Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe Lumie bez logo Nokia

Nowe Lumie bez logo Nokia

LuiN 3 Września 2013 11:36

13 3

Logo Nokia nie trafi na obudowy smartfonów wprowadzonych na rynek po sfinalizowaniu transakcji przejęcia działu telefonów i usług przez Microsoft. Marki Asha i Lumia będą nadal obecne na rynku.

W ramach umowy z Nokią, Microsoft przejmuje marki Lumia i Asha, nie zyskuje jednak prawa do stosowania marki Nokia w swoich smartfonach. Logo Nokia wciąż będzie trafiało na obudowy telefonów, ale tylko tzw. feature phone'ów, czyli prostych urządzeń niesklasyfikowanych jako smartfony.




Microsoft będzie mógł produkować proste telefony pod marką Nokia przez dziesięć lat. Warto przy tym dodać, że według ostatnich zestawień Nokii linia urządzeń Asha traktowana jest jako smartfony.

Źródło tekstu: Microsoft, wł     

Dodaj do:

Tagi: asha | lumia | microsoft | nokia

w sumie: 31
  • -2

    13. ~Goral  2013-09-03 12:09:00  host: 212.160.172.70

    AAAAHAHAHHAHAA no to się wyjaśniło jakim cudem Nokia osiągnęła 3,7% na rynku smartfonów, oraz parę dziwnie dobrych statystyk tej firmy, w tym dynamika sprzedaży smartfonów :) Ashe to smartfony hehehehehe

  • 0

    14.  2013-09-03 12:11:38

    13, Goral - 3,7% dotyczy wyłącznie Lumii.

  • 0

    15.  2013-09-03 12:20:21

    12@ Chodziło o zamkniętość systemów ;p. Nie pochodzenie. Zamkniętość w Nokii jedynie na fakt, że to Europejska firma bym przełknął ;). Chociaż i tak czekałem cały czas na Nokię z Androidem, a tak.... Przesiądę się chyba na Sony jako ulubionej marce smartów ;)

  • 1

    16. ~STACHUCHU  2013-09-03 12:21:56  host: static-62-233-216-82.devs.futuro.pl

    Kiedyś to była taka solidna firma na rynku ale zaspali i przestali się liczyć.

  • 0

    17. ~Goral  2013-09-03 12:26:27  host: 212.160.172.70

    #14 moze i co do 3,7% to racja - nie ma czasu dokladnie analizowac ich raportow - ale zaliczenie ashy do smartfonow to smiech na sali , ewidentnie by poprawic statystyki :>

  • 0

    18. ~karluum  2013-09-03 12:28:21  host: 78.133.199.172

    Jeżeli smartfony nie będą sprzedawane pod nazwą Nokia to teoretycznie jest szansa na powrót Mameo jako systemu w smartfonie Nokii ;)

  • 2

    19. ~Speed565  2013-09-03 12:39:06  host: ecl159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A jaka będzie sytuacja posiadaczy Nokii Lumia po finalizacji transakcji? MS przejmuje działy, a nie całą firmę, więc teoretycznie obsługiwać posiadaczy Lumii powinna Nokia. Sek w tym, że ona już nie będzie miała czym, bo wszystkie zasoby sprzedała MS.

  • 2

    20. ~a  2013-09-03 12:45:21  host: ip-78-30-108-16.free.aero2.net.pl

    ciekawe czy Microsoft 101, będzie lepszy od Nokia 101 :D

  • 0

    21. ~krisu6230i  2013-09-03 13:42:05  host: habibi.gts.pl

    @8 nie ma Apple - jest Crapple.

  • 1

    22. ~Darek  2013-09-03 13:46:02  host: 5.172.252.245

    Jedno jest pewne,gdyby nie wsparcie noki,to ten microsyf,na rynku by niezaistniał.Widzę to w mojej noki.Dziwny jest ten świat!

  • 1

    23. ~Brend  2013-09-03 14:23:50  host: bwi111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyżby początek końca dla Nokii? Z jednej strony na chwilę obecną niema co żałować (no bo poza lumiami w sumie niewiele ich modeli robi furorę...jeśli w ogóle jakieś...) z drugiej - Ericssona już niema (Sony połknął, przeżuł i wypluł), działu komórkowego Siemensa też (tu akurat sama Nokia winna), Motorolę wykupiły Google, Nokia to ostatni z tych dawnych "wielkich" graczy, firma z "tradycjami", smutno będzie jak (już) zniknie.

  • -1

    25. ~asdf  2013-09-03 16:21:37  host: public147060.xdsl.centertel.pl

    Microsoft bazuje na monopolu na system... ta firm anie pojęcia o konkurencji i nastawieniu na klienta... co urządzenie to porażka.. poza tym microsoft jest drogi jak apple - gdyby nie konkurencja z Chin i Korei to wszystko było by drogie jak ze złota.... klient tylko traci na tej wiekopomnej tranzakcji.... podejrzewam że fjuczerfony znikną z oferty z czasem bo microsoft interesuje tylko smartfon z ogromną stopą zwrotu z modela....

  • -1

    26.  2013-09-03 16:41:33

    Elop Trojański zrobił co miał zrobić, zaraz po tym jak pojawił się w Nokii pisałem w jakim celu tam siedzi, nawet właśnie wtedy go określiłem Elopem Trojańskim, chyba muszę złożyć CV na proroka w jakieś firmie ;-)

  • 1

    27.  2013-09-03 17:01:25

    26). Myślisz, że tylko Ty jeden? * Eh, źle się dzieje... :-(

  • 0

    28. ~wyjec  2013-09-03 17:31:21  host: v57-10.opera-mini.net

    no i wiadomo, teraz jest ostatnia chwila, by kupić nowe E72, bo nie ma szans, by równie dobry telefon biznesowy powstał w tej firmie.

  • 0

    29.  2013-09-03 17:45:14

    @ ~Brend został jeszcze Alcatel :P

  • 0

    30. ~  2013-09-03 17:47:52  host: 81.219.84.18

    Takie pytanie, w wiadomosci zostalo wspomniane o "feature phone'" jest na telepolis cos wiecej o tym napisane?

  • 0

    31. ~thonka  2013-09-03 23:18:11  host: host-89-229-91-118.szczecin.mm.pl

    @29 alcatel jest... Chiński. Przynajmniej ta część produkująca telefony (zajmuje się tym TCL - ci co zasłynęli lokowaniem produktu w Iron Man 3) i używają tej marki tylko w Europie.

  • 0

    32. ~OBOO  2013-09-04 09:44:55  host: apn-5-60-225-247.dynamic.gprs.plus.pl

    Czyli teraz w sklepie nie powiemy "poproszę Nokie model ...." tylko poproszę Lumie :( Trochę kicha............ To jakby zamiast prosić w sklepie o Iphona , prosić o ogryzkę .

  • 0

    33.  2013-12-05 14:28:37

    Asha jako smartfon dobry dowcip. :D, pewnie za chwilę Nokia 3310 będzie bardziej konfigurowalna niż jakakolwiek asha

Dodaj swoją opinię