Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe wirusy atakują telefony komórkowe

Nowe wirusy atakują telefony komórkowe

sirmark 24 Grudnia 2004 01:23

0 0

Firma F-Secure poinformowała nowych odmianach wirusów atakujących telefony komórkowe wyposażone w system Symbian.

W ostatnich tygodniach rozpoznano kolejne odmiany wirusów Skulls oraz Cabir. O pierwszym już pisaliśmy. Drugi z wymienionych rozprowadzany jest wraz z piracką wersją jednej z popularnych mobilnych gier Metal Gear Solid. Jej uruchomienie instaluje wirusa, który próbują wyłączać zainstalowane programy zabezpieczające, w tym F-Secure Mobile Anti-Virus. Cabir także uruchamia i próbuje użyć Bluetooth do wyszukania innych telefonów oraz przesłania im pliku SEXXXY.sis .
Firma F-Secure ostrzega, że w przyszłości prawdopodobnie będzie można zobaczyć inne formy ataku wirusów: konie trojańskie w grach, wygaszacze ekranu i inne aplikacje – odsłaniające zgromadzone informacje, kasujące i wykradające dane użytkownika. Wirusy będą się rozprzestrzeniać np. poprzez Bluetooth lub połączenia z Internetem.

Źródło tekstu: F-Secure, CNET     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~kabi  2005-03-19 17:52:00  host: pc46.olsztyn.cvx.ppp.tpnet.pl

    trzeba bedzie wypowiedzieć wojnę komórkowym hakerom

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet