Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowelizacja prawa telekomunikacyjnego przyjęta przez Sejm

Nowelizacja prawa telekomunikacyjnego przyjęta przez Sejm

Isand 22 Marca 2018 20:54

9 0

ministerstwo cyfryzacji wide

Dzisiaj Sejm przyjął nowelizację ustawy o prawie telekomunikacyjnym, którą w styczniu zaproponowała Rada Ministrów. Ministerstwo Cyfryzacji uregulowało w niej m.in. sprawę SMS-ów Premium.

Jakie dokładnie zmiany wprowadzono? Przede wszystkim do dotychczasowych progów kwotowych wydatków na usługi Premium - 35, 100 i 200 zł zostanie dodany próg 0 zł (całkowita blokada usług Premium), natomiast domyślnie będzie on ustawiony na dotychczasowy najniższy próg czyli na 35 złotych.




Ułatwione będzie składanie reklamacji. Adres poczty elektronicznej i numer telefonu będą podawane już w zgłoszeniu, natomiast wszelkie (koniecznie aktualne) informacje o dostawcy usług będą widoczne na rachunku telefonicznym. Należy wspomnieć też o tym, że płatne usługi będą musiały być zgłaszanie najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem ich świadczenia. To o siedem dni więcej niż dotychczas.

Ministerstwo chce też zwiększyć świadomość klientów na temat usługi, którą to właśnie akceptują. Dlatego najpierw uzyskają dokładne informacje na jej temat (np. czy jest to usługa cykliczna). O wszystko będą dbały nie tylko rządowe instytucje odpowiedzialne za regulację rynku ale i sami operatorzy. Będą oni zmuszeni do kontrolowania działalności dostawców usług Premium i blokowanie tych, którzy nie stosują się do prawa.

Zobacz: [Aktualizacja] Ważne zmiany w Prawie Telekomunikacyjnym

Źródło tekstu: Ministerstwo Cyfryzacji, wł     

w sumie: 29
  • 0

    10. ~Poseł Budka  2018-03-23 11:51:04  host: public-gprs376729.centertel.pl

    @ 4: To oczywiste, że te 400 zł ukradli do spółki Kaczyński z Macierewiczem!
    Z tego powodu należy przed Sejmem zorganizować demonstrację KOD-u!

  • 0

    11. ~Amber Gold  2018-03-23 11:59:09  host: user-94-254-144-158.play-internet.pl

    Komentarz nr 4 jest najlepszym przykładem "mądrości" zwolenników totalnej opozycji.

  • 0

    12.  2018-03-23 13:29:36

    "O wszystko będą dbały nie tylko rządowe instytucje odpowiedzialne za regulację rynku ale i sami operatorzy. Będą oni zmuszeni do kontrolowania działalności dostawców usług Premium i blokowanie tych, którzy nie stosują się do prawa." Tylko czy to będzie wyglądało tak jak teraz wygląda? Państwo i UKE ma chyba delikatnie mówiąc wywalone na to, najbardziej ich interesuje kasa za częstotliwości, dużo kasy, 500+ kosztuje:)

  • 0

    13. ~  2018-03-23 13:30:51  host: a24-06-12.opera-mini.net

    Orson, Orson , gdzie jesteś????????????????????

  • 0

    14.  2018-03-23 13:40:16

    @4 Winni są, jak najbardziej! A właściwie winna - TWOJA MAMA, która wysyłała sms premium albo aktywowała jakąś prenumeratę

  • 0

    15. ~  2018-03-23 14:21:31  host: user-94-254-146-107.play-internet.pl

    Do 12. Jak niektórych to 500+ boli a nie pomyślą że jeśli dzietność polskich rodzin nie wzrośnie to nasze emerytury będą głodowe lub będziemy pracować do 75 roku życia.

  • -1

    16. ~  2018-03-23 14:29:36  host: user-94-254-183-149.play-internet.pl

    do 15 co ma dzietność polskich rodzin do wysokości emerytur?

  • 0

    17. ~gość  2018-03-23 14:32:19  host: public-gprs179777.centertel.pl

    @15 Dzietność kogo? Patologii i alkoholików którzy wcześniej kradli co się dało albo stało w opiece społecznej po zasiłki a teraz państwo z moich podatków "im pomaga".

  • 0

    18. ~cycuś  2018-03-23 14:45:14  host: a25-06-09.opera-mini.net

    17. Lepiej kłaść do kieszeni i za granice wysyłać

  • 0

    19. ~  2018-03-23 15:19:09  host: a22-04-07.opera-mini.net

    Treść wiadomości @17 przodkowie teź na twoje istnienie pracowali

  • 0

    20.  2018-03-23 19:33:40

    Czy na tej całkowitej blokadze będą działać darmowe premium - do obsługi usług na numerze?

  • 0

    21.  2018-03-23 19:35:22

    To przerzucanie na firmy kontroli innych firm chyba jest typowe dla obecnej władzy. Nie podoba mi się to.

  • 0

    22. ~Ele-mele  2018-03-23 21:11:08  host: a25-05-11.opera-mini.net

    @21 jeśli jesteś facetem z głową to nie siedż tutaj przy tej "władzy". Świat należy do Ciebie. Jak zostaniesz przy tej "władzy, która Ci się nie podoba" to następne pokolenie po Tobie, będzie też narzekać. Możesz wybrać inny sposób, Twój rozum chyba Ci podpowie

  • 0

    23.  2018-03-23 21:23:46

    22 - nie podoba mi się kolor niebieski w odcieniu fioletowym - także ;-)
    Tobie bym zalecał uważne czytanie - jeśłi już próbujesz rady dawać na podstawie płytkiej oceny komentarza...

  • 0

    24. ~Ele-mele  2018-03-23 21:41:57  host: a25-05-11.opera-mini.net

    23@ Słuchaj prxyjacielu. Jeżeli napisałeś komentaż, który dotyczy "władzy, która Ci się nie podoba" to napisz to na innym portalu. Należy zachować szacunek dla tego portalu. A rady możesz dowolnie wykorzystać - lub nie!!!

  • 1

    25.  2018-03-23 21:59:20

    @22 Jak się "władza " nie podoba to się ją zmienia a nie wyjeżdża.

  • 0

    26. ~Ele-mele  2018-03-23 22:08:59  host: a25-05-11.opera-mini.net

    @25 Nie widzę błędu w sposobie podejścia do tematu. Napewno @23 rozważy Twój b.dobry komentaż.

  • 0

    27. ~  2018-03-23 23:51:44  host: public-gprs378585.centertel.pl

    @ 16: A jak myślisz? Skąd się biorą pieniądze na emerytury?
    W 1997 roku Balcerowicz rozpoczął politykę tzw. "schładzania gospodarki", której pierwszym efektem było całkowite załamanie się przyrostu naturalnego. W rezultacie tego zabiegu powstał dziura demograficzna powodująca obecnie tak duży brak rąk do pracy, że musimy się ratować sprowadzaniem do Polski Ukraińców!
    A dzieci, które przez Balcerowicza nie przyszły na świat, miałyby teraz 19 lat i już wchodziłyby na rynek pracy!

  • -1

    28. ~  2018-03-23 23:56:33  host: public-gprs378585.centertel.pl

    @ 17. ~gość: Więc spróbuj zastanowić się nad tym, że gdy się zestarzejesz, to te "dzieci patologii" będą pracowały na Twoją emeryturę, naprawiały dach w Twoim domu gdy zacznie cieknąć, oraz będą myły Twój tyłek gdy ze starości będziesz robił pod siebie!

  • 1

    29.  2018-03-24 00:54:37

    @28 nie przesadzaj. Dzieci patologii nie pracują. Ty byś pracował jakbyś całe życie widział ze nie musisz?

Dodaj swoją opinię