Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe zabezpieczenia TP przed cyberprzestępczością

Nowe zabezpieczenia TP przed cyberprzestępczością

LuiN 15 Grudnia 2008 17:32

0 0

Telekomunikacja Polska wprowadziła testowo nowe rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo użytkowników sieci TP. Zabezpiecza ono komputery i systemy klientów przed wykorzystaniem ich bez wiedzy właścicieli do cyberprzestępstw m.in. do rozsyłania spamu i wirusów.

Od dziś blokowana jest możliwość komunikacji z adresami IP, z których kontrolowane są komputery wykorzystywane w sieciach Botnet (tak zwane komputery zombie). Ze względu na to, że sieci Botnet są bardzo często kontrolowane za pośrednictwem serwerów IRC, wprowadzenie nowych zabezpieczeń może spowodować zablokowanie niektórych usług i serwerów tego typu.

Korzyścią dla internautów będzie znaczne zmniejszenie zagrożenia, że ich komputer zostanie wykorzystany do działań przestępczych, a także zmniejszenie ilości spamu i podniesienie bezpieczeństwa danych przesyłanych przez internet.
Obecnie na świecie zidentyfikowano ponad 4,5 tysiąca komputerów kontrolujących sieci Botnet. Pod ich kontrolą mogą być miliony komputerów, z których wysyłany jest spam i wirusy, dokonywane są ataki na inne komputery lub zbierane są dane, np. o numerach kart kredytowych. Właściciele przejętych komputerów najczęściej nie są świadomi, że ich sprzęt jest wykorzystywany przez cyberprzestępców.

Więcej o bezpieczeństwie sieci TP przeczytać można w pod tym adresem.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~pepe  2008-12-15 21:20:00  host: aakn205.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Już działa- wczoraj 12 spamu,dzisiaj 120 tylko tak dalej.....

 • 0

  2. ~Król Maciuś siedemnasty i pół  2008-12-16 02:19:27  host: cqf202.neoplus.adsl.tpnet.pl

  pepe: ROTFL :))) Już bałem się że nikt nie skomentuje tego newsa, hehehe. No tak, bo w sumie co tu komentować. Sieć TP to podobno jedna z większych śmieciarek w polsce. Ale cieszy że wreszcie ktoś pomyślał o filtrowaniu. Pewnie ktoś ich zmusił do tego bardzo stanowczo... Dotąd umywali ręce twierdząc że "Za zabezpieczenia komputerów przyłączonych do sieci TP odpowiedzialni są sami klienci". No i ch*j, nie sprawdziła się przepowiednia. Klienci mają w głębokim poważaniu sprawność swoich komputerów, ściągają i uruchamiają co popadnie. Miło też że na http://www.tp.pl/prt/pl/tpcert/ da się trochę poczytać, ale obawiam się że większość z właścicieli "zombie" nigdy tam nie zajrzy.

 • 0

  3. ~Chrome_TP  2008-12-16 10:52:31  host: agg29.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ad 1 blokowanie adresów ip to nie to samo co filtrowanie spamu w poczcie także te zabezpieczenia mają się nijak do twego problemu :P - tutaj byłby potrzebny filtr antyspamowy a tego na skrzynkach neo jeszcze nie ma co naturalnie jak na dzisiejsze standardy jest w najlepszym razie żenujące ;]

 • 0

  4. ~Chrome_TP  2009-01-02 22:57:17  host: agk202.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Mhm pierwsze wpady z wdrożenia nowego systemu tylko U nas i specjalnie dla Telepoils - Klient obowiązkowo i bez swojej wiedzy ma blokowany dostęp do czarnych list adresów - rodzi to problem gdy klient ŚWIADOMIE chce się gdzieś dostać np na stronę (która owszem mogła zostać zaatakowana i zmieniona w szkodliwy sposób) a nie może bo jest zablokowany - a klient nie ma jak sobie tej "ochrony" wyłączyć tak jak to było z wcześniejszym systemem gdzie można było dodać odpowiedni przedrostek przed loginem :P zaczyna coraz więcej takich kwiatków wypływać - póki co doradzamy aby zgłaszali to do UKE :P

 • 0

  5. ~ircomaniak  2009-01-07 18:42:13  host: abyj250.neoplus.adsl.tpnet.pl

  czyli nic nie wiadomo? nie ma mozliwosci w zaden sposob tego wylaczyc? nie wejde juz na irca?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet