Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowości w BTSearch

Nowości w BTSearch

WitekT 10 Listopada 2009 19:29

0 0

Znany wszystkim "łowcom BTS-ów" serwis BTSearch, wzbogacił się dzisiaj o nowe możliwości.

Nowe funkcjonalności to m.in.:
wyświetlanie lokalizacji z bazy BTSearch, wraz ze szczegółowymi danymi stacji bazowej (m.in. identyfikatory CID/LAC itp.),
tryb wyświetlania danych "do weryfikacji", czyli lokalizacji, które znajdują się w wykazie pozwoleń UKE, lecz których brakuje w bazie BTSearch,
wyświetlanie lokalizacji pozwoleń radiowych dla "nowych" operatorów: Aero2, Sferia, Mobyland oraz Nordisk,
Sugester - nowy, wygodny sposób zgłaszania propozycji, sugestii i uwag odnośnie funkcjonowania serwisu. Sugester dostępny jest po kliknięciu graficznego przycisku przy prawej krawędzi przeglądarki lub wchodząc bezpośrednio na adres forum BTSearch.

Szczegółowe informacje odnośnie nowych trybów wyświetlania lokalizacji na mapie są dostępne pod tym adresem.




Serwis BTSearch w sekcji, która opiera się o dane przesyłane przez użytkowników, przedstawia teraz jedynie stacje bazowe czterech głównych operatorów. Nowe sieci dostępne są tylko w pliku xls.

Dla osób chętnych do rozpoczęcia aktywnego monitorowania stacji bazowych, dostępny jest tutorial. Znaleźć można w nim m.in. sporo informacji teoretycznych nt. działania sieci komórkowych GSM/UMTS oraz praktyczne opisy aplikacji pomocnych przy monitoringu sieci - CellTrack oraz PyNetMony (dla telefonów opartych o system Symbian S60).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12.  2009-11-10 21:51:22

    Strona ma braki i to dość poważne. W średnim mieście (Koszalin) nie ma żadnych informacji o nadajnikach Play.

  • 0

    13.  2009-11-10 21:55:06

    @DD7: No to netmonitor w reke i notuj ;-) Widac nie ma kto zbadac sieci w tym miescie...

  • 0

    14. ~evad  2009-11-10 21:58:12  host: 212-159-119-20.plus.com

    Panowie/Panie, proszę dokładnie przeczytać to: http://mapa.btsearch.pl/info/datasource - a dopiero potem narzekać nt. "błędów jak cholera". Dziękuję za uwagę. Autor. :)

  • 0

    15. ~  2009-11-10 22:47:20  host: v05-12.opera-mini.net

    @lee ja mieszkam w sosnowcu w dzielnicy sielec i jak stoje przy oknie, to telefon zasieg widzi, w glebi mieszkania nie :) Dokladnie nie wiem gdzie ten nadajnik moze byc, bo prawde mówiac nie interesuje mnie to zbytnio.. Pozdr. /finke

  • 0

    16.  2009-11-10 23:32:04

    Ja tam w Lublinie mogę dać namiary jak i co, bo mój netmonitor w SE sprawuje się dobrze, ale pewnie LuIN mnie wyprzedzi, bo to też Lublinianin ;)

  • 0

    17. ~  2009-11-10 23:46:59  host: v07-08.opera-mini.net

    Ziemianin ;-)

  • 0

    18. ~  2009-11-11 00:14:08  host: riviera.nat.student.pw.edu.pl

    Aero2 wlasnie dostalo od uke pozwolenie na ok 60 lini radiowych wiec pewnie ok 40 stacji maja. Skad wiem pracuje w uke:)

  • 0

    19. ~mirekb  2009-11-11 00:57:27  host: apn-77-113-71-190.dynamic.gprs.plus.pl

    dzis nowy wykaz uke..ciekawe jak wyjdzie w inwestycjach 2009.liczba bts/node b jest wyznacznikiem ilości ale czy jakości?(dla wszystkich którzy inwestują)

  • 0

    20.  2009-11-11 00:58:05

    Szkoda, że nie ma zakładki nowości, wtedy by mi się wyświetliły tylko nowo dodane stacje.

  • 0

    21. ~  2009-11-11 00:59:17  host: apn-77-115-113-27.dynamic.gprs.plus.pl

    @16: No to na co czekasz? Cały czas można wysyłać dane do btsearch. A netmonitor w SE to akurat dość biedny jest...

  • 0

    22.  2009-11-11 01:12:45

    Mogę podawać dzięki SE CID stacji, zweryfikować teoretycznie łatwo dzięki pozwoleniom UKE. Jak będę miał czas podam najbliższe stacje w mojej okolicy, może z całego Lublina jeśli chodzi o P4 i jego EGSM. Z reguły będę podawał P4 i PTC, Polkomtel ma dość skomplikowany CID, Centka zgubiłem gdzieś kartę.

  • 0

    23. ~  2009-11-11 01:18:14  host: apn-77-115-113-27.dynamic.gprs.plus.pl

    Jaki skomplikowany CID??? Taki jak każdy inny. Mało tego - jedynie w Polkomtelu można na podstawie CID-a określić która to stacja z pozwolenia. CID wynika wprost z numeru stacji w pozwoleniu.

  • 0

    24. ~  2009-11-11 01:20:38  host: v02-07.opera-mini.net

    @16: Myślę, że LuIN to jednak lublinianinem co najwyżej może być :-)

  • 0

    25. ~Żaba  2009-11-11 02:10:53  host: 87-205-237-241.adsl.inetia.pl

    Dobra a powiedzcie mi jak ktoś będzie miał czas co to są te sektory?

  • 0

    26. ~  2009-11-11 02:33:11  host: 87-205-237-241.adsl.inetia.pl

    A o tym, że ITak Tak jest nowa wersja 3.0 Z bardziej szczegółowym np. bilingiem to nie pisaliście tu na portalu.

  • 0

    27. ~Adam  2009-11-11 07:27:01  host: v03-10.opera-mini.net

    A u mnie okolice Krynicy Zdroj pokryte PL 17 z lokalizacja Jaworzyna Krynicka. UMTS 900 tel Nokia 6220 Classic zasieg porownywalny z GSM 900 Ery i Orange z tej samej lokalizacji. Ladnie sie buduja.

  • 0

    28. ~mirekb  2009-11-11 08:44:26  host: apn-77-114-72-191.dynamic.gprs.plus.pl

    @26 jak narazie to były problemy z iboa dla abonentów a juz sie wzieli za prepaid..

  • 0

    29. ~Gadulski  2009-11-11 10:25:22  host: h82-143-133-204-static.e-wro.net.pl

    kwistas, jest zakładka nowości na mapie :) Poszukaj uważnie :))) Pozdrawiam.

  • 0

    30. ~evad  2009-11-11 11:59:31  host: 217.205.197.194

    @25/Żaba: czytaj tutorial dla początkujących, link w treści newsa.

  • 0

    31. ~Nick  2009-11-11 12:53:21  host: heyah20909nc-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Swietna sprawa. Brawa dla tych ktorzy spisuja dane nadajnikow i opisuja te stacje bazowe. To wtyd ze sa miasta gdzie nikomu sie nie chce tego robic.

Dodaj swoją opinię