Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe wersje dwóch przydatnych aplikacji

Nowe wersje dwóch przydatnych aplikacji

LuiN 3 Kwietnia 2008 07:00

0 0

W sieci pojawiły się nowe wersje aplikacji Opera Mini i JoikuSpot Light. Obie aplikacje dostępne są do pobrania bezpłatnie i obie znacząco zwiększają funkcjonalność telefonu.

Znana i lubiana przeglądarka internetowa Opera Mini, ukazała się właśnie w nowym wydaniu, oznaczonym jako 4.1 beta. Aplikację można bezpłatnie pobrać pod tym adresem.

Zmiany jakie pojawiły się w przeglądarce to zwiększona o 50% szybkość przeglądania stron względem wersji 4.0, automatyczne uzupełnianie adresów stron, możliwość przeglądania w trybie offline (zapisywanie stron), przeszukiwanie treści strony, ściąganie i wysyłanie plików (załączniki do maili itp.).




Użytkownicy telefonów z Symbianem, zaopatrzonych w WiFi z pewnością znają już aplikację JoikuSpot Light pozwalającą na utworzenie za pomocą telefonu przenośnego hotspot-u (połączenie adhoc). Aplikacja o której szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, miała do tej pory bardzo dużą wadę, w postaci braku zabezpieczeń utworzonego połączenia.

Wraz z nową wersją beta aplikacji postanowiono ten problem usunąć dodając szyfrowanie WEP z automatycznym generatorem 128-bitowych kluczy. Kolejne atuty wersji 1.2 to wsparcie dla szyfrowanych połączeń tunelowych przy użyciu Putty i możliwość ustanowienia domyślnego Acces pointa.

Bardzo interesująca jest też opcja pozwalająca na automatyczne wyłączenie udostępniania połączenia internetowego, gdy stan baterii spadnie poniżej ustalonego wstępnie poziomu. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie pod tym adresem.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10.  2008-04-03 10:44:32

    luin: chyba brakuje slowka 'gdy' w zdaniu:'(...) połączenia internetowego, stan baterii spadnie (...)'

  • 0

    11.  2008-04-03 10:53:30

    8 korektor, 10 :) - dziękuję!, coś mi podziurawiło tego JoikuSpot-a. Już poprawione.

  • 0

    12. ~  2008-04-03 11:41:22  host: p08-10.opera-mini.net

    7 czwórka chyba nie jest najlepsza do modyfikacji.

  • 0

    13. ~  2008-04-03 11:50:39  host: p08-10.opera-mini.net

    W 4 źle się czyta tekst,jeżeli wybierzemy opcję "mały ekran".Odstępy pomiędzy poszczególnymi słowami są co najmniej na centymetr.Jakoś nie mam przekonania do 4.Wlo na opera-mini.ru masz wszystkie dostępne modyfikacje.Najlepsza jest wersja 2.06.Mozesz użyć konstruktora i ściągnąć operę po angielsku,ale i tak wskazana jest choć minimalna znajomość rosyjskiego.

  • 0

    14.  2008-04-03 11:54:18

    13. - no ja akurat jestem z pokolenia, które obowiązkowo się uczyło tego języka przez wszystkie poziomy nauczania ;-)

  • 0

    15. ~  2008-04-03 12:07:23  host: p03-05.opera-mini.net

    Rosjanie mają wiele świetnych aplikacji na komórki,a polski wap jest 100 lat za ich stronami.Na seclub.org samych motywów do bezpłatnego pobrania na Sony Ericssony jest ponad 40 tysięcy.

  • 0

    16. ~  2008-04-03 12:12:41  host: p03-05.opera-mini.net

    Gry java też są,i to najnowsze,oczywiście bezpłatnie.Ruscy nie przejmują się prawami autorskimi.A w Polsce 10,98 zł za grę.

  • 0

    17.  2008-04-03 12:25:35

    Mnie bardzo Opera Mini "wkurza" - co to do cholery znaczy - " Czekaj chwile Opera zbiera informacje o czcionkach " ? Po co takie info Operze ? i po co dane wysyla do Norwegii ? Takie info mam na symbianach s60 po zastosowaniu zmienionej czcionki i co najgorsze Opera Mini na zmienionej czcionce mi nie dziala - wysypuje sie :///

  • 0

    18. ~saj  2008-04-03 12:42:55  host: aeef170.neoplus.adsl.tpnet.pl

    na samsungu X700 żadna z wersji opery mini, do której się "dokopałem" nie działała, jeśli się dała w ogóle zainstalować... Może ktoś podpowie gdzie znaleźć starsze wersje...

  • 0

    19. ~  2008-04-03 13:07:27  host: p03-05.opera-mini.net

    18 w samsungach jest słaba java.A jaką wersję ściągałeś?Oficjalną czy modyfikację?Szukaj na opera-mini.ru

  • 0

    20. ~  2008-04-03 13:08:29  host: p03-05.opera-mini.net

    Szalony o czym ty piszesz?

  • 0

    21.  2008-04-03 13:22:18

    Ja uzywam tego programu od Psilocka do czcionek i wszystko pieknie mi gra tylko po zmianie czcionki nie dzila Opera Mini :/ - przy jej uruchamianiu wyskakuje ten komunikat a potem telefon sie restartuje :/ I przez to uzywam tylko Opere Mobile... Na s60 9,2 tak mam bo z tego co pamietam na 9,1 Opera Mini akceptowala zmieniona czcionke a na 9,2 sie wysypuje :/

  • 0

    22.  2008-04-03 13:37:36

    19: ściągałem przez stronkę opery (sms z linkiem), z onet lajt, dzwoniłem na biuro obsługi ery i podesłał mi też konsultant linki jakie mają u siebie. W sumie przrabiałem v3, v4, v4.1...

  • 0

    23.  2008-04-03 13:41:16

    19: cyrylica jest mi obca... :( a zmiany na english nie znalazłem

  • 0

    24.  2008-04-03 14:05:14

    Szalony: niedlugo doczekasz sie 9.5 ;) W koncu beta 9.331 na WM juz wyciekla jakis czas temu ;)

  • 0

    25.  2008-04-03 14:23:34

    Planet ja juz Operze za grosz nie wierze ... Juz rok temu na jej stronach bylo "wkrotce nowa opera mobile" teraz dwa miesiace temu znow "wkrotce nowa opera 9,5 " i zeby tak nie bylo ze to wkrotce znaczy 2lata ... :/

  • 0

    26.  2008-04-03 22:57:13

    "zwiększona o 50% szybkość przeglądania stron" może zwiększona prędkość ładowania stron? o tym jak szybko będę przeglądał stronę wolę sam decydować ;-)

  • 0

    27. ~  2008-04-06 10:39:40  host: p09-14.opera-mini.net

    Nie wiem jak zapisać stronę w Mini Operze,żeby przeglądać ją w trybie off line. :(

  • 0

    28. ~  2008-04-06 10:44:05  host: p09-14.opera-mini.net

    W dodatku nie zapisuje mojego nicka. :/ Dobrze,że RSS działa. Ale chyba wrócę do wersji 3.1. Dina.

  • 0

    29. ~  2008-05-31 10:42:38  host: f142-182.opera-mini.net

    Ja tam ruskiego nie znam... Używam opery 4.1 i jestem bardzo zadowolony... Jeszcze jakby twórcy pokusili się o dodanie obsługi flasha i przeglądanie na kartach i byłoby super:)

Dodaj swoją opinię