Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe usługi dodatkowe w TP

Nowe usługi dodatkowe w TP

sirmark 23 Maja 2008 12:09

0 0
21. maja UKE zatwierdził projekt zmiany cennika usług telekomunikacyjnych TP w zakresie wprowadzenia nowych usług dodatkowych w planach telefonicznych dedykowanych abonentom indywidualnym.

W ramach tych usług abonent będzie mógł za miesięczną, stałą opłatę realizować połączenia telefoniczne bez opłat lub z opustem. Celem wprowadzenia nowych usług dodatkowych jest spełnienie oczekiwań abonentów indywidualnych w zakresie niższych opłat za połączenia, zwłaszcza w przypadku długich rozmów, a także zwiększenie możliwości dopasowania oferty do ich potrzeb.


Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7.  2008-05-23 13:22:12

    ~09.09.2009 - a po co mają likwidować? Czy to aż tak popularna usługa jest? Wątpię szczerze. Mało kto ma telefon obsługujący CLIP. A jeśli ktoś ma to i stać go na 3 zł miesięcznie, jeśli potrzebuje CLIP. Nie jestetm tu obrońcą Tepsy akurat, bo płacę za CLIP od wielu lat i też chętnie bym nie płacił. Ale fakty są takie, że to nie jest popularnba usługa i taką nie będzie mimo likwidacji opłaty. Po prostu "rynek nie jest przygotowany" ;-)

  • 0

    8. ~09.09.2009  2008-05-23 14:55:57  host: ehg148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Akurat ja na pewno bym skorzystał z darmowego clip-a w telekomunie, urządzenie do identyfikacji nr, które wpina się w linię (nie musi być to obsługiwane przez aparat tel.) kosztuje kilkanaście zł. Produkt fabryczny. Sorry ale nie mam zamiaru za to płacić jak za zboże, gdyby to była JEDNORAZOWA opłata za włączenie czyli kliknięcie jednego fistaszka w bazie danych to zgadzam się. Dobrze, że nie liczą jeszcze za samo podniesienie słuchawki albo za samą myśl o zadzwonieniu :) Bojkotuję opłaty i dzwonienie z telekomuny na rzecz Skype i komórek. Może pójdą po rozum do głowy, tylko kiedy? Mam abo standard. jako przymus w celu posiadania luksusu jakim jest internet i jedynie odbieram połączenia na telekomunowej linii.

  • 0

    9.  2008-05-23 16:10:36

    ~wlo, jakby CLIP był darmowy to bym z niego korzystał, twierdzisz, ze jak ktoś ma tel który to obsługuje to stać go też na to, żeby płacił za tą usługę, mój telefon to obsługuje i pomimo, że mógłbym płacić te 3.6 za miesiąc, to uważam, że jest to bezsens-moim zdaniem CLIP jest to taki miły dodatek a nie coś wartego nawet najmniejszej opłaty.

  • 0

    10. ~  2008-05-23 16:19:22  host: aedu117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #9 - jakże bliska mi jest Twoja filozofia :-) Mam tak samo. Dzwonię z komórki a odbieram czasami stacjonarny, który mam ze względu na internet. Poza tym opłata za CLIP jest bezsensowna. Sam mam telefon obsługujący ale nie zamierzam płacić dodatkowych pieniędzy. A co do obsługi CLIP przez telefony, to ciężko mi znaleźć wśród znajomych osoby, które w swoich telefonach nie mają CLIPu. WLO chyba coś nie nadążasz za resztą społeczeństwa skoro według Ciebie mało kto ma takie telefony.

  • 0

    11. ~w3s0ly  2008-05-23 16:48:42  host: chello087207166168.chello.pl

    bez opłat lub z "opustem".

  • 0

    12.  2008-05-23 17:23:00

    Kilka dni temu dumnie zaniosłem z babcią wymówienie do TP na babci telefon. Widzą, że ludzie rezygnują a ceny stacjonarnych dalej są bardzo wysokie. Bardzo mnie to cieszy, że z TP nie mamy nic wspólnego!

  • 0

    13.  2008-05-23 18:19:59

    sq - miłym dodatkiem może być skórzana tapicerka w polonezie ;-) Zależy od punktu widzenia ;-) 10. - mało kto ma ;-) To, że ja mam od 10 lat, że Ty masz, że ma sq, to nie znaczy, że ma 10% użytkowników, bo nie sądzę by tyle nawet miało. W firmach owszem - tam są dobre telefony - i jeśli im zależy na CLIP - mają. Indywidualni nie mają i tak naprawdę nie potrzebują.

  • 0

    14. ~ukenamuniu  2008-05-23 21:37:26  host: nat-go2-1.aster.pl

    wlo: prezentacja numeru w firmach jest funkcją centrali abonenckiej. Abonencka dostaje numer Ab.A w sygnalizacji międzycenralowej z centrali miejscowej. CLIP (prezentacja A) u abonenta przyłączonego do centrali końcowej jest wysyłany z c. końcowej w kodzie FSK przed pierwszym sygnałem wywołania (potocznie: dzwonienia). Centrale nie mają kompletu nadajników FSK (dla wszystkich abonentów)- tak jak kiedyś nie wszyscy mogli wybierać numer w DTMF, bo odbiorniki nie były na każdej karcie.

  • 0

    15. ~  2008-05-23 22:27:08  host: aaui170.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe jaka jest różnica w cenie wyposażenia abonenckiego z FSK i bez. Bez tego ciężko ocenić po ilu miesiącach korzystania z CLIP &ftp spłaca się ta inwestycja.

  • 0

    16. ~ptok  2008-05-24 09:13:09  host: chello083144075251.chello.pl

    Oto ogólny zarys nowego cennika: Płacisz do tej pory 50 złotych abonamentu. Jak chcesz pogadać, to dopłać jeszcze pięćdziesiąt. Jak już zapłacisz stówę, to pozwolimy ci płacić 10 groszy za minutę, zamiast 12-stu groszy. *Dotyczy rozmów dłuższych niż 60 minut.

  • 0

    17. ~  2008-05-24 09:40:31  host: chello083144075251.chello.pl

    @wlo. Równie dobrze możnaby głuchoniemym blokować dostęp do ścieżki audio w sygnale telewizyjnym. Po co im to, jak i tak nic nie słyszą? Według Ciebie tepsa nie udostępnia bezpłatnie clipa, bo nie chce się narzucać klientowi z niepotrzebną mu usługą?

  • 0

    18. ~ptok  2008-05-24 09:55:54  host: chello083144075251.chello.pl

    @wlo. Jestem szczęściarzem, który mógł zrezygnować z usług "Słońca Operatorów",czyli TP. Ale u mnie jest już konkurencja. Kupiłem bramkę, dzwonię z betamaxa, którego mam skojarzonego z jednym z krajowych operatorów voip. Dostałem ta ma ZA DARMO numer i mogę korzystać BEZPŁATNIE z usługi identyfikacji. Koniec, kropka. To jest obecnie standard. Rozumiesz???????????

  • 0

    19. ~ukenamuniu  2008-05-24 20:23:01  host: nat-go2-1.aster.pl

    ptok: pewnie jesteś młokos i zawał Ci nie grozi, ale gdyby tak wyrostek.. wzywasz pomoc, padasz i jak Ciebie mają zlokalizować w tych bramkach VoIPach i innych nowinkach. Zdrowia życzę..

  • 0

    20. ~ptok  2008-05-24 21:58:14  host: chello083144075251.chello.pl

    ukenamuniu.. To teraz już wiem za co ten abonament w TP. Będe nosił ze sobą wszędzie telefon stacjonarny to mnie zlokalizują w razie zawału.:) Dobrze wiedzieć. Telefranca powinna reklamować się w ten sposób: "Grozi Ci zawał? Wykup abonament w TP". Proponuję wysokośc abonamentu rosnącą z wiekiem abonenta. 50lat- 100zł, 80lat 150zł, itd, itd. A przy okazji, po co takiemu dziadkowi identyfikacja numeru? Przeciez "kostucha" i tak ma zastrzeżony.

  • 0

    21. ~ukenamuniu  2008-05-24 23:13:52  host: nat-go2-1.aster.pl

    ptok: to, z czego korzystasz, to żaden standard.

  • 0

    22. ~ptok  2008-05-25 00:06:01  host: chello083144075251.chello.pl

    Pisząc standard, pisałem o usłudze identyfikacji rozmów przychodzących. Również bezpłatny numer i aktywacja to już standard. Oczywiście nie w TP. Czy według Ciebie kolorowy telewizor też nie jest jeszcze standardem, tylko czarno -biały? A może w w RPA dalej jest apartheid i biją murzynów? Bo w Tepsie dalej XX wiek i clip to luksus za dodatkową kasę.

  • 0

    23. ~ukenamuniu  2008-05-25 10:16:17  host: nat-go2-1.aster.pl

    ptok: pobieranie opłat za CLIP nie jest zakazane. O CLIP jest w art. 171 ust 1. Dalej w ust.2-4 o możliwości eliminacji lub blokowania. W ust. 6: Z tytułu korzystania przez abonenta z możliwości eliminacji lub blokowania, o których mowa w ust. 2-4, opłat nie pobiera się. IMO wszystko z dodatkową kasą jest OK.

  • 0

    24.  2008-05-25 12:47:52

    17. - chrzanisz ;-) tu nikt nikomu nic nie blokuje - nie zauważyłeś? ~ptok - no to poleć wszystkim wokół... Może wszyscy przejdą i tepsa w kńcu padnie ;-)

  • 0

    25. ~ptok  2008-05-25 17:31:37  host: chello083144075251.chello.pl

    ukenamuniu. Wykręcasz kota ogonem. Czy ja mówiłem ,że pobieranie opłat za clip jest zabronione ? Jest dozwolone, ale większość operatorów takiej dodatkowej opłaty nie pobiera. CLIP jest u nichw STANDARDZIE!!! Idąc twoim tokiem rozumowania zdradzanie żony też jest w porządku, bo prawo tego chyba jeszcze nie zabrania.

  • 0

    26. ~ukenamuniu  2008-05-25 21:11:17  host: nat-go2-1.aster.pl

    ptok: we własnym łóżku nie, tylko w obcym, bo powiedziano: nie cudzołóż...

Dodaj swoją opinię