Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowości w Dialogu

Nowości w Dialogu

WitekT 30 Września 2004 18:02

0 0

Dd 1 października Telefonia Dialog do swojej oferty wprowadza nowe opcje taryfowe - TeleRazem i TeleRazem Wieczór, które pozwolą abonentom na znaczną redukcję kosztów połączeń. Obniżeniu lub korekcie poddano również ceny innych pozycji taryfowych.

Nowe opcje taryfowe to nieograniczona możliwość korzystania z połączeń lokalnych wewnątrz sieci Dialog w ramach opłaty abonamentowej:

Nazwa pakietu Godziny obowiązywania Aktywacja Cena w taryfie Efekt Cena w taryfach Profit i Pionier
TeleRazem całą dobę 5 zł 17,90 zł 19,90 zł
Telerazem Wieczór 18-8 w dni robocze, całą dobę w weekendy i święta 5 zł 9,90 zł 11,90 zł

Od 1 października br. do taryfy Atut wprowadzone zostaje 15 darmowych impulsów w cenie abonamentu. Wprowadzenie darmowych minut wymagało jednak nieznacznej korekty dotychczasowych cen abonamentu, opłaty za impuls oraz czasu zaliczania impulsów. Nowa cena abonamentu została nieznacznie podwyższona do 19 zł, zaś opłata za impuls do 0,57 zł. Wzrost cen wynosi ok. 10%, jednak nowo uzyskane korzyści znacznie przewyższają poniesienie dodatkowych opłat, zwłaszcza że wydłużony zostaje czas trwania pojedynczego impulsu dla połączeń lokalnych z 2 do 3 minuty w godz. 8.00 - 22.00 i do 6 minut w godz. 22.00 - 8.00). Korekta cenowa została wykonana tak, aby najczęstszy typ połączeń wykonywanych przez użytkowników tego planu taryfowego był znacznie tańszy.
I tak na przykład:
najczęściej wykonywane połączenia to połączenia lokalne trwające powyżej 2 minut, nie przekraczające jednak 3 minut. Za takie połączenie dotychczasowa opłata wynosiła 1,04 zł. W nowej taryfie koszt takiego połączenia wyniesie 0,57 zł - to ponad 45 % taniej,
nowa taryfa Atut gwarantuje 15 darmowych impulsów w cenie abonamentu, czyli za 19 zł. W dotychczasowej ofercie wykorzystanie 15 impulsów kosztowało 7,80 zł netto (0,52zł x15), co dodane do 17 zł poprzedniej ceny abonamentu daje razem 24,80 zł. Oszczędność wynosi zatem 5,80 zł.

Nowe niższe ceny funkcjonują w ofercie taryfowej Dialogu już od 1 września br. Wprowadzone miesiąc temu zmiany to:
obniżenie cen połączeń do sieci komórkowych w taryfach Profit, Pionier i Efekt - ceny już od 0,67 zł / min. (w szczycie już od 1,14 zł / min.),
nowe przyporządkowanie krajów do stref taryfowych w połączeniach międzynarodowych, co skutkuje obniżką cen połączeń międzynarodowych do wybranych krajów (np. połączenia z USA - strefa 1 zamiast 6, czyli 1,20 zł zamiast 2 zł),
zmiany cen w rodzinie opcji Telesekunda (sekundowe naliczanie opłat za połączenia oraz niższe stawki za minutę połączenia międzystrefowego, międzynarodowego oraz do sieci komórkowych)
- obniżenie cen połączeń w opcji TeleSekunda ? ceny za połączenie międzystrefowe już od 0,17 zł / min,
- obniżenie opłat abonamentowych za opcje TeleSekunda (5 zł w Efekcie, 7 zł w Proficie i Pionierze) i TeleSekunda Plus (4 zł w Efekcie i 5 zł w Proficie i Pionierze),
- wprowadzenie nowej opcji TeleSekunda Premium ? aktywacja 5 zł, abonament - 9 zł w Efekcie i 12 zł w Proficie i Pionierze; połączenia międzystrefowe już od 0,17 zł / min., międzynarodowe już od 0,64 zł / min., do sieci komórkowych już od 0,65 zł / min (w szczycie już za 0,90 zł netto za min).

Wszystkie ceny netto.

Źródło tekstu: Dialog     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~SirM  2004-09-30 20:34:00  host: 62.233.169.194

    ja od dawna patrze na poczynania Dialogu (pewnie od czasu jak dostalem od nich firmowy kubek ;)) ) i zal mi sciska ze nie moge sie do nich podlaczyc.. maja fajna oferte.. i wychodzą do klienta... ryczaltowane wewnatrzsieciowe to naprawde fajna sprawa..

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-140-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet