Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe Mapy Google dla smartfonów i tabletów

Nowe Mapy Google dla smartfonów i tabletów

sirmark 11 Lipca 2013 12:14

7 1

Google udostępnił nowe Mapy dla smartfonów i tabletów z Androidem, a niebawem nowa wersja pojawi się także na iPady i iPhone'y. Aplikacja jest sukcesywnie udostępniana w Google Play.

Nowe Mapy Google dla Androida bazują na nowym wyglądzie, który został wprowadzony w aplikacji dla iPhone'a w grudniu ubiegłego roku i zawierają wiele ulepszeń, zwłaszcza w obrębie wyszukiwania i nawigacji.. Żegnamy się także z usługą Latitude i dokonujemy zmian w funkcjach offline i Moje Mapy, więcej informacji na ten temat znajdziecie poniżej.
google maps google maps google maps google maps

google maps Najważniejsze nowości i zmiany:
 • Eksploracja - umożliwia szybkie i łatwe wizualne odnajdywanie nowych miejsc, nawet bez pisania. Wystarczy wybrać okno wyszukiwania, by zobaczyć karty dotyczące najlepszych restauracji, hoteli czy sklepów.
 • Rozserzona nawigacja - nowe mapy powiadomią, gdy pojawi się nowa, lepsza trasa alternatywna, umożliwiająca szybsze dotarcie do celu
 • Zaprojektowane dla tabletów - nowy projekt w pełni wykorzystuje duże ekrany tabletów z Androidem i iPadów
 • Oceny - nowy pięciogwiazdkowy system ocen jest bardziej intuicyjny, a w wybraniu najlepszego miejsca pomogą rekomendacje znajomych
 • Latitude - istotną zmianą jest też wyłączenie usługi Latitude i możliwości meldowania, które nie są dostępne w nowej aplikacji, a w starych wersjach zostaną wyłączone. Funkcjonalność ta została przeniesiona do aplikacji Google+ dla Androida. Dla przypomnienia, Google Latitude to usługa lokalizowania użytkowników, pozwalająca na udostępnianie informacji o lokalizacji i opisów statusu znajomym.
 • Offline - funkcja mapy offline także nie jest dostępna. Zamiast niej stworzono nowy sposób zapisania mapy okolicy - wystarczy wpisać "OK Maps" do okna wyszukiwania, by zapisać obszar, który jest pokazywany na ekranie. Nie jest także dostępna funkcja "Moje Mapy", będzie ją można jednak znaleźć w następnych wersjach aplikacji.

Źródło tekstu: Google     

Dodaj do:

Tagi: google

w sumie: 7
 • 1

  1. ~  2013-07-11 12:27:51  host: 159-205-42-192.adsl.inetia.pl

  To dlatego pewnie w starych mapach google na nokii N82 nie ładują mi się adresy od 2 dni.

 • 1

  2. ~  2013-07-11 13:33:30  host: 176.0.50.168

  Złodzieje zabieraja nam mapy offline, w kolejnych wersjach pewnie stana sie platne

 • 3

  3.  2013-07-11 13:40:25

  Zapomnieliście wspomnieć o usprawnieniu komunikacji z serwerami PRISM w nowej wersji map :-)))

 • 0

  4.  2013-07-11 13:50:37

  Mapy off-line po dzisiejszej aktualizacji są znów dostępne.

 • 1

  6. ~  2013-07-11 15:24:48  host: public-gprs514697.centertel.pl

  Rozwój takich aplikacji przypomina ładowanie w bloatware jeszcze więcej bloatu. Co mi po tych wszystkich funkcjach skoro na mapie nie da się szybko wyszukać trasy i włączyć nawigacji, bo do aplikacji ładuje się 100 nieużywanych przeze mnie funkcji? Dlaczego GM dla Androida nie mają podstawowej wersji dla tych, co chcieliby tylko używać ich do nawigacji?... A tak ja wolę podczas wychodzenia z domu włączyć MapaMap, wpisać szybko cel jazdy i po wsiądnięciu do samochodu mam już wytyczoną trasę. W GM tak się nie da, nie licząć dziesiątek zacięć aplikacji trzeba się namęczyć, żeby przebrnąć przez wszystko do wpisania trasy po nawigację... która nota bene nie ma trybu 2D tylko ten idiotyczny tryb 3D dla półgłówków...

 • 0

  7. ~  2013-07-11 15:25:14  host: public-gprs514697.centertel.pl

  Zajęliby się optymalizacją a nie bloatwaryzacją tych map...

 • 0

  8. ~  2013-07-12 00:50:59  host: v38-04.opera-mini.net

  Navi Expert to konkurencja Nokia Maps ? Mam Nokię c5.002 i płacę tylko za przesył danych, a jak to jest w przypadku NaviEXPERTA ? Google kiedyś miałem, ale to mało dokładne, bo lokalizuje po najbliższych nadajnikach, a nie z satelity.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-87-62.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet