Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowi operatorzy do 9 maja

Nowi operatorzy do 9 maja

WitekT 3 Stycznia 2005 15:08

0 0
URTiP nadal planuje do 9 maja rozstrzygnąć przetarg na wolne częstotliwości w paśmie GSM 1800 MHz i UMTS.Przetarg zostanie ogłoszony w styczniu lub lutym. Zgodnie z ustawą w ciągu ośmiu miesięcy od złożenia pierwszego wniosku jesteśmy zobowiązani do rozstrzygnięcia przetargu na wolne częstotliwości. Termin mija 9 maja i musimy dotrzymać tego terminu - poinformował Jacek Strzałkowski, rzecznik prasowy URTiP.

Dodał, że już na początku stycznia zostaną opublikowane warunki przetargu, które będą następnie poddane konsultacjom z zainteresowanymi stronami. Będą one trwały przez najkrótszy możliwy ustawowo czas, czyli 30 dni. Po ich zakończeniu prezes URTiP musi w ciągu 21 dni ogłosić przetarg na rezerwację częstotliwości.

Następnie zainteresowani częstotliwościami operatorzy mają 45 dni na złożenie swoich ofert. Po złożeniu ofert zbierze się komisja przetargowa, która rozstrzygnie o przyznaniu częstotliwości.

Koncepcja przetargu ogłoszona przez URTiP we wrześniu zakłada wybór jednego lub dwóch podmiotów, które otrzymają częstotliwości w standardzie GSM 1800 MHz i jednego podmiotu, który otrzyma częstotliwości w standardzie UMTS. Przy wyborze ofert decydującymi kryteriami będą zachowanie konkurencji na rynku połączeń komórkowych oraz cena.

Urząd zakłada, w swojej koncepcji przetargu, że ze względu na uwarunkowania techniczne i ekonomiczne nie nałoży na operatora czwartej sieci UMTS wymagań dotyczących terminu pokrycia kraju zasięgiem sieci 3G.

Natomiast w przypadku czwartego operatora sieci GSM 1800 MHz będzie wymagane umieszczenie w ofercie deklaracji o planowanej dacie rozpoczęcia eksploatacji sieci, jak również harmonogramu pokrycia zasięgiem tej sieci określonej procentowo liczby mieszkańców kraju.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1. ~  2005-01-03 20:17:00  host: dnr192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mniam mniam. Jeżeli coś z tego wyjdzie (mam na myśli 1800 a nie 3 "gie") to może być całkiem miła wiadomość. Ciekawe kiedy by mogła komercyjnie ruszyć taka siec?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-163-124-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet