Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Nowości" w iPlusie

"Nowości" w iPlusie

WitekT 30 Czerwca 2006 13:11

0 0

W czerwcu Plus wprowadził ograniczenie prędkości transferu danych dla klientów, którzy w jednym okresie rozliczeniowym przekroczyli 1 GB wysłanych i odebranych danych.

Taki zabieg ma na celu eliminowanie nadużyć, a także zapewnienie powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci wszystkim klientom korzystającym z oferty.

Po przekroczeniu 1 GB przesłanych i odebranych danych dostęp do Internetu i korzystanie z usług transmisji danych są dalej w pełni możliwe. Ograniczona zostaje jedynie prędkość, z jaką dane są transmitowane - od 1. lipca do 32 kb/s.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, których potrzeby transmisji danych przekraczają 1 GB w jednym okresie rozliczeniowym, Polkomtel przygotował specjalne pakiety iPlus extra, których wykupienie umożliwia utrzymanie pełnej prędkości transferu.

Dostępne są cztery pakiety, różniące się wielkością i ceną:
iPlus extra 128 MB - 8,54 zł,
iPlus extra 256 MB - 14,64 zł,
iPlus extra 512 MB - 26,84 zł,
iPlus extra 1024 MB - 51,24 zł.




Ceny brutto (z VAT).

Wykupienie poszczególnych pakietów przywraca pełną prędkość transferu na przesłanie określonej dodatkowej ilości danych, w zależności od wybranego pakietu: 128 MB, 256 MB, 512 MB lub 1024 MB. W jednym okresie rozliczeniowym można dokupić dowolną liczbę pakietów.

Aktywacja pakietów następuje poprzez wysłanie bezpłatnej wiadomości SMS na numer 2601 o treści odpowiednio:
iplus128
iplus256
iplus512
iplus1024
lub poprzez kontakt z konsultantem Działu Pomocy Technicznej iPlus pod numerem 601 101 101.

Od 1. lipca dostępne będą także nowe promocje w ramach ofert iPlus i iPlus Biznes. W planach cenowych iPlus 110 i iPlus Biznes 89, ilość danych, powyżej których będzie ograniczana prędkość transferu, zostaje podniesiona do 2 GB. W taryfach iPlus 60 i iPlus Biznes 49 wielkość ta pozostaje na poziomie 1 GB.

Najnowsza wersja aplikacji iPlus Manager v1.4, dostępna na rynku od marca, wyposażona jest w licznik transmitowanych danych, który umożliwia łatwą kontrolę ilości przesłanych megabajtów.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2006-06-30 14:06:42

    32kb/s to już znośnie. Tyle mniej wiecej do GPRS. No proszę. A jeszcze nie dawno słyszałem że jeśli chodzi o ograniczenia to prędkość 8kb/s jest JEDYNĄ MOŻLIWĄ prędkością to wprowadzenia jeśli chodzi o limitowanie...

  • 0

    4.  2006-06-30 14:16:13

    D@rio: nie, 8 kb/s było jedyną możliwą WIELOKROTNOŚCIĄ do wprowadzenia, a nie prędkością.

  • 0

    5.  2006-06-30 14:28:44

    Miesiąc temu po raz pierwszy ograniczyli mi prędkość z powodu przekroczenia gigabajta, nie wiem do ilu bo po połączeniu się z internetem wciąż pisało "predkość 56kb/s" (korzystam z GPRS) ale różnica była wyraźna - onet, wp, interia otwierały mi się ponad 5 minut!!! Telepolis także ;)

  • 0

    6. ~TomekŁódź  2006-06-30 15:17:03  host: apn-100-185.gprsbal.plusgsm.pl


    Jeżeli Plus dotrzyma słowa i będzie ciął do tych obiecanych 32 kb/s to ja już nie bede miał pretensji do nich. I to jest rozwiązanie żeby wszyscy byli zadowoleni. Jeszcze nie chwale bo mam transfer nie obciety ale zoabczymy, zobaczymy.

  • 0

    7. ~  2006-06-30 15:35:41  host: p01-05.opera-mini.net

    Ja nam okres rozliczeniowy od piątego i nam EDGE więc szybko wykorzystałem limit i najpierw ograniczyli mi szybkość do 8kb/s a teraz mam chyba 32kb/s i jest ok. Tak może zostać.

  • 0

    8. ~Jedi  2006-06-30 15:54:10  host: edr204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bartekh86, to w takich sytuacjach trzeba posługiwać się przeglądarkami www w trybie tekstowym. Na tyle i na gg to wystarczy :)

  • 0

    9. ~dt  2006-06-30 16:22:31  host: wap.plusgsm.pl

    32kb to chodzi o bity czy bajty bo sie zgubilem :/ rozumiem ze bity?

  • 0

    10. ~szalony  2006-06-30 16:54:35  host: apn-100-176.gprsbal.plusgsm.pl

    czyli będzie 4kB/s i to jest bardzo w porządku :-) plus dla plusa

  • 0

    11. ~wikut  2006-06-30 17:56:07  host: dqc222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wszystko się zmieni we wrześniu jak wejdzie HDSPA Ery, wtedy będzie można poważnie gadać.

  • 0

    12.  2006-06-30 18:31:08

    duży plus dla Plusa za nowy limit 32kbity

  • 0

    13. ~dt  2006-06-30 18:35:21  host: wap.plusgsm.pl

    wikut jesli wejdzie a znajac ere pewnie troche sie opozni a jak juz bedzie to niewiele zmieni. Poza tym Plus tez pewnie wprowadzi Hsdpa kto wie czy nie szybciej...

  • 0

    14. ~ronaldinho  2006-06-30 18:51:41  host: apn-99-87.gprspla.plusgsm.pl

    gdyby to orange takie limity wprowadziło, zaraz byście ich zjechali.

  • 0

    15. ~~ronaldinho  2006-06-30 19:06:54  host: wap.plusgsm.pl

    @ronaldinho- przeciez wszyscy tna transfer ale tylko Plus daje nawet wtedy wieksza predkosc a nawet mozliwosc utrzymania transferu.

  • 0

    16. ~dt  2006-06-30 19:08:55  host: wap.plusgsm.pl

    ups to bylem ja. Zapomnialem zmienic nick :D

  • 0

    17.  2006-06-30 23:09:04

    Witku a kiedy będzie oficjalne info o nowych promocjach w iPlus?

  • 0

    18. ~wlo  2006-06-30 23:40:30  host: ash119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT - ja podtrzymuję moją opinię z poprzedniej dyskusji na ten temat (dotyczącą ograniczenia).

  • 0

    19. ~endrej  2006-07-01 14:39:37  host: ape210.internetdsl.tpnet.pl

    na sensowny bezprzewodowy internet nalezey chyba poczekac do wrzesnia, kiedy ma sie pojawic hdspa w erze. Mam nadzieje, ze bedzie bez kretynskich limitow

  • 0

    20.  2006-07-01 14:41:19

    endrej: to raczej marzenia ściętej głowy... :(

  • 0

    21. ~tomekŁódź  2006-07-01 15:34:53  host: apn-100-190.gprsbal.plusgsm.pl

    HSDPA i co z tego że wprowadzą jak i tak limity będą i tak samo jak UMTS jest a i tak go wykorzystać nie można. Po co oni to wogóle wprowadzają, na takie limity to nawet EDGE jest za szybki. A jak już wprowadzą to w centrum miast i to pewnie za rok.

  • 0

    22. ~wlo  2006-07-02 00:08:39  host: asu14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    endrej - wszyscy czekali na UMTS... Era pierwsza uruchomiła czy zaprezentowała połączenie UMTS zdaje się... Tylko co z tego?

Dodaj swoją opinię