Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe prawo telek. rozszerza uprawnienia użytkowników

Nowe prawo telek. rozszerza uprawnienia użytkowników

sirmark 1 Marca 2004 21:42

0 0

Obowiązek blokowania skradzionych aparatów komórkowych oraz rozszerzenie uprawnień do zachowania swojego numeru przy przeniesieniu do innej sieci zakłada projekt nowego prawa telekomunikacyjnego, które ma wejść w życie 1 maja.

Jak poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie wiceminister infrastruktury Wojciech Hałka, na wniosek złożony przez użytkownika operator będzie miał obowiązek zablokowania skradzionego aparatu, uniemożliwiając w ten sposób posługiwanie się nim we wszystkich trzech sieciach telefonii komórkowej.

Warunkiem skorzystania z tego prawa ma być zgłoszenie kradzieży do policji oraz udokumentowanie przez użytkownika, że faktycznie jest właścicielem aparatu.

Inną zmianą ma być prawo do zachowania swojego numeru przy przeniesieniu się do innej sieci telefonii komórkowej. Przy tej operacji może być pobrana opłata przez dotychczasowego operatora.
Mają być wprowadzone przepisy ograniczające nadużycia dokonywane przez dostawców usług o podwyższonej opłacie, np. świadczone pod numerami zaczynającymi się od 0-700. Nałożono na operatorów obowiązek, by bezpłatnie umożliwiali blokowanie połączeń na takie numery. Nałożono na prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) obowiązek publikowania wszystkich takich numerów.

Wprowadzono nowy tryb rozstrzygania sporów konsumenckich w telekomunikacji. Ma być powołany konsumencki sąd polubowny, który będzie działał przy URTiP.

Projekt nowego prawa telekomunikacyjnego opracowany w resorcie infrastruktury został już zaakceptowany przez rząd i wkrótce powinien trafić do parlamentu.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-98-96.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~ChybaJa | 2018-08-18 08:10:04

"Zaraza" wróciła na Telepolis???- wiadomo, weekend!


~Abonent | 2018-08-18 08:06:42

Durny bełkot. Z doświadczenia wiem, że z LTE w Orange jest problem. Za dużo tych dziur mają.


~Niezgodna69 | 2018-08-18 08:02:24

@3 pisz na priv


~Alinka | 2018-08-18 07:57:22

@1 Chetnie od Ciebie ten orgazm nabędę. Jak się z Tobą skontaktować?


~fffd | 2018-08-18 07:31:11

Hehe jak za tyle tysi zabawka, to jest kiepsko.

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet