Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe ceny w roamingu Play i Red Bull Mobile

Nowe ceny w roamingu Play i Red Bull Mobile

orson_dzi 23 Marca 2016 10:21

10 6

Od 30 kwietnia w Play i Red Bull Mobile obniżone zostaną ceny opłat roamingowych. Ma to związek z uchwałą Parlamentu Europejskiego.



W nowych cennikach stała będzie cena za minutę połączenia przychodzącego, która będzie wynosić 4 gr netto (5 gr brutto). Pozostałe ceny będą zależne od aktualnej taryfy. Podane opłaty dotyczą pierwszej strefy Eurotaryfy, czyli tzw. Strefy Euro.

Nowe ceny w Red Bull Mobile prezentują się następująco:




Nazwa Taryfy

Min. rozmowy

SMS

MMS

MB

RBM Energy na kartę

0,54 zł

0,19 zł

0,25 zł

0,25 zł

RBM na Karte 5/11

0,54 zł

0,19 zł

0,25 zł

0,25 zł

RBM na kartę

0,54 zł

0,19 zł

0,25 zł

0,25 zł

RBM na kartę 7 MNP

0,54 zł

0,19 zł

0,25 zł

0,25 zł

RBM Energy

0,54 zł

0,28 zł

0,28 zł

0,25 zł

RBM NO LIMITS

0,54 zł

0,28 zł

0,28 zł

0,25 zł

RBM 66/88

0,54 zł

0,28 zł

0,53 zł

1 zł



W taryfach sieci Play sytuacja wygląda podobnie. Można przy tym zauważyć, że uprzywilejowani są posiadacze nowszych planów taryfowych. W starszych ceny są zazwyczaj wyraźnie wyższe.

Zobacz: Ceny w roamingu w taryfach Play

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:

Tagi: play | red bull mobile | eurotaryfa | roaming

w sumie: 56
  • 3

    37. ~  2016-03-23 17:18:58  host: 78-11-227-57.static.ip.netia.com.pl

    Czy dobrze rozumiem? Jak operator w nowej taryfie da cenę za 1 MB 1zł i oczywiście atrakcyjne pakiety danych na kraj to zagranicą 1MB może kosztować ponad 1zł? (1zł+ 0.20zł(5centów)) Czy tu nie jest haczyk?

  • 0

    38.  2016-03-23 19:11:50

    @37, tak - zgadza się. Od zawsze tak było, że większość atrakcyjnych promocji, np. znacznie obniżających stawki za połączenie, SMS-a czy transmisję danych, obowiązywało jedynie na terenie kraju (Polski).
    Nieliczne wyjątki, tak jak np. kiedyś multi-pakiety w T-Mobile, można było wykorzystywać za granicą. Jednak to była oferta tylko i wyłącznie, przeznaczona konkretnie do użytku w roamingu.

  • -2

    39. ~  2016-03-23 19:12:08  host: user-94-254-177-95.play-internet.pl

    @36 .Rozmowy międzynarodowe to nie tylko UE, świat na niej się nie kończy. Klucz daje tanie połączenia gdzie się da. Np. do Kanady 5 groszy, do Chin 5 gr. Brazylia 29 groszy. Spróbójcie zadzwonić do tych krajów od swoich operatorów . Coś tu jest nie tak. To trochę dziwne, jesteś w UE i masz taniej niż w Polsce. Ale tak jest w całej UE u operatorów infrastrukturalnych.

  • -4

    40. ~  2016-03-23 19:44:15  host: user-94-254-227-36.play-internet.pl

    RED BULLL.... ludzie nie dajcie się na to g... nabrać!

    to jakaś totalna KPINA - Telepolis powinien napisac na ten temat jakis artykuł

    od paru dni mam słynna kartę 5GB którą rozdają, nie wiem w jakim celu, bo na pewno nie po to by kogokolwiek przyciagnąć do swoich usług ale jedynie by skutecznie ZNIECHĘCIĆ

    bo niestety Play BLOKUJE klientów Red Bull - regularnie sprawdzam szybkość, bo zauważam problemy jakich od lat nie miałem, i co się okazuje - szybkość 100-200kbps........ głupia strona ładuje się 5 minut

    czy w Red Bull nikt nie mysliu?

    podpisywac taką umowe MVNO z Play, by z góry swoich klientów skazywać na tych najgorszej kategorii?

    nie wiem pewnie jakas dobra zmiana w RB.... :)))

  • 2

    41. ~a  2016-03-23 20:29:34  host: aaxr47.neoplus.adsl.tpnet.pl

    40.... moze jakies leki p depresyjne by ci sie przydaly???
    ja na moim RBM wyciagam 60Mbps download, 20Mbps upload w porywach, tak wiec Twoje zale i jeki nadaja sie wylacznie dla specjalisty

  • 1

    42.  2016-03-23 21:04:41

    @40 chyba u Ciebie a nie w RBM. Telefon może ma tylko EDGE ;)

  • 0

    43.  2016-03-23 21:56:49

    #36: za mało ludzi korzysta z voip'a, wtedy ceny spadłyby raz dwa, mam takiego jednego krewnego, który uważa, że jest dobrym klientem t-mobile, bo płaci ileś tam set złotych miesięcznie, a w roamingu raz zapłacił kilka tysięcy (tak naprawdę, to nie jest dobrym klientem, tylko ciężkim frajerem), natomiast za granicę, jak sam mówi, dzwoni z pracy, bo nie płaci, ja natomiast mam voip'a w domu i się nie zastanawiam gdzie i kiedy dzwonić, tylko dzwonię

  • 0

    44. ~  2016-03-23 22:27:35  host: gaja.tpnet.pl

    Gospodarka centralnie sterowana!

  • 0

    45.  2016-03-23 22:37:56

    Może i tak, ale akurat w tym przypadku spadek cen realny i namacalny.

  • 0

    46.  2016-03-24 09:01:03

    Pewnie da się znaleźć VoIPa który oddzwania po puszczeniu szczura. Takie usługi były 10 lat temu to i dzisiaj pewnie są ;) ? Później wybieramy docelowy numer po stawkach VoIP i gadamy. Usługa zwiej się Callback. Tak chyba działa tani roaming w Play ?

  • -1

    47. ~  2016-03-24 09:33:54  host: user-94-254-225-128.play-internet.pl

    do 41 i 42 - widze ze jak zwykle wierni i mierni obrńcy Play - ile razy ktos napisze o problemach z Play, to od razu ruszacie do boju

    nie pomyslałeś jeden z drugim gimbusie, ze skoro ktos o czymś takim pisze, to skądś to się bierze????

    w innym artykule ktos wkleił wyniki badań z tabelą o szybkosciach i priorytecie - tez to zanegujesz trollu?

  • 1

    48.  2016-03-24 14:20:25

    @47 poczytaj co to jest internet mobilny. Profesjonalne badania wszystkich sieci na stronach UKE. Może twoją lokalizację też badali. Buractwo to nie najlepszy sposób na zwrócenie uwagi.

  • -1

    49. ~  2016-03-24 15:12:52  host: user-94-254-225-128.play-internet.pl

    drogi TomkuO - jedynym burakiem jestes ty, przeczytaj sobie swój własny wpis nr:42 - ty chyba w ogóle niespecjalnie wiesz cvo piszesz i o co tobie chodzi (wpis 48), chyba że jesteś zwykłym trollem

  • 1

    50.  2016-03-24 15:38:02

    drogi trollu to że gdzieś karta RBM nie działa nie oznacza to, że w całej Polsce wszyscy użytkownicy są blokowani albo mają takie transfery. Powodów może być wiele i trzeba się z nimi zapoznać. Jak się ma awersję do Playa to wyrzuca się darmową kartę RBM i bierze inną lepszą. Profesjonalne badania mogą pomóc w wyborze konkretnego operatora.

  • -1

    51. ~  2016-03-24 15:41:12  host: user-94-254-225-128.play-internet.pl

    gdybyś TomkuO nie był gimbusowym analfabetą, to bys zrozumiał co do ciebie się pisze, a tak... cóż - jak twierdzisz pod innym artykułem, na 112 nie bedzie się można dodzwonić bez rejestracji, o której dziś mowa w mediach... taki jesteś wielki specjalista od telefonii komórkowej

  • 0

    52.  2016-03-24 15:53:26

    Czytaj uważnie i ze zrozumieniem co ktoś napisał. Nie wszyscy chcą Ci zrobić na złość. Bierz innego operatora i będziesz szczęśliwszy ;)

  • 0

    53. ~  2016-03-24 16:13:33  host: user-94-254-225-128.play-internet.pl

    No własnie chyba powinienes jednak ty czytać i to bardzo uwaznie ZANIM coś skomentujesz - ale przecież ty wiesz wszystko najlepiej

  • 0

    54.  2016-03-24 16:22:53

    Po prostu ja wczoraj nie dorwałem się do darmowego startera i nie wiem co z tym zrobić. Widocznie jednym działa a innym nie ;) Kup inny. Może kiedyś zadziała ?

  • 0

    55. ~Tomasz  2016-03-26 22:06:06  host: ip-91.197.88.19.edial.pl

    Czyli jeśli od maja 2017 dopłaty znikną zupełnie i zostaną tylko opłaty cennikowe i weźmiemy jakikolwiek prepaid z lejkiem czyli cennikowym 0zł za transmisję to wyjeżdżając za granicę będziemy mieli internet bez limitu za free?

  • 0

    56.  2016-03-27 20:26:04

    @Tomasz (55), ciekawe pytanie. Pod warunkiem, że lejek lub no limit w danej ofercie nie jest promocją, a jest uwzględniony w cenniku, to najprawdopodobniej tak. Ale dziś i tak nie warto o to pytać. Teraz to trochę takie wróżenie z fusów. Wszystko okaże się w praniu najdalej za rok. Osobiście uważam, że to raczej mało prawdopodobne. Prędzej wejdą jakieś pakiety usług, ukierunkowane na roaming.

Dodaj swoją opinię