Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe Mobilne Gadu-Gadu na Javie

Nowe Mobilne Gadu-Gadu na Javie

LuiN 22 Stycznia 2009 13:53

0 0

Użytkownicy mobilnej wersji popularnego komunikatora Gadu-Gadu mogą od dzisiaj korzystać z nowej wersji Mobilnego Gadu-Gadu w wersji Java 3.4.0.

Zmiany wprowadzone w nowej wersji Mobilnego Gadu-Gadu:
nowy sposób wprowadzania tekstu - treść wprowadza się bezpośrednio w aplikacji, a nie po kliknięciu w okienko. Ta funkcja daje możliwość m.in. pisania wiadomości i śledzenia przebiegu rozmowy
minimalizacja
pełne wsparcie dla klawiatury QWERTY przy nowym sposobie wprowadzania tekstu
nowy sposób zapisu archiwum (dzięki temu archiwum działa szybciej i zajmuje mniej pamięci)
usunięcie problemu z uruchamianiem aplikacji na wybranych telefonach
poprawione połączenia na niektórych telefonach.




Dodatkowo producent wprowadził możliwość łączenia się z Mobilnym Gadu-Gadu przez profil WAP (dotychczas łączność była tylko przez Internet). Pozwoli to użytkownikom na łatwiejszą instalację aplikacji bez konieczności zmiany ustawień dla transmisji danych (funkcja dostępna w wersjach z certyfikatem). Operatorzy sieci GSM najczęściej w telefonach instalują tylko konfiguracje WAP.

Najnowszą wersję można pobrać pod tym adresem.

Źródło tekstu: Gadu-Gadu     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~mitek  2009-01-22 14:00:20  host: 194.181.135.198

    ale gówno te gg na telefon !!!!!

  • 0

    2. ~~Daro603  2009-01-22 14:22:34  host: f143-056.opera-mini.net

    Jest kilka nowych opcji... np Minimalizacja Bardzo źle że wiadomości niemożna przewijać klawiszami 2 i 8

  • 0

    3.  2009-01-22 14:26:42

    Użytkowałem Mobilne GG i powiem tyle, ze jest o wiele gorsze niż te "for Windows". Mój k800i - GG + Opera Mini, taka dawka obciążenia, że wieszało telefon. Zazwyczaj mogę mieć Inspiro (program, który używam do gg) + Skype + Opera Mini i wszystko działa dobrze! Nie uważam GG za dobry komunikator

  • 0

    4. ~  2009-01-22 14:52:30  host: public53976.xdsl.centertel.pl

    polecam inspiro. Za gg trzeba płacić.

  • 0

    5. ~  2009-01-22 14:57:27  host: 193.59.16.72

    ja używam bombusa(jak się ogarnie o co w tym chodzi to nie ma problemu, w inspiro jest chyba podobnie) dla tych co nie lubią się bawić i nie chca nic konfigurowac polecam gochat 1,22 zł i po kłopocie

  • 0

    6.  2009-01-22 15:00:20

    Nie jestem aż tak zapalonym użytkownikiem Gadu-Gadu żeby ściągać ten program do komórki i płacić za jego jednokrotne wykorzystanie. To przecież podwójny koszt nie dość, że muszę płacić za użytkowanie to jeszcze za transmisję danych. Po co jak w internecie mam darmo.

  • 0

    7. ~Raf  2009-01-22 15:26:27  host: fgl138.internetdsl.tpnet.pl

    Ale są łosie co zapłacą i dla nich jest program

  • 0

    8. ~Knurowianin  2009-01-22 15:52:47  host: ip85148374.gmk.net.pl

    Proponuje korzystać z bezpłatnego inspiro :)

  • 0

    9. ~bulaziom  2009-01-22 16:42:30  host: dynamic-78-8-98-230.ssp.dialog.net.pl

    Widzę, że użytkownicy TELEPOLIS wiedzą co dobre i od Mobilnego GG trzymają się za daleka. Ja mam Bombusa + archiwum na serwerze i jest na prawdę świetnie, po włączeniu kompresji, przesyła zaledwie kilkanaście KB.

  • 0

    10. ~adam45649  2009-01-22 17:15:26  host: chello084010231224.chello.pl

    Na symbiana s60v3 polecam palringo :)

  • 0

    11.  2009-01-22 17:48:57

    Na iphone też polecam palringo :)

  • 0

    12.  2009-01-22 18:02:41

    Inne osie płącą więcej za co innego ;-) 9 zł za kwartał to żadne pieniądze, biorąc pod uwagę możliwości programu. Jakiś mondry pewnie powie, że to śmieszne, ale ja np. chętnie gram z synem w statki albo w kółko i krzyżyk w wolnej chwili ;-)

  • 0

    13.  2009-01-22 18:03:36

    W ogóle po choletę jest GG, ajk to pecetowe też nie jest dobre? Zlikwidować to a zostawić... serwis? ;-D

  • 0

    14. ~  2009-01-22 19:11:14  host: public808.xdsl.centertel.pl

    kiedyś na 6630 łączyłem się z gadu przez komunikator papla - prawie rok temu a tu jako nowość- śmiech na sali

  • 0

    15. ~Longman  2009-01-22 19:26:39  host: adcm177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zgadzam się zarówno z wideksem jak i wlo - GG nie jest dobre, a to komórkowe to juz kompletne dno. Przyznam, że obecnie używam SE K530i i po zainstalowaniu tego ustrojstwa potrafiło mi zawiesic telefon, tak że tylko wyciągniecie baterii pomagało (podobnie jak widex używam mobilnego Skype - w moim przypadku dla SE K510 - i Opery 4.2). W moim przypadku mobilne GG ma jeszcze jedną wadę - ponieważ większość znajomych mieszka za granicą a tam GG mało kto używa toteż ja tez go potrzebuje dość rzadko. Dlatego osobom w podobnej sytuacji do mojej radzę skorzystać z darmowych aplikacji jak Palringo lub eBuddy. Nie są co prawda po polsku, ale są tak prościutkie że każdy sobie poradzi. O dziwo obsługując naraz protokoły GG, Yahoo, MSN, AOL, ICQ (oba protokół Oscar) i jabbera oba z nich zużywają znacznie mniej zasobów niż mobilne GG.

  • 0

    16.  2009-01-22 21:54:22

    Trochę poza tematem. Polecam - http://www.ipod.info.pl/index.php/odeszla-era-simlocka-w-iphone- 3g/ , za blogplay.eu I to też interesujące , o symbianie http://bezpieczenstwo.onet.pl/1528356,item,0,wiadomosci.html

  • 0

    17.  2009-01-22 22:04:16

    Polak się zna na wszystkim , od skoków Adama Małysza po F-16. Ktoś kiedyś napisał o "dyżurnych komentatorach: na Telepolis:) "Drugim istotnym elementem Java2me (po MIDP) jest specyfikacja CLDC. (...) Musimy pamiętać , iż mimo uniwersalnego charakteru CLDC , a także MID Profile , nie możemy oczekiwać iż ten sam MIDlet zostanie zinterpretowany w ten sam sposób przez najnowsze telefony komórkowe". Na e90 działa bardzo dobrze. Do zespołu piszącego GG - usuńcie domyślny tekst z konstruktora pola tekstowego! Naprawdę trzeba być chyba niedorozwiniętym , żeby nie wiedzieć gdzie wprowadzać tekst a po n-tym komentarzu może człowieka szlag trafić.

  • 0

    18. ~wojtek_cz  2009-01-23 12:05:50  host: pb114.mlawa.sdi.tpnet.pl

    Chociaż sam prawie nie używam gg to testowałem i polecam rodzimego mobiDeska interii. Jest darmowy (oczywiście płaci się za dane) i bardzo przyjemny w obsłudze. Na K550i działa wyśmienicie.

  • 0

    19.  2009-01-23 17:09:10

    ~Longman - Ty mnie chyba nie zrozumiałeś za bardzo? Ja sobie kpię z krytyków GG i oprogramowania klienckiego GG. Bo okazuje się, ze każdy progrtam na peceta jest lepszy od oryginału, na komórkę to samo, wersja webowa? Ktoś ma coś lepszego? Na pewno... Zastanawai mnie, po co korzystać z samego komunikatora? P{rzenieście się na inne platformy! Jak GG splajtuje, to może znajdzie się inny równie popularny komunikator, dadzą darmowe połączenia bez reklam, dopłacą do transmisji danych na komórkę... Jaki problem nie używać?

Dodaj swoją opinię