Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowela Prawa Telekomunikacyjnego dotycząca przetargów

Nowela Prawa Telekomunikacyjnego dotycząca przetargów

WitekT 12 Stycznia 2007 14:45

0 0

Uczestnicy przetargu, którym nie przyznano wolnych częstotliwości, będą mogli składać wnioski do UKE o ponowne rozpatrzenie, a po wyczerpaniu tego trybu, skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie - zdecydował Sejm głosując za poprawkami w Prawie Telekomunikacyjnym. Nowelizacja trafi teraz do podpisu prezydenta.

Większość poprawek miało charakter redakcyjny. Nowela dotyczy procedur przetargowych na wolne częstotliwości i rezerwacji częstotliwości. Zgodnie z nowelą przetarg na wolne częstotliwości będzie się składał z kilku części. Najpierw zainteresowani złożą wnioski do UKE. Jeśli chętnych będzie więcej niż wolnych częstotliwości, UKE przeprowadzi przetarg lub konkurs. Unieważnienie przetargu lub konkursu będzie mogło nastąpić na podstawie decyzji prezesa UKE w sytuacji naruszenia przepisów prawa lub interesów uczestników przetargu.
Nowelizacja zakłada, że prezes UKE może zmienić lub cofnąć decyzję o rezerwacji danej częstotliwości w przypadku jej niewykorzystywania przez rezerwującego przez 6 miesięcy od daty rezerwacji. Chodzi o brak wykorzystania częstotliwości z przyczyn leżących po stronie podmiotu, który się o nią ubiegał.

Podobnie prezes UKE będzie mógł w drodze decyzji zmienić lub cofnąć taką rezerwację, jeśli częstotliwość będzie wykorzystywana w sposób nieefektywny.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~dt  2007-01-12 16:09:36  host: wap.plusgsm.pl

    Nieefektywny jak era z tym swoim Wimax...

  • 0

    2. ~bigman  2007-01-12 22:03:29  host: 80.51.166.203

    W sposob nieefektywny(?), czyli nasi opowie beda musieli sie ostro wziac za rozbudowe sieci UMTS?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Karta, MIX czy abonament? Z jakiej oferty korzystasz w swoim głównym telefonie?

T-Mobile: 20 GB na 20 urodziny oferty na kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet