Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe ceny roamingu w Erze

Nowe ceny roamingu w Erze

LuiN 29 Sierpnia 2008 18:38

0 0

Od 30. sierpnia PTC zmienia cenniki połączeń roamingowych realizowanych w ramach Unii Europejskiej.

Zmiana cennika dotyczy abonentów sieci Era oraz użytkowników systemu Tak Tak. Zmianie ulegają ceny roamingowych połączeń głosowych, zarówno nawiązywanych, jak i odbieranych w obrębie krajów Unii Europejskiej oraz terytoriów Strefy roamingowej 1A.




Nowe stawki to:
1,81 zł brutto (1,48 zł netto) za minutę połączenia wychodzącego,
0,86 zł brutto (0,70 zł netto) za minutę połączenia przychodzącego.

Zmiany związane są z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego, regulującym wysokość opłat za połączenia głosowe w roamingu w krajach Unii Europejskiej. Ceny pozostałych usług w roamingu pozostają bez zmian.

Źródło tekstu: Era, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~jojo  2008-08-30 00:36:16  host: efb135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak myślałem, że ktoś w końcu wypomni te 18 ziłka. Cóż - nikt nie jest doskonały. ;-D

  • 0

    16. ~hhhh  2008-08-30 00:41:31  host: nat-243-2.man.bydgoszcz.pl

    polaczenia miedzynarodowe sa rozliczane minutowo czy sekundowo?

  • 0

    17. ~jojo  2008-08-30 00:45:38  host: efb135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sekundowo - he, he, he. ;-) Najprawdopodobniej (jak to w zwyczaju u Ery) NIESTETY minutowo.

  • 0

    18. ~  2008-08-30 00:52:22  host: efb135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tzn. międzynarodowe na pewno w Erze są rozliczane minutowo, a połączenia roamingowe do tej pory były rozliczane minutowo i pewnie są tak rozliczane nadal. Zobaczymy jutro.

  • 0

    19. ~darcio  2008-08-30 04:59:38  host: nat-mi3.aster.pl

    brawo era za ten krok oby tak dalej ERA NAJLEPSZĄ SIECIĄ GSM POLSCE

  • 0

    20. ~  2008-08-30 06:37:41  host: f142-057.opera-mini.net

    Chyba oszalales phszac takie herezje :-D

  • 0

    21.  2008-08-30 09:44:21

    ~darcio - dopisz, że dla Ciebie... Jest ponad 20 milionów użytkowników komórek, ktrózy nie wybrali Ery... Debile??

  • 0

    22. ~maniek  2008-08-30 10:19:46  host: public51425.xdsl.centertel.pl

    UWAGA!!!! w erze minuta połączenia przychodzącego kosztuje: 0,70 netto = 0,85 brutto era nie umiE doliczać VAT??? PLUS i orange również mają 0,70 netto, ale te sieci prawidłowo dodały Vat i wyszło im 85 gr brutto, tylko erze jakoś 86gr :D

  • 0

    23. ~Uriel  2008-08-30 10:55:18  host: b1-65.koba.pl

    A Play jak zwykle najtańsze. Nie chcę tutaj teraz nikogo obrażać, ale... Play ma najniższe ceny połączeń krajowych do wszystkich sieci, największe pakiety minut w sieci, najtańsze telefony, a ludzie nadal wolą płacić prawie 2 razy tyle Wielkiej Trójcy. Niech ktoś mi to wytłumaczy, bo widocznie jestem tak głupi, że tego nie rozumiem.

  • 0

    24.  2008-08-30 11:10:23

    Sprawdziłem są 2 letnie pakiety roamingowe w Play po 20 i 50 minut cena za minutę z krajów Unii do polandu po 49 groszy, dostępne w karcie, mix i abonamencie. Faktycznie taniutko...

  • 0

    25. ~jojo  2008-08-30 11:30:03  host: efb135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    maniek, maniuś - ochłoń trochę... i poczytaj: "Przy przeliczaniu maksymalnych cen połączeń wyrażonych w euro na ceny w polskiej walucie, stosowany jest referencyjny kurs wymiany, ogłoszony przez Europejski Bank Centralny w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej W DNIU 30 LIPCA BIEŻĄCEGO ROKU zgodnie z którym 1 € = 3,2067 PLN. A zatem od 30 sierpnia bieżącego roku: cena za minutę połączenia wykonanego NIE MOŻE PRZEKROCZYĆ 1,48 zł netto (1,81 zł brutto), cena za minutę połączenia odebranego NIE MOŻE PRZEKROCZYĆ 0,71 zł netto (0,87 zł brutto). (źródło: www.uke.gov.pl)

  • 0

    26. ~j  2008-08-30 13:52:29  host: 77-253-91-22.adsl.inetia.pl

    jojo - też ochłoń chwilę i jeszcze raz przeczytaj ze zrozumieniem o co chodziło mańkowi. Nie o to, że łaskawie nie zastosowali maksymalnej stawki, tylko, że era zaokrągliła dodając VAT w górę. 0.70 + 0.154 = 0.854 więc powinno być 0.85 gr. a nie 0.86 gr.

  • 0

    27. ~jojo  2008-08-30 14:20:09  host: efb135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    j - a kto powiedział, że VAT ma być liczony od kwoty 0,70 gr netto - ja na stronie Ery, w regulaminach TT i ofert abonamentowych nie widzę informacji o tej kwocie. Może, to po prostu błędne założenie LuIN-a wpisane w pośpiechu? UKE wyraźnie nakreśliła ramy, które podałem w poście numer 25 i Era (zgodnie z zaleceniami UKE) po prostu tej kwoty nie przekroczyła.

  • 0

    28. ~  2008-08-30 14:21:44  host: efb135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale dobra, nie spierajmy się o takie "detale"

  • 0

    29. ~kwistas  2008-08-30 19:25:49  host: w3cache.wignet.pl

    A TAK TAK nadal śpi...

  • 0

    30. ~wer  2008-08-31 09:13:14  host: 107-dom-6.acn.waw.pl

    cena za minutę taka sobie, ale smsy i transmisja na niskim poziomie, mimo braku konieczności ich obniżenia. to jakiś atut, i ja bym zwycięstwa orange nie ogłaszał

  • 0

    31. ~  2008-08-31 20:18:28  host: f96-032.opera-mini.net

    DO 22: piszesz ze play ma najniższe stawki do wszystkich polskich sieci(49gr/min) najniższe rozmowy międzynarodowe wiec dlaczego ktos korzysta z innych opcji?(np mixplus ma 72gr/min do wszystkich sieci. a wiec wg tej teorii albo jestem nie spełna rozumu albo lubie przeplacac? bo przeciez play daje tańsze i lepsze telefony nawet? wg tej teorii nie znam sie i jestem świrem? pytanie czy urzytkownicy mixplusa uważają ze oferta play jest lepsza i play daje im taniej? sadze ze nie. bo oferta mixplusa jest dydykowana specjalnej grupie odbiorców. i głównym atutem jest: nielimitowane rozmowy i smsy z 1 numerem plusa przez 30 dni za 10 zl. tanie pakiety transmisji danych oraz pakiety tanich rozmów do plusa i na stacjonarne. oraz pakiety smsow do plusa. to powoduje ze te 72 gr do wszystkich sieci tak nie przeraża gdy do innych sieci nie pisze i nie dzwoni sie wcale lub bardzo zadko. wtedy prosty rachunek co wybrac 49 gr czy 5 gr? 5gr/min bardziej mi sie podoba.. ile ludzi tyle wyborów. stad tyle ofert, operatorów. by kazdy znalazl sobie oferte ktora mu najbardziej odpowiada...

  • 0

    32. ~kwistas  2008-08-31 22:18:41  host: w3cache.wignet.pl

    DO 31 cytat:"oferta mixplusa jest dedykowana specjalnej grupie odbiorców" powiem ci że każda oferta jest skierowana do danej grupy osób (nawet PLAY). Opiniami "MOJA SIEĆ JEST THE BEST" przerabialiśmy 456688172 raz więc nie ma się co przejmować, często do ludzi to nie dociera ze ktoś jest w innej sieci lub ma inny telefon ważne żeby go bluzgami obrazić(to normalne zachowanie Polaków).

  • 0

    33.  2008-09-01 08:15:05

    ~Uriel - bo jednak nie cały naród siedzi za granicą, nie cały naród ma komórki w Play żeby mieć do całego narodu najtańsze ceny "w sieci"...

  • 0

    34.  2008-09-01 08:17:22

    ~j - nie zaokrągliła w góre wcale, a od d strony podeszli (jak np. w Orlenie na stacjach gdzie detal głównie się sprzedaje i durny system mają) i od ceny brutto odliczyli VAT. Wtedy wychodzi 70 gr netto rzeczywiście ;-)

Dodaj swoją opinię