Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe iPhone'y z ekranami o wyższej rozdzielczości?

Nowe iPhone'y z ekranami o wyższej rozdzielczości?

LuiN 22 Maja 2012 18:04

0 0

iphone 6 genm Według serwisu 9to5mac, Apple testuje obecnie dwa warianty iPhone'ów szóstej generacji. Oba mają większą przekątną i rozdzielczość ekranu.

Modele N41AP (5,1) i N42AP (5,2) mają większe 3,95-calowe ekrany o układzie 16:9 i rozdzielczości 640 x 1136 pikseli. Daje to gęstość upakowania pikseli wynoszącą 330 ppi, czyli nie mniejszą niż 329 ppi dające "Retina Display" w iPhone'ach 4 i 4S.




Zmiana rozdzielczości ekranu musiałaby przynieść spore zmiany w oprogramowaniu iOS 6, a i tak kompatybilność wsteczna aplikacji nie byłaby idealna. Jeśli tak, jak na dołączonej grafice telefon nie zmieniłby obecnego kształtu i rozmiaru, zmniejszeniu ulec musiałby przycisk home. Ten ostatni, wbrew krążącym plotkom, w nowej generacji iPhone'ów będzie dalej obecny.

Źródło tekstu: 9to5mac, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~czakilb  2012-05-22 20:04:25  host: 2.28.206.173

    A co to? Myślałem, że jestem na telepolis, a tu newsy jak na komur...i albo innym serwisie ala pudełek. Wracając do tematu, to od roku było wiadomo, że zwiększa rozdzielczość ekranu w iP 5, a iP4 to odgrzany kotlet. Strategia taka sama jak producentów Andka.

  • 0

    10. ~Przem  2012-05-22 20:14:38  host: etj203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na dodatkowym pasku pikseli będą wyświetlane reklamy:D

  • -1

    11. ~  2012-05-22 21:04:29  host: t14-16.opera-mini.net

    Mam ajfona4s!jedyny w robocie mam tako super komurke!kocham apple,jestem ich fanem!

  • 0

    12. ~applefan  2012-05-22 21:11:12  host: apt154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @10 to w Google tak mają i Androidzie. Pomyliłeś systemy :)

  • 0

    13. ~czakilb  2012-05-22 21:33:56  host: 2.28.206.173

    @12 powiększają ekran, bo nie da rady na tych malutkich kronikach wcisnąć reklam. Odrzucą cal może półtora i akurat na reklamy sie miejsca zrobi. :D

  • 0

    14.  2012-05-22 21:45:45

    @11; a tobie co? copy/paste . a slownik tez masz? to czemu go nie uzywasz,tak jak i pewmej czesci ciala

  • 0

    15. ~  2012-05-22 22:23:38  host: host167.v40.interkam.pl

    Nie kupię kolejnego iphona jeśli będzie miał w dalszym ciagu: -fizyczny home button -szklane plecy -ekran

  • 0

    16. ~  2012-05-22 22:24:54  host: host167.v40.interkam.pl

    Ekran

  • -1

    17. ~Applefan  2012-05-22 22:29:05  host: apt154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @13 wspolczuje, pouzywalo dziecko Androida ktory jest systemem dodanym do reklamy i mysli ze tak w kazdym systemie jest :)

  • 0

    18. ~JustMe  2012-05-22 22:51:20  host: cpc4-wolv6-0-0-cust42.wolv.cable.virginmedia.com

    Ktos tu dostaje kase od producenta iPhona?To juz chyba taki drugi news na ten temat...a do premiery lata swietlne...

  • 0

    19.  2012-05-22 22:56:23

    Jak dla mnie to idealnie by było jakby zrobili ekran 4 cale i zmniejszyli boki między ekranem z lewej i prawej oraz trochę z góry i dołu. Dodatkowo rozdzielczośc powinna być albo 16:9 czyli 1280x800 albo podwojona obecna rozdzielczość o ile na to technologia pozwoli. Tył telefonu powinni zrobić szklany ale Gorilla Glass albo coś nowsze a jak nie to jakaś ceramika lub stop metalu z czymś a nie takie lipne szkło jak w moim 4s gdzie bez folii nie da się go nie zarysować w tydzień mimo noszenia w pokrowcu ..

  • 0

    20. ~  2012-05-22 23:13:10  host: public-gprs104.centertel.pl

    porażka te iphony. Od dziś mam 4.3" SGS2, i myślałem, że są wielkie. Bardzo się myliłem. Bardzo. Nigdy więcej małego g...!

  • 0

    21. ~  2012-05-23 00:33:11  host: z42-08.opera-mini.net

    To moj galaxy note z 5.3 calami po miesiacu wydaje sie ze moglby byc ciut wiekszy a tu szumne zapowiedzi niecalych 4 cali i to 16:9 czyli waska kiszka bardziej prostokat a nie kwadrat

  • 1

    22. ~Applefan  2012-05-23 06:28:53  host: apt154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @21 po co kupowales note? Mogles sobie malego galaxy tab kupic :)

  • 0

    23.  2012-05-23 07:57:09

    @17 wszystkich ostatnio od dzieci wyzywasz. Jakiś kompleks wiekowy czy innych argumentów brak? Chociaż przyznam, że riposta spod 22 mi się spodobała;)

  • -1

    24. ~applefan  2012-05-23 08:14:34  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @23 jestem tu regularnie wyzywany to sobie trochę odbiłem. Poza tym poziom i argumenty wypowiedzi świadczą o tym, że znakomita większość piszących tutaj jeszcze nie pracowała, studiuje/uczy się - przy moim wieku to są dzieci ;)

  • 0

    25. ~  2012-05-23 08:24:26  host: z44-01.opera-mini.net

    maniiiek rządzi!

  • 0

    26. ~jarekt  2012-05-23 08:40:39  host: 178-37-35-24.adsl.inetia.pl

    @24 Przy Twojej dojrzałości to są rówieśnicy. Nie mogłem się powstrzymać ;) Co do większego ekranu to jest to w zasadzie pewne. Apple nie może w nieskończoność nie dostrzegać trendów na rynku. Wiadomym też było, że zwiększenie ekranu nie odbędzie się kosztem zwiększenia telefonu więc wydłużenie ekranu to jedyna sensowna opcja. Ja wolałbym całkowite skasowanie bocznych marginesów ale i tak jest to krok w dobrym kierunku.

  • 0

    27. ~paranoia  2012-05-23 08:51:06  host: public-gprs179394.centertel.pl

    @24 jaka wypowiedz taka odpowiedz :D trudno tak nie odpowiadać na twoje posty :]

  • 0

    28. ~czakilb  2012-05-23 21:32:09  host: 2.28.208.208

    @17 dziecko? Tak moi rodzice mogą do mnie mówić. Generalnie to mam 28 latek i mam dwoje dzieci. Androids też mam- punkt dla Ciebie, ale tylko że względu, że iP ma jak dla mnie troszkę za mały ekran i jest generalnie zamknięty.... Kto wie, może w przyszłym roku jak będę zmieniał telefon, to skuszę sie na produkt appla.

Dodaj swoją opinię