Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe taryfy dla biznesu w TP od kwietnia

Nowe taryfy dla biznesu w TP od kwietnia

WitekT 28 Lutego 2007 17:34

0 0

26. lutego Telekomunikacja Polska przedłożyła w UKE do zatwierdzenia 7 nowych planów taryfowych dla biznesu, które wejdą w życie najprawdopodobniej od kwietnia. My uchylamy rąbka tajemnicy i piszemy o kilku szczegółach nowych planów.

TP planuje wprowadzić 3 plany taryfowe oparte na pakietach minut na połączenia do krajowych sieci stacjonarnych - każdy kolejny ma wyższy abonament, wyższą pulę minut i niższą cenę połączeń.

Dodatkiem będzie plan wartościowy, oparty na pakiecie kwotowym, w którym całą kwotę można wykorzystać na połączenia do krajowych sieci stacjonarnych.




TP planuje wprowadzić także plan z sekundowym taktowaniem i nielimitowanymi połączeniami w ramach sieci TP. Dodatkowo, do tego planu będzie można zakupić pakiety minut do sieci komórkowych - 60 lub 120.

Wprowadzony zostanie także nowy plan dla ISDN PRA (30B+D) - z wysoką opłatą abonamentową i pulą bezpłatnych połączeń do krajowych sieci stacjonarnych, które po wyczerpaniu będą o około 20% tańsze niż dotychczas.

TP zamierza też obniżyć koszt połączeń zagranicznych - nie tylko do sieci stacjonarnych (taniej głównie w 1 strefie i w 2 strefie do państw Europy Wschodniej), ale także i komórkowe (połączenie 2 i 3 strefy i redukcja stref do trzech). Obniżka i zmiana struktury obejmie plany sekundowe dla biznesu, za wyjątkiem planu startowego tp biznes.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14.  2007-02-28 21:43:30

    guniu: Ciekawostka! Skąd to wiesz? W CV Ani tego nie ma. A w ogóle czy w sp. z o. o. są rady nadzorcze?

  • 0

    15.  2007-02-28 21:44:48

    Telesfor: są. Sam jestem w jednej RN w sp zoo, choć w innej branży. ;)

  • 0

    16. ~spec  2007-02-28 21:48:04  host: aaur95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sa, sa :) Swoja droga troche to dziwne, ze nie ujawnia takich faktow ze swojego zyciorysu. Znaczace to. Czyzby sie wstydzila? ;)

  • 0

    17. ~arti  2007-02-28 21:49:49  host: drf156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rany, przeciez to jest konflikt interesow. Jak ona ma dbac o interes klienta, skoro jest zwiazana z jedna z firm branzy...?!

  • 0

    18. ~warszaffiak  2007-02-28 21:51:30  host: drx228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hue hue... Dopiero sie dowiedzieliscie, ze pani prezes niestety nie jest zona opatrznosciowa, ale zwyklym kunktatorem od robienia hecy?!

  • 0

    19. ~lol  2007-02-28 21:58:49  host: dqu207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jest jedna rada na ten problem: wymienic szefa UKE! :)

  • 0

    20. ~biba18  2007-02-28 22:01:02  host: dsw12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja nie wierze, zeby w UKE cos sie zmienilo w najblizszym czasie. Trzymaja sie tam niezle, bo lud moherowy potrzebuje igrzysk. Ojciec rydzyk na pewno popiera siostre Strezynska.

  • 0

    21. ~pr56  2007-02-28 23:18:30  host: aaus159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dla mnie to jest skandal. Jesli Strezynska tym razem nie zaakceptuje nowych promocji i cennikow to bedzie cos niebywalego. Juz jej dotychczasowe dzialania stawiaja jej intencje pod znakiem zapytania, ale jesli to sie powtorzy tym razem, to powinna zostac natychmiast odwolana!

  • 0

    22. ~b6  2007-02-28 23:29:11  host: drp12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Eeeee... szkoda juz gadac o tym, co robi uke i na czyim jest utrzymaniu. Nie widzicie kto korzysta na tych calych aferach?! Toz to gra na wypelnienie portfeli tele2, energisu...

  • 0

    23. ~adam98  2007-03-01 00:15:24  host: 212.106.25.48

    guniu- wiesz że rozpowszechnianie kłamstw jest karalne ? Streżyńska nigdy nie była w RN Tele2 a jej życiorys jest doskonale znany. Wysyłam link z twoją wypowiedzią do UKE żeby podjęli okreslone działania prawne.

  • 0

    24. ~sympatyczny  2007-03-01 01:37:09  host: chello081018196007.chello.pl

    prowizje to chyba niektorzy tutaj dostaja za wypisywanie glupot... :/

  • 0

    25. ~  2007-03-01 01:57:48  host: p05-08.opera-mini.net

    Trzeba zabezpieczyc komentarze pod tym newsem i chyba złożyć zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez niektórych komentujących. Uprasza się o odpowiedzialność za swoje słowa.

  • 0

    26. ~wilk  2007-03-01 03:56:03  host: gw.slowianin.pl

    Taaaaak zabezpieczajcie sobie, składajcie doniesienia, przeciez to o streżyńskiej złego słowa powiedzieć nie można, prawda? :)

  • 0

    27. ~c  2007-03-01 07:20:34  host: ean202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chyba niewiele rozumiecie. UKE blokuje takie plany które skutecznie ograniczają WLR. Przykładowo TPSA swojego czasu po kryjomu usunęła plan standardowy za 35 zł a zamiast tego wprowadziła droższy z dodatkowymi minutami. Tym samym przyblokowała operatorów prefiksowych oraz uwaliła klientów którzy płacąc 35 zł mieli by taniej niż abo za 50 zł z 60 minutami. Oczywiście Blueline dzwonił do klientów i zachęcał do przejścia na nowy abo nie wspominająć ze do planu standardowego nie będzie można już wrócić. Gdyby TPSA załóżmy wprowadziła nowe plany w którym np. minimalny by wynosił 70 zł i był z pakietem nawet 1000 minut to zostałby zablokowany nie dlatego że jest korzystny dla klienta ale dlatego że nie było by innego tańszego planu na którym bazowali by operatorzy prefiksowi. Jednym słowem UKE blokuje tylko takie plany które tylnymi drzwiami uwalają konkurencję. Pomijam fakt że podnoszenie minimalnego abo jest zdecydowanie nieciekawe dla większości klientów którzy korzystają z telefonu sporadycznie.

  • 0

    28.  2007-03-01 07:25:07

    @ wilk ,to "złe słowo" nazywa się popularnie "oszczerstwo"

  • 0

    29.  2007-03-01 08:41:29

    27. tylko powiedz jaki to miało mieć skutek, skoro podobno ludzie jużnie kupują aktywacji w telefonii stacjonarnej? Ja nadal używam planu stanbdardowego za 35 zł netto plus 3 zł netto CLIP i jestem zadowolony. Nikt mnie nie zmuszal do zmiany, chcociaz zachety byly nie raz i nie tylko od tepsy (bo Tele2 chyba mysli, ze wszyscy maja juz te plany nowe i sa lepsi - nie nie sa lepsi).

  • 0

    30. ~  2007-03-01 08:58:22  host: p09-09.opera-mini.net

    ***adam98 - jak ja bym chcial by to co napisales w komentarzu 23 bylo prawda. Wiesz ilu politykow poszloby do wiezienia?:) Pomowienie , jako forma klamstwa jest karalne - to tez ciekawe , pewien rodzaj niekonsekwencji...

  • 0

    31. ~ATP  2007-03-01 12:53:48  host: 212.160.172.70

    ad 27: WLR nie jest niczym ograniczony; operatorzy mogą sobie spokojnie tworzyć dowolne pakiety (bo stawka to 20zł za linię + grosze za ruch), wiec nie ma problemu; tyle tylko, że nie chcą - ilu zaoferowało nielimitowany plan całodobowy? żaden, ale AS blokuje; pod pretekstem, że musi sprawdzić jak działa WLR; i możemy się założyć, że zaden nowy plan nie przejdzie przez UKE; wanna bet?:)

  • 0

    32. ~sympatyczny  2007-03-01 19:05:00  host: chello081018196007.chello.pl

    mozna, byle z sensem...

  • 0

    33. ~eee tam  2007-03-02 23:26:07  host: dtd112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dajcie spokoj... Jak dzieci. A straszenie kogokolwiek sądami nie zmienia faktów. UKE zachowuje się dość dziwnie blokując obniżki cennników tepsy.

Dodaj swoją opinię