Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowi operatorzy do 9 maja

Nowi operatorzy do 9 maja

WitekT 3 Stycznia 2005 15:08

0 0

URTiP nadal planuje do 9 maja rozstrzygnąć przetarg na wolne częstotliwości w paśmie GSM 1800 MHz i UMTS.

Przetarg zostanie ogłoszony w styczniu lub lutym. Zgodnie z ustawą w ciągu ośmiu miesięcy od złożenia pierwszego wniosku jesteśmy zobowiązani do rozstrzygnięcia przetargu na wolne częstotliwości. Termin mija 9 maja i musimy dotrzymać tego terminu - poinformował Jacek Strzałkowski, rzecznik prasowy URTiP.

Dodał, że już na początku stycznia zostaną opublikowane warunki przetargu, które będą następnie poddane konsultacjom z zainteresowanymi stronami. Będą one trwały przez najkrótszy możliwy ustawowo czas, czyli 30 dni. Po ich zakończeniu prezes URTiP musi w ciągu 21 dni ogłosić przetarg na rezerwację częstotliwości.

Następnie zainteresowani częstotliwościami operatorzy mają 45 dni na złożenie swoich ofert. Po złożeniu ofert zbierze się komisja przetargowa, która rozstrzygnie o przyznaniu częstotliwości.
Koncepcja przetargu ogłoszona przez URTiP we wrześniu zakłada wybór jednego lub dwóch podmiotów, które otrzymają częstotliwości w standardzie GSM 1800 MHz i jednego podmiotu, który otrzyma częstotliwości w standardzie UMTS. Przy wyborze ofert decydującymi kryteriami będą zachowanie konkurencji na rynku połączeń komórkowych oraz cena.

Urząd zakłada, w swojej koncepcji przetargu, że ze względu na uwarunkowania techniczne i ekonomiczne nie nałoży na operatora czwartej sieci UMTS wymagań dotyczących terminu pokrycia kraju zasięgiem sieci 3G.

Natomiast w przypadku czwartego operatora sieci GSM 1800 MHz będzie wymagane umieszczenie w ofercie deklaracji o planowanej dacie rozpoczęcia eksploatacji sieci, jak również harmonogramu pokrycia zasięgiem tej sieci określonej procentowo liczby mieszkańców kraju.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-01-03 20:17:00  host: dnr192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mniam mniam. Jeżeli coś z tego wyjdzie (mam na myśli 1800 a nie 3 "gie") to może być całkiem miła wiadomość. Ciekawe kiedy by mogła komercyjnie ruszyć taka siec?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet