Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowości o ofercie internetowej UPC

Nowości o ofercie internetowej UPC

sirmark 30 Lipca 2010 18:53

0 0

Od 2 sierpnia UPC Polska wprowadza zmiany w parametrach usługi Internetowej oraz obniża ceny.



Nowa oferta internetowa UPC to wyższe prędkości i niższe ceny. Portfolio otwiera usługa Fiber Power 5 Mb/s, następna to 10 Mb/s (do tej pory 8 Mb/s), 25 Mb/s oraz 50 Mb/s i 120 Mb/s. Ceny wyniosą odpowiednio: 55 zł (obniżka o 5 zł), 65 zł (obniżka o 10 zł), 79 zł (obniżka o 11 zł), 100 zł (obniżka o 20zł), 150 zł (obniżka o 50 zł).




Usługa

Prędkości

Abonament

Download

Upload

Fiber Power 5

5 Mb/s

512 kb/s

55 zł

Fiber Power 10

10 Mb/s

1 Mb/s

65 zł

Fiber Power 25

25 Mb/s

1,5 Mb/s

79 zł

Fiber Power 50

50 Mb/s

5 Mb/s

100 zł

Fiber Power 120

120 Mb/s

10 Mb/s

150 zł



Dwie najwyższe prędkości są już dostępne dla 2/3 gospodarstw domowych znajdujących się w zasięgu sieci UPC. Dodatkowo nowe usługi charakteryzują się m.in. większą liczbą komputerów możliwych do podłączenia, pojemnością oraz liczbą kont e-mail, pojemnością kont na serwerze www oraz maksymalnym rozmiarem przesyłanej wiadomości.

UPC rozpoczął także proces systematycznego, automatycznego podnoszenia prędkości usług internetowych dotychczasowym abonentom, którzy od chwili podpisania umowy korzystali z usług o niezmienionych parametrach. Od początku roku proces objął blisko 200 tys. klientów UPC, którzy dzięki temu w ramach dotychczasowej umowy mogą korzystać z szybszego internetu.

Źródło tekstu: UPC     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    26. ~  2010-07-31 00:56:04  host: 77-253-166-35.adsl.inetia.pl

    sirmark - skoro wymieniasz obniżki to napisz także że niedawno były podwyżki bo w przeciwnym przypadku wygląda to tak jakby "dobre" UPC obniżyło ceny. Niedługo i tak kolejna podwyżka z powodu wzrostu vatu. Co do oferty to drogo bo za najtańszy internet trzeba zapłacić aż 55zł, już wolę netiowe 4M/512k za 37zł miesięcznie i co najważniejsze w przeciwieństwie do UPC brak degradacji pakietów, zawsze pełna prędkość i zawsze online oraz normalny ruting poprzez dostęp do plixa.

  • 0

    31. ~  2010-07-31 10:06:28  host: t24-08.opera-mini.net

    upc to obok tpsa najbardziej badziewiasta firma w Polsce Systematycznie maj gleboko gdzies klientow TV osttnio znowu likwidowali az 2 kanaly, do tego raczyli yslac info 7, ze jeden znich nika od 1! Szczyt bezczelnosci. Ale OCZYWISCIE co roku podnosza ceny. W usa juz rrezygnuja z tego samego powodu z kablowek, bo maja sygnal z internetu (tv pisal o tym telpolis) Kiedy u nas? Zastanwia mnie takze idiotyczna polityka cenowa inernetu. Czemu nie oferuja go tanio? Konkurencja jest. Chocby ze strony mobilnnego. Wiem to nie to samo, ale tak samo stale to nie to samo, bo nie mozna sie przemiescic. Bylem wlasnie w Orange, sprawdzc czy czegos nauczyli sie po tych paru latch. Ta sama komusza mentalnosc, najtaniej 90PLN, bo za 'kabel' musi sie zaplacic 30....

  • 0

    32.  2010-07-31 10:33:33

    31: ja sie nie zgadam, ze drozeje w UPC. Od 3ch lat mam u nich internet, predkosci (w zaleznosci od tego jakie mialem w danym czasie uslugi) byly 5-15 Mbit, a oplata z 90 zl spadla mi na 55 zl. Zle? Dobrze :) Do tego czeste przyspieszenia i obnizki cen. Oczywiscie w UPC, jak w kazdej firmie, nie jest idealnie i wlasnie robia tak jak piszesz - to nie pierwszy raz, ze nie zachowuja terminu 30 dni przed zmiana warunkow umowy. Jak sami wiecie wszedzie pracuja normalni ludzi i jak sam wiecie (ci co pracuja to wiedza) wiekszosci z nich nic sie nie chce i wszystko odkladaja na pozniej. Stad wlasnie pismo z opoznieniem 1,5 miesiaca. Ogolnie jednak UPC to chyba najlepszy ogolnokrajowy provider internetu :)

  • 0

    33. ~  2010-07-31 11:10:04  host: lu-77-223-207-232.hypnet.pl

    @22 Jaki lokalny operator w Lublinie oferuje takie ceny?

  • 0

    34. ~Pitl  2010-07-31 12:04:27  host: public-gprs89418.centertel.pl

    POd rozwage. Mam UPC, od dwch m-cy nie dzial stacjonarny, internet chodzi jak chce (teraz pisze przez modem GSM), dwa terminy wizyt nie zrealizowane, zero odpowiedzi , zero kontaktu z biurem obslugi, za to faktury przysylaja terminowo. Czy w innych sieciach jet tak samo?

  • 0

    35. ~  2010-07-31 12:42:17  host: t02-09.opera-mini.net

    do zadowoloonego obnizki??? w UPC A moze cie nabijali w butelke? Ja moge powiedziec, ze mialem po takiej cenie, jak miaem pkiet promocyjny, po tym podwyzszli jak kazdemu pierwszemu ulicy na cene normlna (mimo moich ostrezen, ze jesli na przdluzenie nie zaoferuja znizki, to odejde). No i mam gleboko gdzies UPC - po odejsciu mam polowe ceny tego co oni chcieli wtedy. Ci co mieli do czynienia z BOK dobre wiedza, ze to sa glupie, niekompetentne cwaniaki. Ale jak komus sie u nich podoba, droga wolna. Acha - z tego c wem jaosc sygnlu TV maja, jak na moj gust bezbadziejny, pomijam czasowe znikanie kanalow, zmiany czestotliwosci bez uprzedzenia, czy czasowe (widac ja dostana odpowiednia ilosc bluzgow) obnizanie glosnosci niektorych kanalow, nie wiedziec czemu najczesciej Polsatu. Slowem gdybym tylko mogl, rzucilbym ich bez wahania

  • 0

    36. ~pegazzz  2010-07-31 12:50:47  host: chello087206193210.chello.pl

    Witam :) A ja tam jestem bardzo zadowolony z cen, prędkości i jakości usług UPC (Kalisz - raz do roku jakaś krótka, do pół dnia, awaria sie zdarzy). A najbardziej z faktu że umowy bezterminowe są ok. 10 zł droższe niż cyrograf. Do wszystkich narzekających... pokażcie mi proszę jakikolwiek telekom który na umowie bezterminowej nie "kosi" podwójnej opłaty :) Od 3 lat płacę tyle samo miesiecznie a zaczynałem z 2 Mbit/s... teraz mam 8 a niedlugo będę miał 10 :) I to wszystko bez cyrografu, w każdej chwili mogę zrezygnować, choć oczywiście nie zamierzam :) Nie widzę podstaw do jakichkolwiek zarzutów co do firmy (nielicząc ewentualnie zasięgu i przenośności - nie mam doświadczeń) Ale przecież narzekanie to nasz "sport narodowy"... eeehhh... Pozdrawiam serdecznie zadowolonych :)

  • 0

    37. ~pegazzz  2010-07-31 13:09:26  host: chello087206193210.chello.pl

    P.S. To nie jest operator komórkowy, który "na siłe" potrzebuje utrzymywać abonentów przedłużaniem umów na korzystniejszych warunkach. Polityka jest prosta, jest oferta, są promocje, po skończonej umowie (o ile się taka podpisało) można przejść na bezterminową - bez upustów, albo wziąść nową promocję "taniej" na kolejny cyrograf, jak dla każdego innego lub nowego abonenta. Lub zrezygnować i poszukać lepszej oferty :) Ja takich w swoim miejscu zamieszkania nie znalazłem...

  • 0

    38. ~darek  2010-07-31 13:21:49  host: 87-79-n2.aster.pl

    a aster za neta 5 mb w dzien i 10 w nocy kaze sobie placic 99,99 zl ZLODZEIEJE

  • 0

    39. ~antyp2p2p  2010-07-31 15:51:19  host: matylda.kokarda.pl

    Może w końcu wyłączą przycinanie p2p.

  • 0

    40. ~  2010-07-31 16:07:41  host: t12-03.opera-mini.net

    ja - gdybym mial placone od obrrotow, czyli takze od ilosci klientow - z pewnoscia oferowalbym swoim dlugoletnim klientom jaies upusty, bo to jest ekonomicznie uzasadnione. Tymczasem UPC woli lpac nowyc frajerow, ladowac w to kupe forsy (marketing, reklama, specjalna nizsza taryfa), niz ZARABIAC Ale tak tt jest jak sie zatrudnia mangerow idiotow, ktorym i tak wszystko zwisa, bo maja plcone czy jest dobrze w firmie czy zle. Oczyista oczywistoscia jest to, ze pozyskanie nowego klienta kosztuje wielokrotnie wiecej niz utrzymanie starego (do tego jeszcze takiego co plci regularnie, a nowy... moze nie zaplci?). Takze podwyzszanie predkosci ( wiekszosci filcyjne i kompletnie niepotrzebne), przy tych samych oplatch jest zyskiem, ale dla tych co lpia sie na promocje typu obnizamy o 50% choc od ceny podwyzszonej dla niewtajemniczonych o 50

  • 0

    41. ~kamaz  2010-07-31 18:02:13  host: 132.11.static.dcenter.pl

    @darek To, że Aster każe sobie płacić 100 zł za dobrej jakości łącze 10Mbit/s, ze 100% tepsą i tranzytem na świat, nie oznacza, że masz od razu nazywać ich złodziejami, bo pojęcia o rynku telekomunikacyjnym nie masz. Największym szitem z tego wszystkiego jest tu UPC. Jakość usług żenująca, wycinanie ruchu do P2P, w dodatku ich filtry nie raz myliły P2P z jakimiś grami i robił się syf :) Nie wspomnę o ograniczaniu transferu do TP (20% i świata 35%). Ale.. nie bez powodu google na UPC 20Mbit/s ładują się 3 sekundy, a na mojej radióweczce 8/2Mbit/s pół sekundy :) A wy żyjcie sobie dalej ze świadomością, że jakość neta to ilość megabitów na sekundę ;)

  • 0

    42. ~kamaz  2010-07-31 18:04:53  host: 132.11.static.dcenter.pl

    Zapomniałbym. UPC może zaoferować taką, a nie inną cenę tylko dlatego, że ma spory udział w punktach wymiany ruchu, gdzie nie płaci nic za samo łącze, płaci jedynie grosze za styk. Styki zagraniczne natomiast, za które trzeba już zapłacić, są pozapychane w szczycie, pingi lecą na łeb, na szyję, a transfer robi co chce :) W dodatku podczas ostatniej awarii węzła PLIX, całe UPC leżało i kwiczało, klienci mogli sobie książeczkę poczytać, a klienci Astra dalej sobie działali, bo ruch leciał tranzytem zagranicznym i via ATMAN :) U mnie natomiast łącze przełączyło się u dostawcy na zapasowy Exatel i również obyło się bez większych problemów.

  • 0

    44. ~pegazzz  2010-07-31 22:39:18  host: chello087206193210.chello.pl

    @kamaz No i znów mam "zonka"... Skąd masz takie wiadomości??? Bo z takimi twierdzeniami zgodzić się nie mogę. Google jak i zagraniczne strony ładują mi się natychmiast, na pingi do gier online poza granicami kraju tez złego słowa powiedziec nie mogę - "śmigają", a grałem w kilka różnych. P2P? Z pełną prędkością łącza co do ostatniego kb po torrencie i z rapida. Innych sieci akurat nie używam. I jak wcześniej pisałem, jedna awaria na rok.. max kilka godzin... nadal uważam to za przyzwoite osiągnięcia. Tak wiele zależy od miejsca? Możliwe, ale jak już "psy wieszasz" na UPC to może wspomnij w jakim mieście "tak" robią. Bo ja mam całkowicie przeciwne wrażenia i spostrzeżenia. I zgodzić się z powyższą Twoją wypowiedzią nie moge. Pozdrawiam :)

  • 0

    45. ~maxbike  2010-07-31 22:56:57  host: chello087206227159.chello.pl

    Mogliby obniżyć ceny w UPC na żądanie, taniej wychodzi skoczyć do wypożyczalni po Blue Ray, 12zł za nowsze filmy to rozbój...

  • 0

    46. ~kamaz  2010-07-31 23:15:17  host: 132.11.static.dcenter.pl

    W Krakowie, u kumpla na 20Mbit/s, 4 max leciało do TP, 6 na świat, ot, pewnie UPC się szkielecik przypchał i trzeba było gdzieś chwilowo oszczędności poszukać :)

  • 0

    47. ~ja  2010-08-01 19:56:59  host: ahz207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @kamaz, ATMAN też leżał i kwiczał :)

  • 0

    48. ~  2010-08-01 21:18:56  host: p21-03.opera-mini.net

    UPC to najtanszy, polski uslugodawca internetowy. niestety jednoczesnie jeden z najgorszych bez prof. obslugi technicznej. cos za cos. SZCZECIN - czeste awarie (SR. 32h /mc - lut-kwi 2010), po za tym lacze szybkie i stabilne, ale nie dla GOOGLE I YOUTUBE/ O2 I WRZUTA. download p2p i p2m dobry+. telefon - bdb bez zastrzezen, kablowa - droga, slabej jakosci i wadliwa. cyfrowa to falsyfikat - czasami gorsza jakosciowo, bardzo droga, ale mniej wadliwa.

  • 0

    49. ~whan  2010-08-08 13:27:37  host: fhu250.internetdsl.tpnet.pl

    Ja używam UPC w Krakowie od ponad 2 lat i nie mam z nimi żadnych problemów. Internet 50 śmiga aż miło, pingi w granicach 10-20, można śmiało włączyć na raz ściąganie czy tv internetową i nic nic zamula...

  • 0

    50. ~voyager  2010-09-18 08:58:20  host: chello087206113096.chello.pl

    "UPC podwyższa prędkości internetu dotychczasowym klientom" to jest kit! ciekawe? jestem w upc kilka lat i nigdy mimo mimo interwecji żadna promocja minie nie objęła bo "promocje obejmują tylko nowych klientów".

Dodaj swoją opinię