Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe narzędzia do tworzenia aplikacji na BlackBerry

Nowe narzędzia do tworzenia aplikacji na BlackBerry

LuiN 28 Września 2010 12:06

0 0

Podczas odbywającej się właśnie w San Francisco konferencji dla deweloperów aplikacji BlackBerry DEVCON 2010 RIM przedstawił szereg nowych narzędzi ułatwiających pracę deweloperom.

BlackBerry Enterprise Application Middleware to nowa platforma dla twórców aplikacji biznesowych i deweloperów korporacyjnych. Na konferencji deweloperów DEVCON 2010 swoje plany związane z rozwojem nowej platformy zaprezentowali: IBM Interactive, ING DIRECT, Oracle oraz SAP. Możliwości nowej platformy są zintegrowane z funkcjonalnościami BlackBerry Enterprise Solution i umożliwiają komunikację w czasie rzeczywistym za pomocą technologii push, oszczędne wykorzystywanie danych, wydajność oraz proste zarządzanie flotą smartfonów.

BlackBerry Advertising Service to serwis reklamowy dla BlackBerry Application Platform. Serwis pomoże deweloperom w prosty i szybki sposób integrować reklamy ze stworzonymi przez nich aplikacjami na smartfony BlackBerry oraz pozwoli reklamodawcom rozszerzyć sieć wyselekcjonowanych odbiorców reklam. Usługa upraszcza sposób integrowania reklam z aplikacjami i jest nowym źródłem dochodu dla deweloperów.
BlackBerry WebWorks łączy w sobie zalety istniejących narzędzi dla deweloperów z nowymi usługami i narzędziami, pozwalając jednocześnie tworzyć aplikacje w językach HTML-5, CSS oraz JavaScript, dzięki którym użytkownicy smartfonów BlackBerry mogą wykorzystywać zalety rozwiązania: wielozadaniowość, technologię push oraz usługi BlackBerry (w tym nowy BlackBerry Advertising Service). BlackBerry WebWorks zawiera także nowe narzędzie to kompresowania aplikacji, nowy interfejs API oraz nowe wtyczki BlackBerry Web Plug-Ins 2.5.

BlackBerry Analytics Service to stworzony we współpracy z Webtrends darmowy serwis analityczny. Narzędzie pozwoli deweloperom w szybki i prosty sposób dodać możliwość liczbowej oceny różnych aspektów proponowanych aplikacji. Dzięki usłudze deweloperzy BlackBerry będą mogli dowiedzieć się co klienci myślą o stworzonych przez nich aplikacjach i rozwijać je tak, by jak najbardziej zadowolić użytkowników.

BBM (BlackBerry Messanger) Social Platform - narzędzie pozwalające deweloperom na wykorzystanie społecznych aspektów BlackBerry Messangera. Platforma umożliwia zintegrowanie komunikatora BBM z tworzonymi aplikacjami i obejmuje takie funkcjonalności, jak rozmawiania, dzielenie się plikami czy wysyłanie zaproszeń. Użytkownicy będą mogli na przykład zaprosić znajomych do gry, rozmawiać z nimi w czasie korzystania z aplikacji, tworzyć listy znajomych i społeczności w zależności od korzystania z tych samych aplikacji czy informować za pośrednictwem profilu użytkownika o wykorzystywanych aplikacjach.

Źródło tekstu: RIM     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2010-09-28 13:42:13

  Tylko czekać aż mi listonosz przyniesie mojego 8310 Curve

 • 0

  2. ~JJK  2010-09-28 19:47:51  host: 082139052166.radom.vectranet.pl

  To dobra wiadomość, a druga jeszcze lepsza, że od 30 wrzesnia ERA umożliwi roszerzony BIS czyli podobnie jak w sieci Orange nielimitowany dostęp do internertu poprzez APN: blackberry.net i przez przegladarkę BlackBerry.

 • 0

  3. ~tf  2010-09-28 23:42:04  host: 178.182.103.115.nat.umts.dynamic.eranet.pl

  LOL, znaczy sie jest szansa ze blackberry stanie sie w koncu smartphonem ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-57-230.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet