Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe wymagania dla producentów smartfonów z Androidem

Nowe wymagania dla producentów smartfonów z Androidem

orson_dzi 29 Września 2014 10:56

5 2

Do sieci wyciekło kilka szczegółów dotyczących wymagań stawianych producentom urządzeń z Androidem przez Google.




Szczegóły umów zawieranych pomiędzy Google, a producentami nie są znane. Jest to jedna z pilniej strzeżonych tajemnic firmy. Serwis Android Police donosi jednak o kilku zmianach, jakie w ostatnim czasie zostały do nich wprowadzone.


Google dąży do uzyskania większej kontroli nad systemem i jak najlepszego ujednolicenia go na różnych urządzeniach. Internetowy gigant wymaga umieszczenia na ekranie głównym widżetu wyszukiwarki Google i folderu ze swoimi aplikacjami, które mają być ułożone w określonej kolejności. Zwiększono liczbę preinstalowanych aplikacji, silnikiem renderujących w aplikacjach wykorzystujących WebView ma być Google WebView Compononent, a domyślnym asystentem głosowym ma być aplikacja od Google. Dodatkowo jedynym hasłem aktywującym go ma być zdanie Ok Google. Dodatkowe zapisy w umowach określają również funkcję przycisku Home. Jeśli jest on dotykowy, to przeciągnięcie palcem od niego w stronę ekranu ma uruchamiać Google Now, a w przypadku przycisku sprzętowego, aplikację ma wywoływać jego przytrzymanie.

Źródło tekstu: Android Police; wł     

Dodaj do:

Tagi: android | google

w sumie: 24
  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    5.  2014-09-29 11:53:26

    Jak masz drogi smartfon to masz i pakiet danych, ja do Xperii Z2 mam 4 GB pakiet i starcza mi również na rozmowy wideo.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    6.  2014-09-29 11:54:04

    I to jest jeden mały gwoździk do trumny Androida. Zaczyna się robić duszno.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    7. ~Caĺm7  2014-09-29 11:57:13  host: n15-08-04.opera-mini.net

    4). Tu masz rację. Powinna być w każdym smartfonie. Tak jak radio fm. PS. W Orange płacę tyle samo za wideo rozmowę, co za zwykłe połączenie gsm. Kosztów dodatkowych - brak. Brak tylko oleju w głowie producentów.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    8.  2014-09-29 11:57:57

    @3 Oj tak, to potrafi namieszać. Lepszą opcją byłoby wymuszanie trybu pełnoekranowego przy przyciskach ekranowych.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    9. ~@5  2014-09-29 11:59:31  host: 37-128-123-226.static.ip.netia.com.pl

    Ty masz. A Twój rozmówca? Może ma on niedrogi smartfon z wideorozmowami (np. Prestige za 399 zł) albo jakiś stary zwykły telefon z wideo z czasów, gdy firmy umiały jeszcze takie fony robić (np. SE bodajże 880i - zresztą cała seria SE z wideorozmowami była, u mnie na pólce leży sobie np. Hazel sprzed chyba 3 czy 4 lat).
    A przy wideorozmowach przez SKYPE transfer internetowy jest płacony przez obie strony ( przy rozmowach wideo dostępnych tylko u producentów nie zacofanych koszt ponosi tylko dzwoniący - u normalnych operatorów zresztą ten koszt jest wliczany w ryczałt rzędu 29 zeta za wszystkie połączenia wideo/głosowe.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~Nick  2014-09-29 12:37:42  host: 31.133.22.3

    @4 korzystałem z wideorozmów kilka lat temu na Nokiach N73;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    11. ~tata  2014-09-29 12:57:59  host: 87-206-222-70.dynamic.chello.pl

    Jak dobrze ze mam zachomikowane telefony Noki z lat 90-tych.Google moze mi skoczyc...........

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12.  2014-09-29 13:20:54

    @3: http://tlp.is/414

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    13.  2014-09-29 13:31:40

    @4: tak, a jaka jest jakość wideorozmowy przez operatora? Rzecz jasna tylko przez 3G (bo 4G obsługuje TYLKO transmisję, nie ma wsparcia jak na razie ani dla głosu (Plus kończy testować VoLTE, ale chyba tylko on), ani tym bardziej dla wideorozmów). Podpowiem - słabą. Bardzo. Nie znam dokładnych wartości, ale wygląda to jak QVGA (320x240), w dodatku z dużą kompresją dźwięku i obrazu (porażka, sieczka, kwadraty i artefakty). Oprócz tego muszą to wspierać oba terminale (co jak wiadomo nie jest łatwe) i być w zasięgu 3G. Kolejna sprawa to koszty - o ile się nie mylę, tylko w Playu masz wideorozmowy bezpłatnie, tj. liczone jak zwykłe rozmowy głosowe (a i nie wiem, czy od tego nie odchodzą). Jedyna zaleta (niemała, o ile się używa tej usługi dużo) to brak pobierania danych. Tylko, że o wiele lepiej IMO prowadzić wideorozmowę przez np. Skype'a przy jakości praktycznie HD, z niewspółmiernie niższą kompresją zarówno obrazu i dźwięku - w taryfach głosowych jest już naprawdę sporo danych..

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    14.  2014-09-29 13:33:19

    Calm7: rzuć cennikiem, bo jakoś nie widziałem żeby Orange oferował KIEDYKOLWIEK wideorozmowy bezpłatnie. OIP zawsze był koszt cennikowy minuty głosowej doliczany dodatkowo.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15.  2014-09-29 13:36:24

    @Nick: raz piszesz że jesteś niewidomy (mam niewidzącą, niestety prawie niewidomą koleżankę i traktuję temat bardzo poważnie), a tutaj o tych wideorozmowach.. Przepraszam, jeśli jestem niezbyt delikatny ale widzę tutaj jakiś dysonans.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16.  2014-09-29 13:37:18

    @9: sugerujesz, że każdy producent, który nie wkłada niszowej usługi wideorozmów poprzez 3G jest zacofany? ;) Śmiechu warte..

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    17. ~xy  2014-09-29 15:04:06  host: 109241085114.warszawa.vectranet.pl

    Wszystko co chce google to same śmieci i ja od razu wywalam co się da albo przynajmniej skrótów się pozbywam.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~Caĺm7  2014-09-29 15:46:39  host: n08-03-06.opera-mini.net

    Planet. Nigdy nie zapłaciłem więcej, niż płacę za minutę. Czy to 29gr, czy 15gr, czy nawet 5gr - wszystko było w tej samej cenie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    19.  2014-09-29 16:57:06

    Chwila, a może mówisz o ofercie na kartę? Bo to by wyjaśniało temat..

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    20. ~Bodzio Meble  2014-09-29 18:47:33  host: public-gprs516877.centertel.pl

    13 - jaka jakosc by nie byla to mysle ze google by sie duzo nie wysilil wprowadzajac taka opcje. Ja np specjalnie kupiłem samsunga aby miec ta opcje z żoną. To jest smiech na sali aby zaawansowany telefon miał 100 opcji i nowinek technologicznych jak np mierzenie pulsu a nie mial wideoroznowy która miały prawie wszystkie stare telefony z sredniej pułki! Nie kazdy chce Skype i dokupować transmisje danych a do tego na szybko takiego połączenia nie zestawisz! Wszystko to to jest marketingowy bubel który zmusza uzytkowników do instalowania programów i tym samym popularyzowania ich

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    21.  2014-09-29 18:51:11

    @up: OK, przyznaję - sporo racji, choć używałem i bym do tego nie wrócił.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22. ~Caĺm7  2014-09-29 19:33:43  host: n08-03-06.opera-mini.net

    Tak Planet, karta. PS. Ty byś nie wrócił, ale jest to przydatna, i w pełni związana (normalna funkcja) z telefonem rzecz. To producent zaczął wydziwiać.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    23. ~svr  2014-09-29 21:51:40  host: 70.hosts212.ostrowski.pl

    Google czuje się zbyt mocne i bezkarnie i narzucają zbyt wiele. Wściekła mnie fakt ze zablokowali mi kartę SD po aktualizacji Note 8.0 do wersji 4.4 teraz tylko aplikacje Google mogą zapisywać na SD. DO wyboru mam utratę tej funkcji albo root i utratę funkcji z rysikiem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    24. ~Janusz  2014-09-29 22:09:38  host: 217.153.182.70

    @23 Co za bzdura. Od kiedy root ma cokolwiek wspólnego z utratą funkcji rysika? Funkcje rysika utraciłbyś, gdybyś koniecznie chciał również instalować custom ROM typu Cyanogenmod, a do zapisywania na karcie SD wystarczy prosta apka typu link2SD, sam aktualnie mam Xperię SP i większość aplikacji w ten sposób u mnie znajduje się na karcie, mimo braku wsparcia producenta w oficjalnym ROMie, jak i w Cyanogenie 11, a takiego aktualnie używam.

Dodaj swoją opinię