Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe ceny minimalne aplikacji w Google Play

Nowe ceny minimalne aplikacji w Google Play

orson_dzi 18 Listopada 2015 12:09

14 2

Google zmienia wysokość minimalnej ceny aplikacji w 17 krajach. Wśród nich jest Polska.



Do tej pory minimalna cena aplikacji w Google Play wynosiła 0,99 dolara. Była to stała wartość dla ponad 190 krajów. Google zdecydowało, że ta wartość powinna być bardziej elastyczna i dopasowana do kursu dolara w danym kraju. Jako pierwsi, już kilka miesięcy temu, niższe ceny dostali mieszkańcy Indii i kilku innych krajów.


Od dzisiaj nowe ceny obowiązują w 17 krajach, w tym również w Polsce. Teraz minimalna cena aplikacji, to 0,45 dolara. W praktyce cena spadła z 2,99 zł, do 1,79 zł.




Źródło tekstu: android-developers; wł     

Dodaj do:

Tagi: google play | android

w sumie: 18
  • 5

    1. ~  2015-11-18 12:10:07  host: 168.235.201.33

    super:)

  • 1

    2.  2015-11-18 12:29:49

    Szkoda, że spadek w PLN nie jest wprost proporcjonalny do tego w USD. No ale Polska to bogaty kraj, więc możemy zapłacić trochę więcej.

  • -1

    3. ~Wojtek  2015-11-18 12:42:58  host: user-109-243-33-69.play-internet.pl

    teraz zaplacisz blisko polowe mniej a i tak narzekasz...

  • 1

    4.  2015-11-18 12:58:01

    świetna informacja :)

  • 1

    5.  2015-11-18 13:21:23

    @3: Zgadza się, zapłacę mniej. Ale już tak mam, że gdy jestem traktowany jak klient gorszej kategorii, to trochę narzekam :)

  • 1

    6.  2015-11-18 13:29:46

    Z tymi cenami w google play różnie bywa. Gra wyceniona na 10 centów raz kosztuje 40gr a niekiedy więcej 60gr. Ot taki przykład. Czasami nie ma opcji iap dla danego kraju i wywala błędy ... niestety ...

  • -1

    7. ~Prz  2015-11-18 13:39:34  host: adiu71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I tak spiracicie.

  • 0

    8.  2015-11-18 13:45:36

    Ciekawe, kiedy pozwolą nam płacić w Google Play za pomocą PayPal'a, tak jak jest w kilkunastu cywilizowanych krajach.

  • 1

    9.  2015-11-18 14:27:09

    @8: a gdzie na przykład? Bo z tego co wiem to google średnio się lubi z PayPalem...

  • 1

    10. ~Wojtek  2015-11-18 14:36:22  host: user-109-243-33-69.play-internet.pl

    kiedy pozwola placic przez paypala bedziesz narzekal, ze nie mozna jeszcze inaczej...

  • 1

    11. ~Wujek_Zurek  2015-11-18 14:54:29  host: public-gprs355937.centertel.pl

    To nie prosciej zafundowac sobie karte google play za 5 dyszek ? Bez karty, przelewow itd ;) czekam az crimsonland spadnie bo 4 dyszki to lekka przesada ;)

  • 0

    12. ~ja  2015-11-18 16:12:36  host: user-94-254-133-50.play-internet.pl

    @8 Wojtek ma racje, jest tyle dostawcow platnosci i chyba nie ma uslugi i sklepu, ktory bedzie akceptowal wszystkie, nawet te dziesiec najpopularniejszych form platnosci? Dlaczego paypal? W czym niby w tym wypadku ma byc lepszy od platnosci karta, a jak ktos sie obawia to prepaid lub nawet wirtualny prepaid?

  • 1

    13.  2015-11-18 16:28:27

    No proszę, jak pozytywnie. A jak AppStore robił zmiany, to były podwyżki, o ile pamiętam nawet dwie. Widać gdzie Apple mną Polskę i teraz zasadnicze pytanie: dlaczego Apfel Fan się tak napina, skoro realnie jabłkowa firma ma ocen procent, może dwa udziału w polskim rynku. Jest sens? : )

  • 1

    14. ~mm  2015-11-18 18:46:50  host: user-94-254-145-124.play-internet.pl

    @11
    A nie lepiej zwykłą kartą? Nie ma problemu że sobie blokujesz jakaś kwotę albo zabraknie Ci kilku groszy na karcie Google?

  • 1

    15. ~14  2015-11-18 19:43:02  host: public-gprs364090.centertel.pl

    Tzn kredytowa ? Mialem ale z innego banku bo w moim jest oplata, tzn wirtualna karte bo zwykle kredytowe jakos na moje zarobki mnie nie przekonuja ;) mialem ale juz w weekend nie przelejesz bo dojdzie w poniedzialek, banku tylko ze wzgledu na wirtualna karte nie oplaci mi sie zmieniac, zreszta ide do kiosku na rogu i kupuje, przeciez nie bede na allegro 55 zeta placil za cos co jest warte 50 ;) slowem co kto lubi i jak mu wygodnie.

  • 1

    16. ~mm  2015-11-18 22:32:13  host: user-94-254-145-247.play-internet.pl

    Ale program kosztuje np.21 PLN a karta to 50 PLN to zostaje Ci 29 PLN z którymi nie masz co zrobić albo masz.na koncie Google 9 PLN a program kosztuje 10 PLN. Niby brakuje tylko 1PLN a musisz kupić kartę o minimalnej wartości. Chyba, że kupujesz ciągle to wtedy problem nie jest taki istotny. Ja kupuję niewiele i wygodniej było podpiąć zwykłą kartę bankową. Niekoniecznie musi być kredytowa. Większość debetowych umożliwia płatności internetowe. Ale karta przedpłacona Google też jest rozwiązaniem jeżeli ktoś nie chce dawać Google info o karcie bankowej.

  • 0

    17.  2015-11-19 10:48:00

    @9: Cyt. z pclaba: "Pierwsze kraje, których mieszkańcy mogą płacić za zakupione aplikacje poprzez PayPal to: Austria, Belgia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kanada, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Włochy." Jak widać w większości krajów Europy Zach. już się da.

  • 1

    18. ~Draco  2015-11-19 19:23:30  host: n24-06-05.opera-mini.net

    @17 tak zachwala PayPal a wiesz jakie prawa Tobie przysługują? Poczytaj o tym posredniku w płatnościach jakie wałki robi swoim klientom. Jak potrafi zablokować kasę na rachunku bez powodu. Odzyskanie to droga przez mękę - Google i masz bez liku takich przypadków. Karty płatnicze wydane przez polskie banki podlegają polskiemu prawu a PayPal ma gdzieś nasze prawo. Trochę pokory PayPal to nie pępek świata.

Dodaj swoją opinię