~  2011-11-06 21:15:13  host: ip-78-30-122-169.free.aero2.net.pl

    ceny CDMA w Orange to nieporozumienie

  • 0

    52. ~  2011-11-07 00:03:21  host: public95170.cdma.centertel.pl

    ja mam cdma orange 8G i płace obecnie 60 zł, bo innego rozwiazania nie mam , bo sygnał gsm jest słaby

  • 0

    53. ~  2011-11-07 08:36:51  host: z19-01.opera-mini.net

    @Red49. Nordisk został kupiony przez Polkomtela i ceny usług już nie są takie jak kiedyś. Kiedy Nordisk był samodzielną firmą ceny miał dobre ale zasięg bardzo mizerny teraz zasięg został poprawiony ale ceny są chyba identyczne jak w CDMA Orange. Ale CDMA Orange ma lepszy zasięg.

  • 0

    54. ~ryz  2011-11-07 09:19:27  host: wmiispc227.au.poznan.pl

    JA Mieszkam w Kostrzynie Wielkopolski, próbowałem juz wsystkich operatorów jeżeli chodzi o internet, i było bardzo ale to bardzo kiepsko.Nasza Kochana TPSA nie chciał mi poprowadzić kabla w odległości 120 metrów gdyz miałem odp ze im się to nie opłaca.Więc postanowiłem zainwestować w internet o którym pisza w artykule. I powiem, że jestem zadowolony. Służy mi on tylko do przeglądania stron, nie ściagam muzy ani filmów.

  • 0

    55.  2011-11-07 13:37:06

    @48 Mieścić w limitach super... dziękuje za taki internet tylko dlatego że mieszkam na wsi mam płacić 49/79/119 zł za łącze 1mb z limitem 3/10/25 gb i to ma być główny dostęp do internetu?? jeszcze TP bezczelnie powie że nie opłaca im się pociągnąć kilkaset metrów kabla

  • 0

    56. ~lacoste  2011-11-07 13:48:17  host: nat0-waw.rtr.bait.pl

    Kilkaset metrów kabla może się jednak nie opłacać - policz jakie są związane z tym koszty i kiedy się zwrócą. Osobiście nie lubię Tepsy , ale opłacalności inwestycji nawet w dłuższym czasie musi jednak wystąpić, bo inaczej każda firma padnie. Ciężko to zrozumieć? Oni nie są od robienia prezentów ale od zarabiania.

  • 0

    57. ~ekonomia się kłania  2011-11-07 16:52:23  host: user-188-33-46-7.play-internet.pl

    @56 ale zanim się zacznie 'zarabiać' krocie to wpierw należy zainwestować w klienta.

  • 0

    58.  2011-11-07 16:59:25

    @56 Ciężko, bo za kabel płaci się comiesięczną opłatę w wysokości 29,24zł. Jakieś 2-3 lata temu TP kopała przed moim płotem studzienki pytanie: po co? Dzwoniąc na infolinię dowiadują się ze musieli by położyć 500 metrów kabla...

  • 0

    59. ~  2011-11-08 20:38:13  host: 89-72-232-26.dynamic.chello.pl

    widzę że cała grupa TP ostro promuje dostępn do Internetu – Orange w wersji mobilnej, natomiast TP w wersji stacjonarnej(neostrada z pakietami tv albo telefon voip)

Dodaj swoją opinię