Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe funkcje Nuvi

Nowe funkcje Nuvi

sirmark 6 Września 2007 02:48

0 0

W najbliższych tygodniach rodzina GPS-ów samochodowych Garmin Nuvi powiększy się o trzy nowe modele z serii 700: 750, 760 i 770. Mimo zewnętrznego podobieństwa do oszczędnościowych wersji 200W i 250W, będą one najbardziej rozbudowanymi modelami Nuvi.

Jednym z mankamentów dotychczasowych wersji Nuvi była możliwość poprowadzenia trasy przez tylko jeden punkt pośredni. Teraz może być ich wiele, a urządzenie potrafi ułożyć je w takiej kolejności, żeby dało się je objechać najkrótszą trasą. Można przy tym zapisać 10 tras, by wykorzystywać je w przyszłości. Nuvi 7X0 zapisuje również ślad - jest to bardzo pożądana funkcja, obecna dotychczas w odbiornikach turystycznych i motocyklowych.

nuvi 750 nuvi 760 nuvi 770

Zaokrąglona obudowa z 4,3-calowym ekranem i wbudowaną (niewychylną) anteną GPS bardzo przypomina tę z Nuvi 200W i 250W. Zauważalną różnicą jest gniazdo słuchawek. Oznacza to, że w przeciwieństwie do “dwusetek", “siedemsetki" będą miały odtwarzacz MP3 i audiobooków. Nie będzie zatem problemów z głosowym ostrzeganiem przed fotoradarami. Nuvi 7X0 potrafią także czytać na głos nazwy ulic (funkcja TTS - Text-To-Speach), ale na razie brak informacji, kiedy funkcja ta będzie działać również po polsku. Wszystkie “siedemsetki" będą wyposażone w transmiter FM, który umożliwia korzystanie z samochodowego zestawu nagłośnienia.
Oryginalną funkcją serii 700 jest automatyczne wstawianie punktu na mapie w miejscu, gdzie odbiornik został zdjęty z uchwytu samochodowego. Ułatwi to odnalezienie auta na dużym i zatłoczonym parkingu. Dotychczas trzeba było taki punkt wstawiać ręcznie.

Nuvi 750 jest najprostszym z nowych modeli. Można go uznać za odpowiednik modelu 650, ale transmiter FM (dostępny dotychczas tylko w modelach 660 FM i 670) i nowe, niespotykane dotąd w Nuvi funkcje, pozwalają ocenić go znacznie wyżej. W modelu 760 dodano odbiornik komunikatów drogowych TMC oraz moduł Bluetooth, znany już z Nuvi 660 i kolejnych. Pozwala on używać Nuvi jako zestawu głośnomówiącego do telefonu. Model 770 ma powiększoną pamięć wewnętrzną, aby pomieścić mapy dwóch kontynentów - Ameryki Północnej i Europy, podobnie jak w Nuvi 670.

Nowe odbiorniki mają być dostępne już we wrześniu. Ich ceny w USA są identyczne jak odpowiedników z serii 600. Pozwala to mieć nadzieję, że i w Polsce nowe funkcje Nuvi otrzymamy bez dopłaty. Tak już niedawno było, kiedy w miejsce starszych turystycznych eTrexów weszły eTrexy z serii H z czulszym odbiornikiem, a cena odpowiednich modeli się nie zmieniła.

gps24

Źródło tekstu: blogn.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-30-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet