Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe duże inwestycje Motoroli w Krakowie

Nowe duże inwestycje Motoroli w Krakowie

sirmark 29 Kwietnia 2005 11:53

0 0

Amerykańska Motorola zapowiada wielkie inwestycje w rozwój swojego krakowskiego ośrodka badawczo-rozwojowego. Firma rozbudowuje laboratoria i chce w tym roku zatrudnić blisko 300 nowych programistów.

Działające od siedmiu lat centrum oprogramowania Motoroli w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej to część globalnej sieci 20 ośrodków badawczo-rozwojowych koncernu, zatrudniających łącznie 5 tys. inżynierów (polski ośrodek jest trzeci co wielkości, po centrach w Indiach i Chinach). Krakowscy specjaliści pracują nad oprogramowaniem związanym z infrastrukturą sieci komórkowych (głównie tzw. trzeciej generacji) oraz z systemami cyfrowej łączności radiowej (tzw. standard TETRA). Wartość pracy naszych inżynierów to kilkadziesiąt milionów dolarów rocznie.
W krakowskim ośrodku ma powstać kolejne laboratorium związane z technologiami łączności radiowej. Łącznej wartości planowanych nowych inwestycji Motorola nie chce ujawnić.
Inwestycji badawczo-rozwojowych ze strony zagranicznych korporacji stopniowo w Polsce przybywa. Taką działalność na większą lub mniejszą skalę prowadzą m.in.: Intel w Gdańsku, Siemens we Wrocławiu, Lucent w Bydgoszczy, firma ADB w Zielonej Górze, Oracle w Warszawie i kilka innych firm, w tym lotniczych i motoryzacyjnych. Uwzględniając potencjał Polski, ośrodków badawczo-rozwojowych jest jednak w kraju niewiele. Uważane są one przez ekonomistów za jeden z najwartościowszych rodzajów inwestycji zagranicznych. To w dużym stopniu właśnie innowacje i zaawansowane technologie przesądzają o globalnej konkurencyjności gospodarek.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet