Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe rozwiązanie Ericssona dla VoIP, telewizji i multimediów

Nowe rozwiązanie Ericssona dla VoIP, telewizji i multimediów

WitekT 23 Września 2004 17:14

0 0

Podczas Światowego Forum Technologii Szerokopasmowych w Wenecji, w dniach 20-23 września br., Ericsson skupił się na różnych aspektach konwergentnej komunikacji oraz na ewolucji nowych usług szerokopasmowych, takich jak VoIP, usług telewizyjnych oraz multimedialnych. Podczas części plenarnej, Torbjörn Nilsson, Wiceprezes firmy Ericsson, przedstawił trendy dotyczące aplikacji szerokopasmowych.

W sferze usług szerokopasmowych, Ericsson zaprezentował rozwiązania, umożliwiające operatorom kontrolę kosztów oraz skuteczne współzawodnictwo za pomocą wyższych częstotliwości oraz wzbogaconych usług. Firma Ericsson na Światowym Forum Szerokopasmowym przedstawiła cztery zaawansowane rozwiązania szerokopasmowe.

Ethernet DSL Access firmy Ericsson jest produktem który oferuje zoptymalizowane rozwiązania dostępowe DSL do IP/Ethernet. Ethernet DSL Access został zaprojektowany w celu dostarczenia całego szeregu usług odtwarzania dźwięku, obrazu oraz odczytywania danych przy użyciu ADSL2plus. Rozwiązanie to bazuje na strukturze Public Ethernet, która zapewnia oszczędność kosztów. Demonstracje podkreślały wysoką wydajność, zapewnioną dzięki rozwiązaniu ADSL2plus. ADSL2plus może zostać użyty do dostarczania wysokiej jakości usług telewizyjnych.
Produkt Engine Multimedia firmy Ericsson jest usługą głosową skierowaną do odbiorcy masowego IP (VoIP). Engine Multimedia bazuje na rozwiązaniu IMS dla usług komunikacji konwergentnej i multimedialnej np. VoIP, telefonii wideo oraz usługach korporacyjnych typu IP centrex. Produkt ten umożliwia operatorowi oferowanie zaawansowanych i zoptymalizowanych usług głosowych i multimedialnych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wielousługowy Edge Device HM950 jest zintegrowanym rozwiązaniem dotyczącym dostępu głosowego oraz dostępu do danych oraz firewall’a, które można zainstalować bezpośrednio u klienta.

IP Service Engine firmy Ericsson jest produktem zapewniającym różnorodne usługi IP w sieci dostępowej. Rozwiązanie to charakteryzuje się wielopoziomową polityką zarządzającą oraz zaawansowanymi usługami end-to-end. IP Service Engine jest produktem otwartym pozwalającym na integrację z BRAS (Broadband Remote Access Server).

Access Base Station 2200 firmy Ericsson jest skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw posiadających dostęp DSL do tzw. hotspot-ów Wi-Fi. Rozwiązanie to wykorzystuje transmisję ADSL2plus oraz Wi-Fi bazującą na standardzie IEEE 802.11g. Charakteryzuje się zaawansowanymi funkcjami zabezpieczenia oraz jest w pełni zintegrowany z rozwiązaniem Mobile Operator WLAN firmy Ericsson, które zapewnia jednolity dostęp do danych poprzez hotspoty WI-FI oraz sieci 3G.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-7-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet