Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowości LG na CES 2018

Nowości LG na CES 2018

msnet 8 Stycznia 2018 17:26

2 2

lg ces 2018

Koreański koncern podczas konferencji z okazji targów CES 2018 skupił się przede wszystkim na sztucznej inteligencji.

LG rozpoczął konferencję od prezentacji nowej marki LG ThinQ, stworzonej z myślą o urządzeniach ze sztuczną inteligencją, które uczą się naszych zachowań, aby jak najlepiej służyć naszym potrzebom. Mamy tu inteligentne urządzenia dla domu, takie jak na przykład klimatyzacja, odkurzacz czy system zarządzania oświetleniem. ThinQ to także umiejętność dostosowania sztucznej inteligencji (AI) do codziennie używanych produktów w samochodzie, domu i biurze. Trzecia kluczowa cecha nowej marki to jej otwartość na współpracę z innymi produktami, takimi jak na przykład Asystent Google, który może być zintegrowany z telewizorami, bezprzewodowymi głośnikami i inteligentnymi słuchawkami firmy LG.

lg ces018

Inteligentne urządzenia LG mogą ze sobą "rozmawiać" oraz uczyć się od siebie nawzajem. Natomiast za komunikację pomiędzy sprzętem i człowiekiem odpowiada mały robot o nazwie LG CLOi, reagujący na polecenia głosowe i przekazujący je do połączonych z nim urządzeń.

lg ces 2018

lg ces 2018

Całością inteligentnego sprzętu LG można sterować także przy użyciu Asystenta Google. Wystarczy do tego telewizor z zainstalowanym asystentem oraz połączenie go z urządzeniami IoT, takimi jak odkurzacz, oczyszczacz powietrza, klimatyzator, oświetlenie i wiele innych.
lg ces 2018

Koreański koncern pokazał także telewizory z nowymi diodami OLED, lepiej odwzorowującymi kolory, napędzane procesorem LG Alpha9. Jednostka ta jest o 35% szybsza od poprzednika oraz będzie współpracować z większą o 50% ilością pamięci. Inne cechy nowych telewizorów to funkcja 4K Cinema HDR, obsługa odtwarzania do 120 klatek na sekundę oraz wsparcie dla dźwięku Dolby Atmos.

lg ces 2018

Zwieńczeniem dzisiejszego wydarzenia był pokaz trzech koncepcyjnych robotów, które mogą nam pomóc w zakupach (obsługując także płatności), zajmą się naszym bagażem na lotnisku albo podadzą świeżą gazetę lub śniadanie.

lg ces 2018

Wszystkie pokazane dzisiaj urządzenia wykorzystują technologię DeepThinQ. Wpływa ona na proces projektowania produktów, zarówno konsumenckich, jak i tych przeznaczonych do zastosowań komercyjnych. W robocie Airport Guide, używanym w koreańskim porcie lotniczym Incheon, zastosowano zaawansowaną metodę redukcji szumów otoczenia, która pozwala na skuteczniejsze rozpoznawanie mowy, a tym samym dokładniejsze analizowanie wypowiedzi pasażerów. Automatyczny odkurzacz LG uczy się natomiast odróżniać meble od zwierząt domowych i odpowiednio dostosowywać swoją trasę.

DeepThinQ jest odzwierciedleniem naszej otwartej filozofii i wynikającej z niej strategii platformy, partnerstwa i łączności. Realizując właśnie taką ideę możemy dostarczać najefektywniejsze rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Technologia ThinQ spowoduje całkowitą zmianę sposobu użytkowania naszych produktów. Dzięki niej konsumenci nie będą musieli już uczyć się obsługi sprzętu, bo to urządzenia nauczą się zachowań użytkowników i będą inteligentnie zaspokajać ich potrzeby - powiedział I. P. Park, syrektor ds. technologii w LG Electronics.

Na koniec pozostaje mieć nadzieję, że sztuczna inteligencja LG będzie bardziej użyteczna i skora do pomocy niż podczas pokazu, gdzie na ogół po prostu nie działała. Szczególnie oporny na polecenia prowadzącego był robot LG CLOi.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: ces2018 | lg cloi | lg thinq | sztuczna inteligencja | lg

w sumie: 2
  • 1

    1.  2018-01-08 17:48:28

    Szkoda tylko, że robocik LG CLOi obraził się nagle i przestał odpowiadać na pytania prowadzącego. ThinQ za takie coś. Inna sprawa, że dzisiejsza prezentacja to powtórka z IFA 2017. Jedyna różnica to nazwanie zaprezentowanych wtedy funkcji rozwiązaniami AI.

  • 0

    2.  2018-01-08 19:07:36

    A może w końcu Lg wybije się na stworzeniu idealnej sztucznej inteligencji używanej w prowadzeniu domu?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet