Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowości w iOS 4.3

Nowości w iOS 4.3

Ringu 14 Stycznia 2011 17:06

0 0

Niedawno pojawiła się wersja beta najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego Apple - iOS 4.3. Prezentujemy listę nowych funkcji, które pojawią się w finalnej wersji systemu.

Nowe funkcje dostępne w iOS 4.3:

Wirtualny hotspot, który potrafi udostępnić połączenie internetowe maksymalnie pięciu innym urządzeniom poprzez sieć Wi-Fi,
wsparcie dla funkcji AirPlay, która umożliwia strumieniowe przesyłanie danych audio do kompatybilnych urządzeń (np. do wieży stereo). Funkcja ta będzie mogła być wykorzystywana przez aplikacje innych producentów niż Apple,
nowa ikona FaceTime,
obsługa gestów multitouch dla iPada,
możliwość zmiany działania fizycznego przełącznika w iPadzie,
możliwość wyświetlania pełnoekranowych reklam iAd.




Najprawdopodobniej pojawią się też efekty wideo (typu odwrócenie kolorów czy kolejdoskop), których będzie można używać podczas nagrywania filmów lub wideokonferencji.

Aktualizacja będzie dostępna dla iPada, iPhone'a 3GS i 4, iPoda Touch 3. i 4. generacji, a także dla Apple TV 2. generacji. Niestety iPhone 3G nie otrzyma nowego oprogramowania.

Wersję Beta iOS 4.3 można pobrać z tej strony (682 MB).

Źródło tekstu: BGR, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • -1

    2. ~  2011-01-14 17:10:25  host: 77-255-0-251.adsl.inetia.pl

    AMAZING!

  • 2

    3. ~mariusz  2011-01-14 17:11:53  host: public31316.xdsl.centertel.pl

    "możliwość wyświetlania pełnoekranowych reklam iAd" :D

  • -1

    4. ~chłystek  2011-01-14 17:20:02  host: 190-129-78-94.net.stream.pl

    Nie noo, trzeci giees nie dostanie?? tozto szoook! Pamietam jak fanboje mowili, ze apple dba o wszystkich uzytkownikow ich sprzetow, a z HTC i Google sie brechtali - ze wspieraja tylko najnowsze sprzety. Bez nowej ikonki to juz nie to samo he he

  • 0

    5. ~chłystek  2011-01-14 17:20:41  host: 190-129-78-94.net.stream.pl

    Sorry, nie giees a samo gie :D

  • 0

    6. ~peha  2011-01-14 17:26:28  host: net07.mlyniec.gda.pl

    kolejdoskop?? to apropos naszych problemow z pkp??:)

  • 1

    7. ~labi89  2011-01-14 17:28:29  host: 212.160.172.70

    czy dobrze rozumiem ? nowa ikona FaceTime to po prostu nowy obrazek ? hehe faktycznie warta uwagi zmiana ;P

  • 0

    8. ~fism  2011-01-14 17:31:44  host: 77-254-115-249.adsl.inetia.pl

    @5: biorąc pod uwagę,że iP3G wszedł na rynek ponad 2 lata temu, to faktycznie zbrodnia, że nie dostał aktualizacji i powód do bezmyślnej 'haterskiej' gadki. Przecież najważniejszą zmianą jest mobilny (wirtualny?:P) hotspot, cała reszta to dodatki. Do czego się można tutaj przyczepić?

  • 0

    9. ~code  2011-01-14 17:34:54  host: 212.160.172.70

    @4: noo, Apple przestało udostępniać aktualizacje dla urządzenia po 3 latach, nie jak HTC z HD2 na przykład.

  • 0

    10.  2011-01-14 17:45:37

    iPhone 3g chyba ma juz 3 lata ?

  • 0

    11. ~pawel1611  2011-01-14 18:00:47  host: apn-77-115-151-144.dynamic.gprs.plus.pl

    hotspot nie bedzie działał w 3GSach w trybie Wi-Fi.

  • 0

    12. ~  2011-01-14 18:03:55  host: z20-11.opera-mini.net

    @1 Niewiele dodatkow bo produkt dopracowany i w miare kompletny. Proste.

  • 0

    13. ~berdys  2011-01-14 18:04:21  host: aaql135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a problem "ucisku" ajfona nadal istnieje :D Juz nie jest tak dramatyczny ale istnieje. Sprawdzone empirycznie.

  • 0

    14.  2011-01-14 19:31:00

    Poprostu aktualizacje tylko dla modeli, ktore sa jeszcze w sprzedazy... Po co aktualizowac cos czego juz nie sprzedajemy, jakos trzeba zmusic klienta do kupna nowego modelu ;D czy AirPlay to to samo co w Nokii TransmiterFM??

  • 0

    15. ~Boncio  2011-01-14 23:30:57  host: arh116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Airplay jednak raczej brzmi jak przesyłanie po BT. Mój telefon do samochodowego Bluetootha od zawsze wysyła muzykę i jakość jest dobra, a odległość bez problemu do 5m. Funkcje, które w innych smartfonach istnieją od dawna.

  • 0

    16. ~Dognier  2011-01-15 09:32:51  host: user-46-112-19-117.play-internet.pl

    Iphone 3G ma już 2,5 roku, i sprzętowo od nowych telefonów odstaje niestety znacznie, lepiej niech już zostnanie na iOS 4.2.1 który działa w miarę dobrze. A co do uścisku śmierci w iPhone 4 - mam wersję z nowszej serii, w moim odczuciu problem jest marginalny - złapanie wrażliwego punktu 1 palcem nic nie zmienia, zakrycie całą dłonią okazjonalnie powoduje spadek zasięgu o 1 kreskę - czyli w praktyce problem nie istnieje.

  • 0

    17. ~  2011-01-15 09:58:37  host: z07-16.opera-mini.net

    Ale sam fakt że iPhone 4 gubi zasięg jest prawdą.

  • 0

    18. ~fism  2011-01-15 11:21:25  host: 77-254-115-249.adsl.inetia.pl

    @15 'brzmi jak...' - w internecie jest pelna specyfikacja tego rozwiazania, nie łaska zerknac?

  • 0

    19.  2011-01-15 13:45:59

    rozwalila mnie nowa funkcjonalnosc "nowa ikona FaceTime". Mowmy o reszcie powaznych zmian. Dobrze ze apple zrozumial ze trzeba umozliwic dzielenie polaczenia internetowego. Powoli bo powoli ale najpierw nie mozna bylo uzywac iPhona jako modemu a teraz nawet hotspota mozna bedzie zrobic z niego. Tylko ze przypominam Samsung w Wave czy Galaxy S ma ta funkcje od ponad roku. Android od kilku miesiecy. Ogolnie pozytywne zmiany ale rewolucji tutaj nie ma a raczej latanie brakow. obluga 5 palcami to tez chyba sam marketing

  • 0

    20.  2011-01-15 23:30:36

    @17: niestety, nie jest.

  • 0

    21. ~Pest  2011-01-16 00:18:50  host: 87-204-165-158.ujscie.net

    Również jestem zdania, że iOS jest już dopracowany (oczywiście na dzień dzisiejszy). Teraz Apple może jedynie iść na ustępstwa. Problem z zasięgiem w IP4 to nie problem. Trzeba naprawdę umiejętnie chwycić telefon, żeby zgubił 1 czy 2 kreski. Identycznie ta sama sytuacja będzie miała miejsce w większości pozostałych smartfonów (tych z wyższej półki).

Dodaj swoją opinię