Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowości w cennikach telefonów w Play

Nowości w cennikach telefonów w Play

sirmark 9 Maja 2014 16:46

6 7

Sieć Play wprowadza kolejne zmiany w cennikach urządzeń. Oprócz nowych telefonów pojawia się także inteligentną opaską z czujnikiem pulsu.



samsung galaxy s5 sony xperia e1 htc desire 310




W ofercie pojawiły się: Samsung Galaxy S5 w zestawie z opaską Gear Fit, Sony Xperia E1 oraz HTC Desire 310. Zmienione zostały także ceny paru telefonów.

Do oferty trafił także Asus Transformer Book T100 - notebook 2w1 z 10,1-calowym odłączanym dotykowym ekranem HD, procesorem Intel Atom Bay Trail, systemem Windows 8.1 i pełnymi wersjami aplikacji MS Office 2013: Word, Excel, PowerPoint i OneNote.

Zobacz: zmiany cen w Play

Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:

Tagi: play

w sumie: 49
  • 0

    31. ~  2014-05-10 19:58:58  host: ip-78-30-123-192.free.aero2.net.pl

    30* U mnie podobna sytuacja- a mam starutkiego SE c702. WYszukuje czasem tylko T mobile i Play ( plus czesto jest a czasem go nie ma ) . Teraz mam wszystkie sieci oprocz umts900 Plusa - bo oczywiscie moj telefon tego pasma nie obsluguje ; )

  • 1

    32. ~Norbert z Klanu na TVP  2014-05-11 09:42:56  host: ip-129-6.lan.net.pl

    Pabloki proponuje abys najpierw sprawdzil, a potem bredzil.

  • 0

    33.  2014-05-11 11:26:55

    Dzisiaj mogę się do T-mobila zalogować a nie mogę dalej do Orange.

  • 0

    34.  2014-05-11 12:08:31

    @33 na północ od Wrocławia to samo

  • 0

    35. ~  2014-05-11 13:17:11  host: 77-253-29-41.adsl.inetia.pl

    gdzie *** informacja o wycofywaniu sie Playa z ofery "europiejskiej" wy zjebane cenzorskie ***?

  • 0

    36. ~pabloki  2014-05-11 14:01:25  host: 37.30.5.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @Norbert z Klanu na TVP ale co sprawdził? Kontekstowo wychodzi że chodzi Ci o lycamobile. Twierdzisz że działa ona w oparciu o play i że można sie zalogowac Lycamobile nawet do orange. Sprawdziłem. Nie można logować sie do orange a partnerem lyca jest plus. Wiem bo korzystam do połączeń międzynarodowych właśnie z lyca. Jeśli masz karte przeniesioną do lyca to wszystko jest w jednostkowym przypadku możliwe, podobna usterka jest w virgin.

  • 0

    37.  2014-05-11 14:54:34

    Czy publikowano na Telepolis informacje o nowej ofercie Play Online LTE z taktowaniem co.... 500kB, bo nie mogę znaleźć? Play uwstecznia się z ofertami. Dobrze, że w swoim czasie załapałem się na Fresza z Darmowymi Rozmowami i Esemesami po doładowaniu z całą plejadą pakietów, znacznie rozszerzającymi możliwości tej oferty. Internetowo Play schodzi na psy. Takt co 500 kB? Toż to żywcem kopia ze starego Tak-Taka bezpakietowego.

  • 0

    38.  2014-05-11 16:04:59

    toms - wszyscy się uwsteczniają w takim razie. Zagalopowali się (za sprawą Pleja) to teraz są konsekwencje. A nie mówiłem? ;-) Na poważnie... Plus też w pakietach promocyjnych transmisji co 512 kB taktuje i rozlicza (1 gr). Wszyscy chcieli nielimitowane? Są. Problem w tym, że wszyscy chyba oczekiwali opłaty 99 groszy miesięcznie? Nie tak się nie da... No mnie ta sytuacja śmieszy akurat, płakać nie będę - a to dlatego, ze jestem usatysfakcjonowany z obecnych poziomów cen za nielimitowane - nie, znacznie więcej niż 19 czy 29 zł płacę za wszystko nielimitowane..

  • 0

    39.  2014-05-11 17:31:49

    38 - wlo akurat tutaj trafiłeś kulą w płot. Jeśli uważnie czytasz Telepolis to zapewne pamiętasz, że gość który opracowywał internetowe taryfy u zielonego, przeszedł do fioletowego i rozlał tam swoją złodziejską zarazę. Więc znowu wyszło na to, że genezą zła wszelakiego jest niestety Plus. Play wpuścił wilka do swojej owczarni. ;-)

  • 0

    40.  2014-05-11 17:51:11

    Play ogranicza "no limit". Klienci wydzwaniali za dużo? Można zrywać umowy!
    Komórkowa sieć Play jako pierwsza wprowadziła do oferty tzw. taryfy bez limitu. Teraz w przypadku niektórych taryf operator wprowadza ograniczenia. Klienci, którzy nie zgadzają się ze zmianami, mogą wypowiedzieć umowę bez ponoszenia kary. Zmiany dotyczą taryfy Formuła Europa Unlimited, która w pierwszej wersji oferowała bezpłatne, nielimitowane połączenia przychodzące w roamingu w Unii Europejskiej. Od 19 grudnia 2013 roku Play wprowadził nową wersję oferty (tzw. Nowa Formuła Europa Unlimited), zastępując "no limit" pakietem 1000 minut w roamingu. Operator nie ukrywał, że pierwsza wersja oferty generowała potężne straty, mimo to wówczas warunki dla starszych umów pozostały bez zmian. Teraz ograniczenie będzie dotyczyło wszystkich użytkowników taryfy Formuła Europa Unlimited.
    Od kilku dni abonenci "pierwszej wersji" taryfy Formuła Europa Unlimited otrzymują od operatora listy informacyjne, w których czytamy, że "zmianie ulega rozpocznie połączeń głosowych przychodzących w przypadku korzystania z roamingu międzynarodowego w Strefie Euro".
    Zmiana polega na zniesieniu możliwości nieograniczonego, bezpłatnego odbierania połączeń przychodzących w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro i wprowadzeniu opłat takich połączeń w wysokości 0,19 zł za minutę. Jednocześnie każdemu klientowi przyznany zostanie pakiet 1000 minut na połączenia przychodzące w Strefie Euro. Połączenia przychodzące w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro nie będą obciążały pakietu.
    O zmianach Play będzie informował klientów w osobnej korespondencji. Klienci, którzy nie zgadzają się ze zmianami mają prawo do wypowiedzenia umowy za usługi telekomunikacyjne. W takim przypadku klienci nie będą obciążeni karą umowną za wcześniejsze zerwanie umowy promocyjnej.

  • 0

    41.  2014-05-11 17:59:58

    40 - czy wynika z tej informacji, że P4 zatrudnia przy opracowywaniu taryf ludzi z przysłowiowego warzywniaka? Bo tak to wygląda i nienajlepiej świadczy o tym operatorze. Jak się chce prowadzić wojnę cenową, to trzeba mieć argumenty za sobą. Zarówno ofertowe jak i finansowe. Należy temu operatorowi być wdzięczny na początkową wojnę cenową i urealnienie stawek. Jednak ostatnie poczynania trącą amatorszczyzną w najgorszym wydaniu i podważają wiarygodność jako taką. W każdym bądź razie miałbym spore obawy wiązać się umową z operatorem, który w tak nieprzewidywalny sposób zmienia zasady w trakcie jej trwania.

  • 0

    42. ~pabloki  2014-05-11 18:25:22  host: 46.204.49.73.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @sylwekZolkusza #40 masz prawa do tego artykułu który wkleiłeś z media2? tu nawet nie ma cytowania.

  • 0

    43. ~  2014-05-11 20:42:16  host: user-94-254-131-187.play-internet.pl

    @42 akurat teks jest ze spiderwebs, a nie media2

  • 0

    44. ~pabloki  2014-05-11 21:20:58  host: user-31-174-176-205.play-internet.pl

    @43 a to dziwne bo na spidersweb jest troche inny tekst a na media2 słowo w słowo jak w #40. Skopiowany ctrlc, ctrlv z media2.

  • 0

    45. ~pabloki  2014-05-11 21:22:57  host: user-31-174-176-205.play-internet.pl

    @43 chodzi o tekst z media2 z 10 maja 2014 (17:39), żywcem przeklejony.

  • 0

    46.  2014-05-11 21:39:24

    Jeżeli klient nie wyraża zgody na zmianę warunków umowy i nie ma ochoty zrywać umowy to co wtedy ?

  • 0

    47.  2014-05-11 21:42:51

    Już sobie znalazłem ;) Umowa o świadczenie usług "Operator moze zmienic warunki niniejszej Umowy. W takim przypadku Operator doreczy Abonentowi na pismie tresc kazdej
    proponowanej zmiany warunków Umowy z wyprzedzeniem co najmniej jednego miesiaca przed wprowadzeniem zmian w
    zycie. Wtedy Operator równiez poinformuje Abonenta o prawie wypowiedzenia Umowy, jesli Abonent nie akceptuje
    zaproponowanych zmian. W razie skorzystania przez Abonenta z powyzszego uprawnienia, Operatorowi nie przysługuje zwrot ulgi, chyba, ze koniecznosc wprowadzenia zmian wynika bezposrednio ze zmiany przepisów prawa, z decyzji Prezesa UKE lub polega na usunieciu niedozwolonych postanowien umownych."

  • 0

    48. ~  2014-05-12 07:21:05  host: 77-255-224-197.adsl.inetia.pl

    @42, za to ty wyjaśniłeś, że to cytat ;) Ważne, że chociaż czytelnicy informują ponieważ Redakcja nie uznała tego za potrzebne a szkoda, bo o 3 nowych nadajnikach LTE Play robią czasem newsa a teraz brak wzmianki na co by nie mówić dość rzadki proceder zmian warunków kontraktu w czasie jego obowiązywania, co umożliwia zerwanie umowy bez konsekwencji.

  • 0

    49.  2014-05-12 08:04:02

    Może i przeszedł, jednak widać tam ma wolną rękę ;-) W Plisie nigdy nie było taktowania co 512 kB a standardem było 10 albo 100 kB - zależnie od taryfy, pakietu itd. W Plusie abonamenty z pakietami kwotowymi to był długo standard, widać człowiek po odejściu z Plusa, mając wolną rękę polikwidował kwotowe w Plej i reszta zrobiła to samo... Tak, może i masz rację, tylko może za wysoki stołek gościowi dali i miał za dużo swobody w tym złodziejskim procederze? No bo nawet jeśli, to chyba nie jeden człowiek podejmuje decyzję o ograniczaniu oferty dla klientów czułych na ceny? Plej przecież taki segment rynku dotychczas zagarniał jak mi się wydaje?

  • 0

    50.  2014-05-12 08:08:26

    Jeśli wpuścili wilka, za którego przyczyną tracą, to znaczy, że nie nadają się do prowadzenia firmy bo nie potrafią fachowca z rynku wyhaczyć ;-) A może wiedzieli kogo biorą? Nie bierzesz tego pod uwagę? AERO2 USER - no jak co? Nadal może nie mieć ochoty, jednak będzie "używał" zmienionej umowy ;-)

Dodaj swoją opinię