Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe miasta w zasięgu HSPA+ Polkomtela

Nowe miasta w zasięgu HSPA+ Polkomtela

WitekT 25 Czerwca 2010 10:33

0 0
Polkomtel rozszerzył zasięg technologii HSPA+ 21 Mb/s o 9 nowych miast: Bytom, Elbląg, Kamień Pomorski, Kołobrzeg, Kwidzyn, Police, Sosnowiec, Tychy oraz Władysławowo.

Nowe lokalizacje dołączyły do tych, w których technologia HSPA+ pojawiła się już w listopadzie zeszłego roku: Warszawa, Wrocław, Kraków, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Bydgoszcz, Szczecin oraz Toruń. Tym samym w zasięgu HSPA+ są już 22 miasta.


Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13. ~benny  2010-06-25 11:39:12  host: dof247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    powoli to się kręci. Era była pierwsza, potem Plus, Orange zapowiada. ciekawe, kiedy Play się o to pokusi ;)

  • 0

    14.  2010-06-25 11:44:40

    Play zaraz wystartuje z komunikatami o kolejnych miastach w zasięgu LTE. ;-D

  • 0

    15. ~krokodyl314  2010-06-25 11:50:31  host: hhost-236.mtm-info.pl

    Play to bardziej bedzie myslal o zasiegu 4G

  • 0

    16. ~Forest150  2010-06-25 11:58:00  host: user-188-33-95-205.play-internet.pl

    Teraz to na miejscu P4 skonfigurowałbym sieć i czekał na przetarg LTE.

  • 0

    17.  2010-06-25 12:59:23

    I co mi tam po miastach i zasięgu sianego z 2100MHz, jak i tak nie będę go miał aktualnie gdzie mieszkam. Cyfrowy Polsat rozważniej myśli.

  • 0

    18. ~szalony  2010-06-25 13:02:01  host: apn-243-47.dynamic.gprsbal.plusgsm.pl

    Plus od zeszłego roku jak w grudniu hspa+ w łodzi włączył na 50% nodeb do dziś nawet o 1 nodeb zasięgu nie zwiększyl :/ Czy to jest dynamiczny rozwój ?

  • 0

    19.  2010-06-25 13:27:14

    @1: u nas w Sosnowcu już w marcu Plus wyciągał 13Mb/s. Teraz to tylko zmiana na status komercyjny jest.

  • 0

    20.  2010-06-25 13:56:25

    mariusz9a 13Mb/s ale to chyba wieczorem, mi nie udało sę w godzinach szczytu wyciągnąć jak 2Mb/s w centum Sosnowca a nadajnik jest na patelni

  • 0

    21. ~ewok  2010-06-25 14:50:35  host: apn-77-113-97-141.dynamic.gprs.plus.pl

    dokładnie też sciągam z tego nadajnika z 'patelni' , mam max 2,6mb/s , nawet na dodatkowej antenie co prawda dookólnej nie poszło więcej.

  • 0

    22. ~ewok  2010-06-25 15:02:14  host: apn-77-114-156-253.dynamic.gprs.plus.pl

    małe sprostowanie, miernik GSM pokazuje mi nr cid3579 nadajnika z ul. odrodzenia 9 i przełącza też na cid5691 Teatralna 9 ;)

  • 0

    23.  2010-06-25 15:10:13

    @22: 13Mb/s osiągałem na nadajniku na akademiku na Pogoni (kolo wydziału nauk o ziemi co jest - nie pamiętam jaka tam jest ulica). Na Odrodzenia 9 to ja jestem cały czas zalogowany jak w domu siedzę - to jest stacja niedaleko mnie i mi leci 350kB/s (dane z programu top_netinfo; sektor południowo - wschodni). Natomiast czasami to i 6 Mb/s mi leci (mam obecnie modem do 7,2 Mb/s, ten z HSPA+ sprzedałem czego teraz żałuję :-/ ).

  • 0

    24.  2010-06-25 15:13:01

    PS. I te 13Mb/s było w dzień (godz. 14-16).

  • 0

    25. ~  2010-06-25 15:34:12  host: acpt25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    U mnie plus jako jedyny w mieście nie ma praktycznie w ogóle zasięgu 3G(złapie jedynie, gdy jestem na obrzeżach ze stacji z okolicznych wsi), jedynie gprs ~5KB/s, gdy w tym samym miejscu w play'u mam ~210KB/s...

  • 0

    26.  2010-06-25 15:38:31

    Dobra panowie, a teraz pochwalcie się pingami... Po co takie prędkości jak i tak ograniczają w "normalnych cenach" dostęp do paru giga, chyba, że w nocy. Ale da się na tym pograć online?? Pozdro!

  • 0

    27.  2010-06-25 15:41:50

    weok: to o czym piszesz to jest skakanie po sieci to ze teraz siedzimy na centrum to nie znaczy ze jesteśmy zalogowani do tego nadajnika na centrum moze być w tym momencie zajęty przez innych użytkowników napisałem emila do ludków z plusika żeby mi napisali które bts y zostały odpalone w HSPA+

  • 0

    28.  2010-06-25 15:45:21

    ewok:sorki za literówke obsługa klienta i pisanie :)postów jak widać kiepsko mi idzie :D

  • 0

    29.  2010-06-25 17:35:14

    "7" - wakacje ;-)) a po wakacjach w tych nadmorskich miasteczkach turystycznych jak Władysławowo powyłanczają, i poprzenoszą na np na Zakopane itp... Ech a u mnie wciąż tylko EDGE ;-p

  • 0

    30. ~Andersowiec  2010-06-25 20:30:20  host: apn-95-40-242-131.dynamic.gprs.plus.pl

    Czerwona Armia też pomyliła Kołobrzeg z Koszalinem, ale nawet oni najpierw zdobyli Koszalin, a potem Kołobrzeg. Polkomtel mnie już mamił w Koszalinie HSPA+ od dawna, kupiłem nawet Huawei E1820 z ab. powyżej stówi i co? Mam cyrograf na kolejne 2 lata, a jek chcę skorzystać z HSPA + w Plusie to mam jechać 40 km z Koszalina Do Kołobrzega (Kołobrzegu - bo obie formy są poprawne) skorzystać i wrócić. Cóż Kołobrzeg ma 1/2 mieszkańcó Koszalina, ale przecież postawili mniej BTSów i podają, że kolejne miasta mają HSPA+. Jak nie naprawią tego błęu to właśnie w firmie kończy mi się 12 aktywacji. Takim działaniem przesądzają o odpływie klientów od do innych sieci. "Gratulacje" dla Polkomtela, chyba wyżej płatne etaty zamiast zaowocować właściwą polityką, jedynie przełożyły się na wyższe mniemanie pracownikó o sobie..........

  • 0

    31. ~  2010-06-26 00:55:47  host: t15-13.opera-mini.net

    @25: No i mamy kolejne kłamstwo propagandowe akwizytorów playa. NONSENS! Otóż play nie oferuje takiej szybkości o jakiej napisałeś - max. 125 kB/s.

  • 0

    32. ~  2010-06-26 01:49:54  host: user-188-33-50-200.play-internet.pl

    @31 I co z tego, nie od dzisiaj wiadomo, że w niektórych lokalizacjach można tyle wycisnąc, a w innych jest problem żeby dojechać do 50kB/s. A jak tego nie rozumiesz i wolisz klepać komunały- proszę bardzo, rób za błazna dalej

Dodaj swoją opinię