Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe oszustwo SMS-owe - dziecko wpisało zły numer telefonu

Nowe oszustwo SMS-owe - dziecko wpisało zły numer telefonu

orson_dzi 27 Sierpnia 2014 23:33

15 2

Serwis niebezpiecznik.pl donosi o nowym sposobie na oszustwo SMS-owe. Oszuści podszywają się pod matkę dziecka, które pomyliło numery telefonów.

Witam. Na wstepie przepraszam za klopot ale podczas rejestracji w serwisie internetowym przez moja nieuwage moje dziecko wpisalo zly numer telefonu i SMS dotycacy rejestracji zamiast do nas zostal wyslany na Pani/Pana numer. Jesli dotarl lub dopiero dojdzie to czy jest mozliwosc odeslania mi tresci tego SMSa pod moj numer? Jezeli nie sprawi to klopotu bede bardzo wdzieczna za pomoc, z gory dziekuje. Ewa.




SMS o takiej treści zostaje wysłany chwilę po bardzo krótkim, niemożliwym do odebrania połączeniu. Połączenia wykonywane były z numeru +48 570755364, a SMS z +48 796222559.

Jak działa oszustwo? Rzekoma Ewa wprowadza nasz numer do płatnego serwisu z wiadomościami premium, zakłada wysoko płatne konto na stronie internetowej lub rejestruje się w serwisie pożyczkowym. Następnie serwis wysyła kod PIN niezbędny do rejestracji na nasz numer, który odsyłamy Ewie, a ona dokonuje rejestracji. W następstwie można spodziewać się wyczyszczenia stanu konta na numerze lub dużo wyższego niż zwykle rachunku za usługi telekomunikacyjne.

Źródło tekstu: niebezpiecznik.pl, wł     

Dodaj do:

Tagi: sms

w sumie: 35
  • 0

    16. ~  2014-08-28 07:30:47  host: actb142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    14, no to lecisz z obwarowaniami TV z rabatem 48,90.

  • -1

    17. ~  2014-08-28 07:32:57  host: public-gprs517564.centertel.pl

    "Nie płacz Ewka" ;-)

  • -3

    18. ~Anna Zaborowska  2014-08-28 07:44:06  host: 81.219.84.18

    Masakra jakas, teraz trzeba uwazac na swoje dzieci bo loguja sie nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co, ja mam dziecko pod stałym nadzorem, kamera w pokoju, nawet w łazience. Niestety takie czasy. A w internecie mnostwo zła.

  • 1

    19.  2014-08-28 07:45:30

    @10 Zgodnie z przepisami prawa telekomunikacyjnego operator ma obowiązek (na twoje życzenie) założyć blokadę na usługi premium bez pobierania oplat, więc nie ma opcji by sobie za to policzyli :)

  • 0

    20.  2014-08-28 08:10:10

    ja też mam włączone blokady premium na wszystkich numerach, tyle że można je łatwo wyłączyć z poziomu telefonu, przez głupiego smsa zwrotnego, informujacego jak to zrobić

  • 0

    21. ~lukas  2014-08-28 08:58:19  host: 77-254-230-98.adsl.inetia.pl

    "Następnie serwis wysyła kod PIN niezbędny do rejestracji na nasz numer, który odsyłamy Ewie, a ona dokonuje rejestracji. W następstwie można spodziewać się wyczyszczenia stanu konta na numerze lub dużo wyższego niż zwykle rachunku za usługi telekomunikacyjne."

    Skoro przychodzi nr PIN na nasz telefon to już to powinno wzbudzić podejrzenia - nikt rozsądny nie będzie wysyłał takich smsów zwrotnych. Trzeba być wyjątkowym idiotą, żeby w coś takiego uwierzyć

  • 0

    22. ~Piotrek  2014-08-28 09:11:43  host: 46.205.18.21.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @ myślisz że u nas nie ma idiotów? Kluczem jest nie mieć blokady od głupoty i nie stracić. Jakby ktoś podszedł do delikwenta na ulicy i pwoeidział - sorry moje dziecko zgubiło mój portfel wyglądał tak samo jak Twój możesz mi go dać?? to ciekawe ilu by oddało - spodziewam się że mało a oszustwo sms działa analogicznie i się nabierają

  • 0

    23.  2014-08-28 09:28:43

    @14 taaa obwarowania są takie że mam pełny polsat z hbo i hbogo za 45zł oraz abonament za telefon 1zł miesięcznie.

  • 0

    24.  2014-08-28 09:31:26

    do tego jeszcze inetrnet za 60zł i to daje 106zł. W UPC płaciłbym chyba ze 200zł za porównywalny pakiet bez komórki. Iniech mi ktoś powie że to jest zła oferta.

  • 1

    25. ~  2014-08-28 10:09:13  host: user-46-112-76-75.play-internet.pl

    Czytałem o tym numerze jakieś 2 tygodnie temu. Nie wiem, kto przy zdrowych zmysłach mógłby się na to nabrać...

  • 1

    26. ~Doradzający  2014-08-28 10:10:20  host: ip-94-42-157-114.ibd.gtsenergis.pl

    Do "Anna Zaborowska" w łazience? To już przesada! Permanentna inwigilacja:) A swoją drogą chyba wystarczy filtr rodzinny (czy jakoś tak) dodany do systemu i blokada konkretnych adresów. Nagrania z kamer często wyciekają do sieci i potem są problemy.

  • 0

    27.  2014-08-28 10:37:50

    @mikkel no wiesz, promocja tak dobra, że aż podejrzana. No i ma jeden haczyk: nie jest dla każdego a jedynie dla stałych klientów. Trzeba mieć umowę z Plusem minimum od 60 dni aby skorzystać. Mi się udało, czekam na kuriera i zastanawiam się jaką wybrać usługę do rabatu 48zł/msc. Telefon mam, na internet czekam, telewizora i tak nie mam.... Ale szkoda żeby się zmarnowało.

  • 0

    28. ~  2014-08-28 10:50:07  host: 188.147.54.235.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @23,@24 Kogo to obchodzi spamerze?

  • 0

    29. ~DarekKu  2014-08-28 11:08:15  host: 91.210.245.114.neter.pl

    A do mnie dotarł ten pierwszy SMS, ale z numeru +48 881 536 604 (25 sierpnia br).
    Z tego widać, że numery mogą się zmieniać. Treść SMSa pozostała ta sama.
    Telefon nieodbieralny był z numeru jak wyżej. Drugi SMS nie dotarł.

  • 0

    30. ~hee  2014-08-28 12:12:07  host: apn-46-76-83-213.dynamic.gprs.plus.pl

    @28 boli Cię że w T tyle płacisz?

  • 0

    31.  2014-08-28 14:10:23

    Niezarejestrowane prepaidy :) A liczyłem, ze pomysłodawca jest równie głupi co ci jacy dali się nabrać...

  • 0

    32. ~  2014-08-28 19:59:26  host: public-gprs516357.centertel.pl

    No i gdzie jest to oszustwo?

  • 0

    33. ~Calm7  2014-08-28 20:36:04  host: n05-07-07.opera-mini.net

    32). Co, czytać nie umiesz wieczorową porą..?

  • 0

    34. ~  2014-08-30 20:32:10  host: 78.30.117.93

    33). A ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem?

  • 0

    35.  2014-11-15 16:48:58

    No niestety daliśmy się nabrać. Sms tej samej treści, z tym że imię nowe - Anna. Wiadomość z numeru: 536514794. Koszt imprezy: 17.22 pln. Sprawę zgłosiłam na policję. Dlaczego nikt nie zajmie się tym procederem...?

Dodaj swoją opinię