Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe liczenie - nowi liderzy

Nowe liczenie - nowi liderzy

WitekT 15 Sierpnia 2005 12:50

0 0

Czeski T-Mobile zakończył I półrocze tego roku ze stanem 4,46 mln obsługiwanych abonentów. Eurotel, który po zakupie Cesky Telekom przez hiszpańską Telefonicę zmieni prawdopodobnie nazwę na Movistar, ma ich 4,42 mln.

Eurotel spadł na drugie miejsce za sprawą zmiany w metodologii liczenia abonentów - od teraz liczy ich jak T-Mobile, czyli za aktywnych uznaje tych, którzy doładowali swój telefon przynajmniej raz w ciągu ostatnich 13 miesięcy. Operator "stracił" w ten sposób 240 tys. użytkowników.
Trzeci czeski operator - Oskar, który właśnie zmienia powoli nazwę na Vodafone - ma 1,95 mln klientów. On z kolei liczy tylko użytkowników, którzy doładowali swoje konto nie dalej niż 6 miesięcy temu.

Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2005-08-16 05:44:07

    jakby nasi operatorzy tak liczyli pewnie by im troche ubyło klientów :]

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-107-22-2-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kanały TV, które najczęściej oglądasz, pochodzą z:

Krakowscy policjanci przerwali nielegalny proceder

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet