Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowi członkowie redakcji

Nowi członkowie redakcji

LuiN 4 Maja 2017 23:53

9 4

telepolis s8 wide

Miło nam poinformować, że do stałego składu redakcji TELEPOLIS.PL dołączył nowy redaktor - Marian Szutiak. Z kolei w weekendy najświeższe wiadomości dostarcza Michał Świech.

Marian Szutiak ma 37 lat, z wykształcenia jest chemikiem i mieszka w niewielkiej miejscowości w Bieszczadach - Czarnej Dolnej. Redakcyjny Góral współpracuje z nami od końca 2015 roku, a jego pierwszy test telefonu (Galaxy J5) przeczytało do tej pory ponad 140 tys. osób. Ciepłe przyjęcie ostatnich felietonów Mariana o bieszczadzkich realiach zasięgu i mobilnym Windowsie ostatecznie utwierdziło nas, że to idealny kandydat na redaktora. Marian Szutiak będzie pisał pod pseudonimem msnet.

Prywatnie Marian to chwilowo niepraktykujący pasjonat fotografii (trwają sprzętowe foto-rewolucje), podróżnik i wszędołaz. Interesuje się nowymi technologiami oraz udziela się jako wolontariusz w WOŚP-ie.




Z kolei naszym lekarstwem na weekendową nudę jest Michał Świech z Raciborza. Michał niebawem skończy 23 lata, w ramach licencjatu studiował filologię serbską i chorwacką, a obecnie studiuje filologię francuską. Oprócz wiadomości weekendowych, będzie przygotowywał dla TELEPOLIS.PL recenzje telefonów - oby nie zabrakło jego ulubionych urządzeń BlackBerry, którym jest wierny od lat.

Obok telekomunikacji, pasją Michała są podróże, ale takie bez All Inclusive - autostopem po Europie z noclegiem pod gołym niebem, kultura japońska i pływanie. Na TELEPOLIS.PL szukajcie go pod pseudonimem Isand, a jego wiadomości mogliście już przeczytać w miniony długi weekend.

Nowi redaktorzy powoli wdrażają się w standardy serwisu. Pewnie na początku zdarzą się jakieś drobne pomyłki i chochliki - będziemy wdzięczni za wyrozumiałość ;-).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: telepolis.pl

w sumie: 54
  • 0

    37.  2017-05-05 09:42:14

    36). no zobacz, plusa znalazłeś
    :-P

  • 0

    38. ~Buli  2017-05-05 09:45:41  host: 178.43.238.134.ipv4.supernova.orange.pl

    Jako ciekawostkę dodam jeszcze tylko, że Nokia zatrudniła jakiś czas temu dziewczynę po biotechnologii, jako... analityka, a dziewczyna nawet routera nie potrafi skonfigurować. Aż strach się bać.

  • 0

    39. ~  2017-05-05 09:48:59  host: public-gprs360392.centertel.pl

    Nie trzeba studiować filologii polskiej, by wiedzieć, jaką literą pisze się nazwy kierunków studiów.

  • 2

    40.  2017-05-05 09:58:38

    @34, Buli - kilka osób z Orange/TP próbowało swoich sił. Sam do Telepolis przeszedłem z Orange (byłem tam specem od Internetu mobilnego i stacjonarnego; we wprowadzaniu tego drugiego uczestniczyłem). Sęk w tym, że o ile dobrych specjalistów nie brakuje, to już osób dodatkowo potrafiących ładnie pisać praktycznie nie ma. Do tej pracy potrzebny jest mix literacko-telekomunikacyjno-informatyczny. Chłopaki bez problemu skonfigurują router czy napiszą od zera stronę, lekkie pióro nie jest im obce, a w telekomunikacji siedzą od zawsze.

  • 0

    41.  2017-05-05 10:00:59

    @39, True, poprawione.

  • 0

    43. ~stary  2017-05-05 10:11:26  host: host-194-146-248-162.virtuaoperator.pl

    No to powodzenia w nowej pracy!!!

  • 0

    44. ~Ginekolog  2017-05-05 10:16:08  host: n13-09-02.opera-mini.net

    Mam b.ceniony zawód, ale chetnie będę uczył sie o słuchawkach.

  • 0

    45. ~Buli  2017-05-05 10:23:24  host: 178.43.238.134.ipv4.supernova.orange.pl

    @40 - Dzięki za odp.

    Hmm, na takiej samej zasadzie można by chodzić do znachora, zamiast do lekarza, ale jakoś wszyscy jednak wybierają lekarza. Zapewne Ty też? :-) Co ciekawe, znachor może legalnie leczyć. To chyba mówi samo za siebie, odnośnie zatrudniania pasjonatów.

    Natomiast co do lekkości pióra, to specjaliści mogliby dyktować komuś, kto przełoży to na zrozumialszy język - nie wymagajmy od specjalistów bycia jednocześnie dobrym dziennikarzem, bo to się zapewne nigdy nie uda.

  • 1

    46.  2017-05-05 10:45:00

    @45, Buli - po 4 latach na wydz. lekarskim rzuciłem te studia m.in. ze względów etycznych. Czasem wolę przewertować opasłą bibliotekę podręczników i uleczyć się sam ;-) Choć ze mnie to po 4 latach bardziej znachor niż lekarz. Jak widzisz, nic nie jest takie znowu oczywiste - przynajmniej w moim przypadku :D.

    Opcję dyktowania przez specjalistę tekstów przerabiałem (zarówno dziennikarsko, jak i przy korektach stylistycznych doktoratów). W praktyce to 2 etaty z efektywnością jednego, a efekt końcowy i tak nie zawsze jest satysfakcjonujący. Tymczasem w tej pracy trzeba szybkiego reagowania. Znalezienie odpowiedniej osoby jest trudne, a już dodatkowo kobiecego punktu widzenia w tym geekowym świecie - kosmicznie trudne.

  • 0

    47.  2017-05-05 11:03:39

    Nowym Redaktorom życzę sukcesów i powodzenia!

  • 0

    48.  2017-05-05 11:04:40

    @LuiN spróbuj się ze mną skontaktować.

  • 1

    49. ~prof. Miodex  2017-05-05 11:52:59  host: user-94-254-146-244.play-internet.pl

    Nowym, Szanownym Panom Redaktorom wypadało by przypomnieć na początku, że język polski to nie tylko permanentnie używana: 'nowomowa', anglicyzmy, snobistyczne wyrażenia i powielany pochopnie i bezkrytycznie tzw. 'bełkot marketingowy'. Najlepiej, żeby unikali stosowania takiegoż języka w swoich publikacjach - wszak do tego nie trzeba być profesorem Bralczykiem, wystarczy odrobina językowego wyczucia i pomyślunku. Życząc powyższego, łączę ukłony: prof. Miodex.

  • 2

    50.  2017-05-05 12:37:17

    Ja również witam Czytelników :)

  • 0

    51. ~JazonX  2017-05-05 13:54:07  host: host-176-221-120-25.dynamic.mm.pl

    Brak Witka .... widoczny

  • 0

    52.  2017-05-05 14:05:48

    @51, JazonX - i to bardzo, w kwietniu mieliśmy o ponad 20% większą oglądalność niż przed rokiem.

  • 0

    53.  2017-05-05 14:29:13

    Mam pytanko... Może nowi redaktorzy napiszą jakieś zapytanie do organu...
    UKE to na 2016 roku zakończył podawanie raportów MNP/FNP? Odkąd uruchomili ten swój system, którym się tak bardzo chwalili, co kwartał raporty były - przy czym co kwartał coraz mniej szczegółowe - ubywało danych historycznych.
    Pierwszy kwartał 2017 minął a raportu ani na stronie UKE nie widać, ani nie zauważyłem, żeby chociaż poprzez biuro prasowe do mediów raport był przekazany.
    Możecie zapytać? Mnie to (raport) akurat ciekawi.

  • 0

    54.  2017-05-05 15:15:07

    @53, wlo - Nas też to bardzo ciekawi. Pisaliśmy już do biura prasowego UKE, ale e-mail pozostał bez odpowiedzi. Będziemy upominać się dalej.

  • 0

    55. ~pabloki  2017-05-05 16:26:48  host: apn-46-169-60-45.dynamic.gprs.plus.pl

    panowie maja już raczej akredytację czytelników . sam zobaczyłem-przeczytałem teksty pozytywnie je odbierając. mam nadzieje że poprzedniego już nie ma i nie będzie. pewnie za dużo mleka sojowego pił.

  • 2

    56. ~Seepoint  2017-05-05 20:11:12  host: 89-79-154-122.dynamic.chello.pl

    Czy Redakcja pomyślała o korektorze? Z tym, że Orson potrzebuje osobistego, bo jeden zabraknie na pozostałych redaktorów. Można też pomyśleć o psychologu dla tego korektora.

  • 1

    57. ~psycholog gimnazjalny  2017-05-06 08:53:14  host: rrcs-97-77-104-19.sw.biz.rr.com

    Wypada mieć nadzieję, iż nowi członkowie redakcji Telepolisu nie legitymują się dokumentami na dys jak Sz.P. redaktor Koala :-)

Dodaj swoją opinię