Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe sposoby promocji turystycznej

Nowe sposoby promocji turystycznej

WitekT 23 Lipca 2007 13:26

0 0

Okres wakacyjny sprzyja pojawianiu się zaskakujących form promocji zakątków turystycznych. Władze pewnego kanadyjskiego miasta nie kuszą turystów pięknymi zabytkami czy obietnicą ekstremalnych przygód. Zamiast tego proponują ucieczkę od irytującego dźwięku telefonu komórkowego.

Mieszkańcy kotliny położonej w Kolumbii Brytyjskiej - zachodniej prowincji Kanady - poprosili firmę telekomunikacyjną Telus o to, aby w pobliżu nie budowała wieży telekomunikacyjnej. Mają nadzieję, że brak możliwości korzystania z komórek i walory przyrodnicze zachęcą turystów do odwiedzenia ich miasta.
Nie ma pewności, czy Telus spełni prośbę mieszkańców i wycofa się z planów budowy wieży. Jeśli tak się nie stanie mieszkańcy mają przygotowany plan alternatywny. Komisja rozwoju zamierza nadać kotlinie status miejsca, w którym nie używa się komórek i dzięki temu przyciągnąć turystów i nowych mieszkańców do miejscowości, w której mieszka 600 osób.

Komisja twierdzi, że nie jest nastawiona negatywnie do nowych technologii. Zapewnia, że trwają prace nad dostarczeniem mieszkańcom bezprzewodowego i szybkiego Internetu.

Źródło tekstu: Reuters, MediaRun     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2007-07-23 13:33:45

    No coz, jak dla mnie prosciej wylaczyc komorke, niz denerwowac sie brakiem zasiegu "w takim zadupiu" ;) Ale jak wiadomo w Ameryce wiedza lepiej ;) Choc akurat relatywnie rozsadniejszych Kanadyjczykow o to nie podejrzewalem :)

  • 0

    2. ~Templariusz  2007-07-23 14:59:23  host: staticline23090.toya.net.pl

    Fajny pomysł :) Ta nutka emocji w momencie, gdy wie się, że nie będzie można skorzystać z telefonu, gdyby zaszła taka potrzeba :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet