Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe, mobilne TELEPOLIS.PL z automatycznym przekierowaniem

Nowe, mobilne TELEPOLIS.PL z automatycznym przekierowaniem

WitekT 10 Grudnia 2013 16:18

11 6

Niektórzy już zauważyli, że niedawno uruchomiliśmy nową odsłonę mobilnego serwisu, dostępną pod adresem m.TELEPOLIS.PL. Teraz dodaliśmy automatyczne przekierowanie do mobilnej wersji po wykryciu "małego" ekranu.

Automatycznie przekierowanie docenią ci użytkownicy, którzy na komórce śledzą nas na Twitterze, Facebooku albo w ten sposób czytają kanały RSS. Jeżeli komuś to przekierowanie nie przypadnie do gustu lub otworzy link do mobilnej wersji na komputerze, to wystarczy, że klinie na link Pełna wersja TELEPOLIS.PL, który znajduje się na dole każdej strony. Po wykonaniu tej czynności zostanie przekierowany do "dużego" w dokładnie to samo miejsce, w którym był w "małym". W cookies zostanie zapamiętany ten wybór.

Tworząc nową wersję mobilnego serwisu duży nacisk położyliśmy na to, aby poprawnie wyświetlała się nie tylko na nowoczesnych smartfonach, ale i starszych telefonach z małymi ekranami. Na pewne problemy mogą natrafić czasem użytkownicy Opery Mini. Niestety, z racji tego, że serwery Opery mocno "mielą" kod HTML, ciężko jest skonstruować kod w taki sposób, aby zawsze był poprawnie wyświetlany. W większości przypadków nie powinno być jednak problemów.




Osoby z wadą wzroku, szczególnie dalekowidze, powinni docenić możliwość zwiększenia czcionki - wystarczy, że klikną na znaczek "A+/-" znajdujący się w prawym, górnym rogu. Zaraz obok znajduje się lupa, czyli wyszukiwarka. W podstawowej wersji można wyszukiwać telefony, użytkownicy premium dodatkowo przeszukają wiadomości i artykuły. Logowanie do serwisu następuje po kliknięciu "główki" w prawym, górnym rogu w nagłówku serwisu.

Jak podobna Wam się nowa, mobilna wersja TELEPOLIS.PL?

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: telepolis.pl

w sumie: 83
  • 0

    65. ~pabloki  2013-12-11 19:42:39  host: public-gprs515064.centertel.pl

    WitekT ostatni oddech, to jasne jak słońce. Czytam newsy które mają profilować telko.in i to nie ten poziom. Patrze z perspektywy korporacji. Subiektywnie projekt dobry ale myśle że nie uda sie osiągnąć poziomu korporacji, chodzi o poziom informacji stąd konkluzja o ostatnim oddechu, ale czekam , patrze i mam nadzieje na wyższy poziom zawartości merytorycznej.

  • 0

    66.  2013-12-11 19:50:09

    pabloki: to będzie to samo, co rpkom.pl kilka miesięcy temu. I uwierz, że to wytrzyma dłużej - i jestem się o to tutaj w stanie z Tobą publicznie założyć. Wydaje mi się, że nie znasz całych kulisów działania takiego serwisu...

  • 1

    67. ~tomek  2013-12-11 20:26:03  host: s24-08.opera-mini.net

    uwazam ,ze zepsuliscie bardzo estetyke mobilnej wersji telepolis ,nie chce mi się juz tu tak wchodzic jak wczesniej ,więc często jako pierwsze czytam inne tego typu tematyczne forum .. i tak jak ktos wyzej LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO . pozdr.

  • 0

    68.  2013-12-11 20:29:52

    tomek: z miłą chęcią posłucham co DOKŁADNIE zepsuliśmy w kwestii estetyki względem poprzedniej wersji. :-)

  • 0

    69.  2013-12-11 23:19:43

    Bardzo mi odpowiada nowa strona mobilna. Ostatnio Telepolis czytam tylko w wersji mobilnej. Nie wchodzę na stronę główną, tylko poprzez zakładki od razu w wiadomości lub artykuły. Korzystam z wbudowanej przeglądarki, działa OK.

  • 0

    70. ~ttb  2013-12-12 09:02:27  host: ip-93-154-243-131.free.aero2.net.pl

    Super że jest wersja mobilna tylko jedna wkurzająca sprawa. Po wciśnięciu ' wczytaj więcej ' ładuje się na początek strony zamiast pozostać tam gdzie się czytało.

  • 0

    71.  2013-12-12 11:53:24

    ttb: a jakiej przeglądarki używasz? Bo tak być nie powinno...

  • 0

    72.  2013-12-12 12:32:21

    czy bierzecie pod uwagę opcję dopisz do rachunku za abonament w sieci play jeśli przykładowo mam chęć wykupić opcję premium na 180 dni?

  • 0

    73.  2013-12-12 17:22:11

    IE lumia610 7.8

  • 0

    74. ~ursus  2013-12-12 20:43:39  host: user-94-254-196-211.play-internet.pl

    Strasznie słabo jak nie tragicznie w mobilnej wersji dobrze ze jest opcja w przegladarce włączenia wersji pc

  • 0

    75.  2013-12-16 14:31:24

    Morvius: korzystamy z systemu dotPay, tam niestety nie ma takiej funkcji.

  • 0

    76.  2013-12-16 14:31:37

    ursus: możesz rozwinąć?

  • 0

    77.  2013-12-19 20:19:05

    Korzystam z Note 2. Wkurzaja mnie wyskakujące reklamy. Rozumiem reklamy w różnym miejscu ale te wyskakujace okna są masakra.

  • 0

    78. ~telemaniak  2013-12-20 20:42:23  host: 91.225.135.15

    To była super strona: https://web.archive.org/web/20110614225247/http://www.telepolis. pl/ I po co zmieniać? Ja bym płacić na konto premium gdyby był dostęp do starej wersji :P

  • 0

    79.  2013-12-20 21:14:31

    telemaniak: dla Ciebie była lepsza, dla innych archaiczna - komu mieliśmy dogodzić tylko z tego względu i dlaczego? Poza tym tamta strona nie pozwalała już zrobić nic więcej. To normalne, że wybraliśmy rozwój... Ciężko tłumaczyć tak oczywiste rzeczy. :-)

  • 0

    80. ~telemaniak  2013-12-20 21:42:28  host: 91.225.135.15

    Witek: nie jest tak źle :) Ja już tak mam, że chyba się starzeję i lubię stare strony z sentymentu. mBank to dopiero pozmieniał :P

  • 0

    81.  2013-12-20 21:47:18

    telemaniak: no właśnie, jakiś tryb marudzenia Ci się włączył... ;-) No mBank zdrowo namieszał, ale tam jest sytuacja podobna z TELEPOLIS.PL - jak się coś przez wiele lat nie zmienia, to potem każda zmiana to rewolucja. A zmienić musieli, bo nie byliby w stanie wdrożyć nowych funkcji.

  • 0

    82. ~  2013-12-20 22:03:11  host: public-gprs381211.centertel.pl

    mbank to spieprzyl, bo w starym panelu w 20 sekund dochodze do szczegolow wniosku o kredytowke i widze dane ktore nie sa dostepne w nowym systemie. Zamiast ulepszyc to co bylo dobre to wprowadzili cos nowego co na sile reklamuja jako zarabisty projekt, wygrywajacy super, hiper konkursy. Tu sie nie wypowiadam bo nie korzystam z wersji mobilnej ale na smartfonie wyskakujaca reklama to porazka, kiedys sam tego doswiadczylem na telepolis.

  • 0

    83. ~Calm7  2013-12-20 22:17:09  host: n05-08-05.opera-mini.net

    Ja tam z reklamami nigdy na Telepolis nie miałem problemu, bo na Operze Mini ich nie zauważam, jedynie miewam od kilku dni pewne "dziwy" na tym nowym Telepolis (nie chodzi o mobilną wersję, bo jej często nie używam) dotyk zanikał na Forum, a dziś Wasze strony po dwa razy "reloaduję", bo się pusta wczytuje... Ciekawe, czy to Opera się sypie... Nokia5230, czy Telepolis na tym extra silniku.. ;-)

  • 0

    84.  2013-12-25 12:35:12

    Brakuje odnośnika do przejścia z desktopowej wersji na mobilną. Kliknąłem przez przypadek na telefonie powrót do pełnej wersji i teraz zawsze otwiera się pełna, cookies usunąć nie mogę bo to czytnik rss bez tej funkcji, globalne usuwanie ciasteczek nic nie daje.

Dodaj swoją opinię