Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe telefony i podwyżki w Erze

Nowe telefony i podwyżki w Erze

sirmark 24 Marca 2009 22:29

0 0

Era wprowadziła w ofercie biznesowej cztery nowe telefony. Niestety wprowadziła także podwyżki cen kilkunastu telefonów. Nowości sprzętowe, jak i cenowe pojawiły się także w ofercie Tak Tak fon.

W ofercie dla biznesu wprowadzono następujące telefony: Nokia 5800, Samsung S8300, BlackBerry Curve 8900 oraz SonyEricsson W595.
Podwyżki dotknęły kilkunastu telefonów: Nokia 2600 classic, Nokia 3110 classic, SonyEricsson C702, Nokia E51, Nokia 6500 slide, Nokia 6650 T-Mobile, Samsung SGH-U900 Soul, SonyEricsson C902, SonyEricsson C905, Samsung SGH-F480, Nokia E71 oraz Nokia E66.




Nowością w ofercie Tak Tak fon jest Nokia 2600 classic oraz SonyEricsson T303. Dodatkowo wprowadzono zmiany cen telefonów.

Zobacz: cennik telefonów - "Najwięcej minut w Firmie"
Zobacz: cennik telefonów - "Najtańsze telefony w Firmie"
Zobacz: cennik telefonów - "Nowy pakiet biznes".
Zobacz: Cennik telefonów w promocji Tak Tak fon.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 82
  • 0

    63. ~djfafa  2009-03-25 11:03:37  host: eht162.internetdsl.tpnet.pl

    Tylko jedno ale, nigdzie nie widziałem za jakie ceny opy kupują telefony. Jeżeli cena w sklepie jest dajmy 1000 zł to Era albo cała grupa T-Mobile kupuje je dużo taniej i jeżeli sprzedają je również po 1000 zł w abo 50 zł więc o jakiej dotacji jest mowa? ja nie mówię o Allegro, eBay itp. gdzie oczywiście telefony są tasze, ale mówię o sklepach typu MM czy Saturn, myslicie że sklep dopłaca do sprzedaży? Polityka Ery jest taka, w wielu pzrypadkach telefon nie jest w cale dotowany, a jak dotują to zwraca im się po kilku miesiącach a umowa jest na 24 czy 36 miesięcy. Oczywiście że ceny poszły w górę, ale opy nie kupują telefonów co tydzień tylko umowy są kilkumiesięczne i jeżeli w następnej umowienp. era kupuje ten sam model to na pewno nie za taką samą cenę jak poprzednio gdyż od tamtej pory wyszły nowe modele które zawsze powodują spadek cen modeli starszych i nawet jeżeli teraz Euro jest droższe to na pewno model X nie kosztuje 300 euro jak 6 miesięcy temu tylko np. 250 więc era tego nie odczuwa, a mimo wszystko pod pozorem skoku euro cena w salonie jest droższa. Idzie do salonu i zobacznie ile jest modeli z premierą 2, 3 czy 4 lata wstecz, myślicie, że kupują je za tyle samo co wtedy? Wniosek jest taki, że zawsze będzie drogo bo Opy chcą nas skubać a powód zawsze się znajdzie a to drogie euro, a to niedobry Play i wyższy MTR, itp.

  • 0

    64. ~ja  2009-03-25 11:13:18  host: acsa192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czemu nikt nie widzi ze wszystko drożeje , nie tylko telefony , paliwo też i co z tego to teraz ci co przechodzą na pleY , też powinni się przesiąść na rowery bo taniej - lepiej, to nic ze bez dachu nad głową przecie jest taniej , jak tak podchodzicie do sprawy i nie stac was na telefony to ich nie kupujcie nikt was do tego nie zmusza i nie nakazuje w jakiej sieci macie kupic ,przeniescie sobie numer nawet do Biedronki co za roznica ( jest roznica bo Biedrona to dla niektórych to siara , tak jak dla mnie zapalanie sie na Play), albo co za problem odsprzedac jakis tel. z promocji i kupic sobie inna wymazona sluchwke na wolnym runku bo przecie tam rozdają za darmo , widze ze prawie wszystkim zalezy na słuchawie a nie na usługach , dajcie ludzie na luz , czy zony wam nie daja czy kobiety was nie chca , nie ma potrzeby dowartosciowania sie telefonem , tak mi sie wydaje.

  • 0

    65. ~ja  2009-03-25 11:18:16  host: acsa192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 63 saturn , media to nie trafiles tam sa bardzo drogie sluchawy jak i zreszta reszta sprzetu , to co w promocji faktycznie czasem trafi się tani nawet czasem do tego doplaca by przyciagnac losia , czepiasz sie niektorych pozycji cennikowych , w konkretnych taryfach sa wyznaczone telefony ktore maja byc tanie i sa w lepszych cenach ,na sprzedazy innych operatorowi nie zalezy , a jak nie pasuje policz ile zyskasz sprzedajac jakis tel z promocji by najwiecej $$ wysiagnac i kup sobie sluchawe W MM

  • 0

    66. ~djfafa  2009-03-25 11:44:39  host: eht162.internetdsl.tpnet.pl

    Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Sprzedadzą mi fon (MM) po dobrej cenie bo jestem łoś, a operator drożej bo jestem dobry klinet? Dobrze się czujesz?

  • 0

    67. ~Marcin  2009-03-25 12:04:39  host: rc.ists.pl

    BTW co można otrzymać od Ery przedłużając umowę na 2 lata bez telefonu?upust 50%? darmowe rozmowy z 5 osobami? blueconnect za free?

  • 0

    68.  2009-03-25 12:05:35

    ~djfafa - więc jeśli tak, to naprawdę, nie ma obowiązku kupować telefonu, za który przepłacasz w promocji operatora! Dla nie sprawa jest prosta i od 3 lat nie kupują telefonów - ani w promocjach ani w pofertach lojalnościowych u operatora... Nie mam tego problemu, nad którym dyskusja się przelewa po forach byle newsa z cennikami telefonów ;-)

  • 0

    69.  2009-03-25 12:08:55

    ~Marcin - ja nie wiem. Nie mam Ery. Mogę Powiedzieć co Plus oferuje w ofecie biznesowej ;-) W skrócie... Dodatkowy pakiet kwotowy na "wszystko" w wysokości 60% abonamentu, co obniża mi każdą cenę o 40%. I dzięki temu (w mojej biznesowej ofercie) mam cenę minuty poza sieć 31 gr brutto - od półtora roku ;-) I mo to wystarcza.

  • 0

    70. ~bl  2009-03-25 12:20:45  host: inet20908nb-0.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @ do wszystkich "obrońców", którzy nie rozumieją co piszą. 1-euro Trzeba założyć, że kurs euro wynosił średnio 3,50 zł. Oczywiscie był przez jakiś czas nawet niższy, ale nie możemy zakładać, że operatorzy podpisywali umowy tylko po najniższym kursie. Obecnie średnio 4,50 zł. Realna różnica to około 1zł. Dlatego jak już cos liczycie zachowajcie odrobinę obiektywizmu. 2- ceny telefonów Z Allegro macie rację, nie jest to miarodajne porównanie. Problem jednak polega na tym, że niektóre telefony w abonamencie są droższe niż w sklepach. Rożnica czasem wynosi nawet kilkaset złotych, więc jest to typowe naciąganie lub wielka nieudolność operatorów. 3- co mnie to boli, mamy kapitalizm No właśnie. Ja nie prowadzę dużej firmy, ale gdybym prowadził, to zabezpieczyłbym się przed ryzykiem kursowym i po sprawie. Jako klient nie mam ochoty płacić dodatkowych pieniędzy za czyjąś nieudolność. @axel Nie mówisz chyba o modemie z kartą, który obecnie kosztuje 299zł? A może jednak?

  • 0

    71.  2009-03-25 12:24:50

    Marcin - moja znajoma była i dostala oifertę 120 minut do wszystkich sieci na 2 lata za 30 zl miesiecznie. Bez telefonu. Przeszła na Tak Taka.

  • 0

    72.  2009-03-25 12:27:18

    Chociaż te 120 minut za 30 zł to złe nie jest.

  • 0

    73. ~Marcin  2009-03-25 12:35:18  host: rc.ists.pl

    do rcicho: ale co to za biznes 120 min za 30zl jak za przedluzenie z telefonem 120min chca w pierwszym roku 30zl, w drugim 45zl czyli 15zl wiecej przez 12 miesiecy ale za to jest telefon i sluchawka BT za 1zl. Mysłałem ze dodadza jakies pakiety gratis??ma ktos jescze jakies doswiadczenia z przedluzaniem w Erze bez tel?

  • 0

    74. ~bla bla bla  2009-03-25 12:36:16  host: inet20908nb-0.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @72 richo Dobre też nie jest, z prepeida juz jest poniżej 30 gr + tanie pakiety sieciowe, a od lipca obniżka MTR. Umowa na 2 LATA, wiec sie nie opłaca i jeszcze cena minuty po wykorzystaniu abonamentu:(

  • 0

    75. ~timur  2009-03-25 12:43:13  host: dor142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 70 - no właśnie, różnica 1 pln w kursie, czyli telefon kosztujący wcześniej 350 pln, teraz kosztuję operatora 450 pln. Podwyżka o 100 pln. i max tyle zdrożały telefony, często mniej, więc sensacji w tym nie widzę

  • 0

    76.  2009-03-25 12:46:00

    Ad 74. Nie twierdzę, że jest to bardzo dobra oferta. Jest jednak do przyjęcia dla osób, którym pre-paid nie pasuje (a jest takich sporo). Obnizka MTR nie koniecznie musi się przełożyć na spadki cen usług. Wszystko zalezy co zrobi Play bo to on dyktuje warunki (na razie).

  • 0

    77. ~djfafa  2009-03-25 12:56:00  host: eht162.internetdsl.tpnet.pl

    Wlo jasne, że tak, ale wchodzący Play np. mocno dotował phony np. ja dostałem Sam. Z400 za 99 zł w abo 30, gdzie wtedy kosztował na allegro 700-750 zł, więc opłacalność była spora, a w tym czasie o ile pamiętam ten elfon wchodził do Orange i kosztował coś koło 700 zł w abo 50.

  • 0

    78. ~  2009-03-25 14:42:54  host: inet20909ni-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @75 timur Masz rację, że skala podwyżek jest proporcjonalna(nie bawiąc sie w szczegóły) ERGO cenny NADAL są skandaliczne. Ciekawe czy telefony stanieją jak się obniży kurs? Moim zdaniem nie. Na tym polega pic, a w innych regionach wic...

  • 0

    79.  2009-03-25 15:24:34

    78.Tak się właśnie łosi strzyże z futra.

  • 0

    80. ~arasson  2009-03-25 15:40:39  host: cxy74.internetdsl.tpnet.pl

    120 min za 30 zł to nie jest oferta dla biznesu tylko dla rynku prywatnego. Dla biznesu masz 50 % obniżki na abonament, umowa na 12 miesięcy, 10 numerów za grosz do ustawienia. Pzdr

  • 0

    81. ~gaultier  2009-07-05 23:49:26  host: 94.254.135.47

    ~arasson i umowa na 24 m-ce

  • 0