Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe telefony Nokii - E series

Nowe telefony Nokii - E series

sirmark 12 Października 2005 17:15

0 0

nokia e60 e61 e70Nokia ogłosiła dziś poszerzenie swojej oferty urządzeń dla użytkowników biznesowych o trzy nowe modele. Nokia E60, Nokia E61 i Nokia E70 to pierwsze smartfony z nowej rodziny Nokia Eseries, dzięki której firmy mogą zwiększyć mobilność swoich pracowników.

Modele z rodziny Nokia Eseries łączą cenione przez indywidualnych użytkowników atrakcyjne wzornictwo i łatwość obsługi z nowymi technologiami, dzięki którym działy informatyczne firm mogą łatwo zarządzać aplikacjami firmowymi i danymi oraz zwiększyć bezpieczeństwo. Każde z tych urządzeń umożliwia korzystanie z niezbędnych we współczesnym świecie biznesu aplikacji mobilnych, takich jak mobilna poczta e-mail i zaawansowane funkcje połączeń głosowych. Smartfony Nokia E60, Nokia E61 i Nokia E70 będą dostępne na całym świecie w pierwszym kwartale 2006 roku.

Smartfony Nokia E60, Nokia E61 i Nokia E70 oferują wykorzystanie najnowszego rozwiązania dostępu do firmowej mobilnej poczty elektronicznej push - Nokia Business Center. Poza tym współpracują z innymi popularnymi systemami, takimi jak BlackBerry Connect, GoodLink firmy Good Technology, Inc., Seven Mobile Mail, Seven Always-On Mail i Visto Mobile.

Urządzenia z nowej rodziny Nokia Eseries opracowano z wykorzystaniem najnowszej wersji platformy Series60. Platforma Series60 3rd Edition wraz z systemem operacyjnym Symbian w wersji 9.1 zapewniają identyczne środowisko aplikacji w smartfonach Nokia E60, Nokia E61 i Nokia E70. Smartfony te działają we wszystkich sieciach GSM oraz 3G (WCDMA), gwarantując bezproblemowy roaming na całym świecie, a także udostępniają różne opcje łączności lokalnej, takie jak WLAN, Bluetooth, podczerwień i USB 2.0.

W porównaniu z innymi urządzeniami łączącymi możliwości PDA i telefonów komórkowych, smartfony Nokia E60, Nokia E61 i Nokia E70 wyróżniają się doskonałą funkcjonalnością oraz jakością usług głosowych. Wśród nich można wymienić internetowe połączenia telefoniczne (VoIP), Push to talk i inne zaawansowane usługi oparte na protokole SIP, dzięki którym firmy mogą na różne sposoby ułatwiać pracownikom współpracę i szybki kontakt poza biurem. Korporacje używające central telefonicznych firm Avaya lub Cisco IP mogą łączyć nowe smartfony Nokia bezpośrednio ze swoimi sieciami telefonicznymi za pośrednictwem sieci WLAN lub komórkowej, oferując użytkownikom tak typowe dla firmowych sieci funkcje, jak wybieranie czterocyfrowe czy usługi wspomagające odbieranie połączeń.

Kiedy analizowaliśmy wymagania naszych klientów na etapie opracowywania tych smartfonów, zaobserwowaliśmy dwa nowe, wyraźne trendy: potrzebę bezpiecznej i łatwej w zarządzaniu platformy dla działów informatycznych oraz potrzebę urządzeń zgodnych z różnymi preferencjami i stylami pracy użytkowników. Rozumiemy znaczenie mobilności w biznesie. W tych smartfonach wykorzystaliśmy swoją rozległą wiedzę z dziedziny projektowania pod kątem użytkownika, bezpieczeństwa i najnowocześniejszych technologii bezprzewodowych. Naszym celem jest ułatwienie użytkownikom wyboru urządzeń Nokia, które zaspokoją ich wszystkie potrzeby z zakresu mobilności biznesowej - powiedział Niklas Savander, wiceprezes działu urządzeń biznesowych firmy Nokia.

Nowe urządzenia biznesowe jako pierwsze w branży umożliwiają zdalne zarządzanie zgodnie ze standardem OMA DM, oferując menedżerom działów informatycznych skuteczne narzędzia do zdalnej konfiguracji terminali i ochrony firmowych danych. Mogą oni zdalnie usuwać dane, blokować urządzenia, zarządzać zadaniami i aplikacjami oraz dostosowywać oprogramowanie do potrzeb firmy i użytkowników. Uznane kompetencje firmy Nokia z dziedziny zabezpieczeń sieciowych umożliwiły spełnienie surowych wymagań firm w zakresie ochrony informacji w urządzeniach i systemach zaplecza oraz transmitowanych w sieciach.

Nokia E60: klasyczne wzornictwo i niezrównane funkcje głosowe

Smartfon Nokia E60 łączy atrakcyjny wygląd, komfort i funkcjonalność klasycznego telefonu komórkowego. Nokia E60 udostępnia szeroką gamę zaawansowanych funkcji połączeń: od wbudowanego zestawu głośnomówiącego i połączeń konferencyjnych po Push to talk i VoIP, dlatego też jest najlepszym urządzeniem do aktywnej komunikacji głosowej w biurze i w podróży. Smartfon ten umożliwia szybką i elastyczną transmisję danych w sieciach WCDMA oraz wygodną łączność lokalną WLAN. Choć smartfon Nokia E60 jest przystosowany do obsługi jedną ręką, dzięki dużemu, kolorowemu ekranowi łatwo jest pisać wiadomości e-mail, tworzyć i przeglądać dokumenty biurowe oraz wprowadzać pozycje kalendarza. Nokia E60 działa w sieciach GSM900/1800/1900 i WCDMA2100.
Zobacz: dane i zdjęcia telefonu Nokia E60 w katalogu.

Nokia E61: smartfon do mobilnej poczty elektronicznej

Smartfon Nokia E61 został zaprojektowany w dobrze znanym stylu najpopularniejszych urządzeń do mobilnej poczty e-mail, jest jednak wyjątkowo poręczny i imponuje bogactwem nowych funkcji. Można go z łatwością obsługiwać jedną ręką przy użyciu czterokierunkowego joysticka i pełnej klawiaturze oraz szerokiemu ekranowi o 16 milionach kolorów, dzięki którym z mobilnej poczty elektronicznej można korzystać łatwiej niż kiedykolwiek przedtem. Nokia E61 współpracuje z systemem do mobilnej poczty push e-mail, Nokia Business Center oraz innymi popularnymi rozwiązaniami: BlackBerry Connect, GoodLink, Seven Mobile Mail, Seven Always-On Mail i Visto Mobile, zapewniając bezproblemową i szyfrowaną łączność. W smartfonie można otwierać załączniki (dokumenty, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, pliki PDF i ZIP) oraz edytować pliki (dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje). Nokia E61 ma również takie same zaawansowane funkcje połączeń biznesowych i VoIP jak smartfony Nokia E60 i Nokia E70. Za pomocą smartfonu Nokia E61 można wysyłać i odbierać wiadomości e-mail nawet podczas rozmowy telefonicznej. Nokia E61 działa w sieciach GSM850/900/1800/1900 i WCDMA2100.

Zobacz: dane i zdjęcia telefonu Nokia E61 w katalogu.

Nokia E70: wszechstronny smartfon do przesyłania wiadomości

Na pierwszy rzut oka Nokia E70 wygląda jak kolejny nowoczesny smartfon. Po otwarciu ukazuje jednak pełną klawiaturę do szybkiego i łatwego pisania kciukami, duży, kolorowy ekran do wyświetlania wiadomości e-mail i załączników (dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, plików PDF i archiwów ZIP) oraz edycji (dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji), dzięki czemu można na bieżąco śledzić zawartość skrzynki pocztowej. Podobnie jak smartfony Nokia E60 i Nokia E61, Nokia E70 udostępnia wspólny zestaw aplikacji, takich jak zaawansowane funkcje głosowe i pocztowe. Nokia będzie oferować dwie wersje smartfonu Nokia E70 - jedną dostosowaną do sieci komórkowych w Europie i Azji (GSM900/1800/1900/WCDMA 2100), a drugą do sieci komórkowych w Ameryce Północnej i Południowej (GSM850/1800/1900) - jednak obie wersje umożliwiają roaming w sieciach GSM w różnych regionach.

Zobacz: dane i zdjęcia telefonu Nokia E70 w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~wojtek_kwiatek  2005-10-12 20:56:02  host: dzh227.neoplus.adsl.tpnet.pl

  czekam tylko na e 70...

 • 0

  2. ~Krygsm  2005-10-13 01:15:41  host: cfu100.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ja tak samo :D He he swoją drogą sobie troche poczekam zanim stanieje :/ Chyba sobie troche poczekam :|

 • 0

  3. ~wojtek_kwiatek  2005-10-13 18:16:50  host: dyr174.neoplus.adsl.tpnet.pl

  to czekamy razem... mam 6810 i przyszłościowo myślalem o kupieniu we wrześniu/październiku nokii 6280... ale w porównaniu do e70... hehe, mimo wszystko qwerty i symbian.. :D::D:D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet