Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe pulpity dla Xperii X1

Nowe pulpity dla Xperii X1

Q! 16 Lutego 2009 17:35

0 0

sonyericsson xperia x1 Sony Ericsson zaprezentował nowe panele, dzięki którym użytkownicy telefonu Xperia X1 będą mogli w jeszcze większym stopniu dostosować urządzenie do swoich potrzeb. Dołączą one między innymi do pulpitu produkcji Spb Software, który zwyciężył w konkursie Sony Ericsson Content Awards. Menu Xperii X1 pozwala na szybkie przełączanie się między dziewięcioma spersonalizowanymi pulpitami.

Więcej o konkursie Sony Ericsson Content Awards pisaliśmy w tej wiadomości. Zaprezentowane dzisiaj panele należą do czterech nowych grup tematycznych, a ich zadaniem jest prezentacja użytkownikowi tylko konkretnych i wybranych wiadomości na aktywnym pulpicie.

Pulpit CNN dostarczy użytkownikowi najświeższych informacji o najważniejszych wydarzeniach, których treść opracowana będzie przez tę telewizję. Z jej poziomu będzie również dostęp do platformy i-Report promującej zdobywające coraz większą popularność dziennikarstwo obywatelskie. Możliwe będzie również otrzymywanie lokalnych informacji dzięki określeniu swojego aktualnego położenia.

Skype, jak sama nazwa wskazuje, da nam dostęp do komunikatora Skype oraz wszystkich jego funkcjonalności. Możliwe będzie przeprowadzenie rozmowy głosowej z wykorzystaniem protokołu VoIP czy napisanie wiadomości do znajomych znajdujących się na liście kontaktów.

Zakładka Mytopia przeznaczona będzie dla osób szukających chwili wytchnienia. Dzięki łączności z Internetem możliwe będzie zagranie w bingo czy pokera z osobami rozsianymi po całym świecie. Nie zabraknie tu elementu współzawodnictwa dzięki sporządzanemu na bieżąco rankingowi graczy.
On the Road to zakładka przeznaczona dla dynamicznych osób, które są w ciągłym ruchu. Oferuje ona prosty interfejs oraz duże ikonki, pozwalające na obsługę telefonu bez konieczności korzystania z rysika.

Dotychczas jednym z bardziej znanych i użytecznych paneli był ten zaproponowany przez firmę Spb Software. Dzięki niemu interfejs telefonu zmieniał się na tyle, że można było zapomnieć, że ma się do czynienia z telefonem z Windows Mobile na pokładzie. Dla użytkowników modelu X1 jest on dostępny bezpłatnie.

Niezależnym programistom udało się również przygotować panel YouTube, który powstał na bazie aplikacji z telefonu HTC Touch HD. Jest on jednak wciąż w fazie testów i choć filmy działają również w trybie pełnoekranowym, to przy wysuniętej klawiaturze QWERTY obraz nie jest póki co obracany do trybu horyzontalnego (utrudnione wprowadzanie tekstu).

Nowe panele będą dostępne bezpłatnie już w połowie marca.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Sony Ericsson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~daw  2009-02-16 17:42:13  host: 77-253-138-37.adsl.inetia.pl

    Ciekawe czy ten se obsługuje nagrywanie rozmowy telefonicznej ?

  • 0

    2. ~  2009-02-16 18:02:16  host: dsh120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    skoro ma WM, to na pewno. Jest to kwestia odpowiedniego programu

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet