Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe Centrum Zarządzania Siecią Sferii

Nowe Centrum Zarządzania Siecią Sferii

sirmark 6 Października 2008 20:29

0 0

3. października Sferia otworzyła nowe Centrum Zarządzania Siecią. Znajduje się ono w siedzibie głównej firmy przy ulicy Pawiej w Warszawie. Centrum wyróżnia się większą ergonomią rozwiązań technicznych oraz nowoczesnym systemem do prezentacji danych tzw. Videowall.

Centrum Zarządzania Siecią (CZS) koncentruje wszystkie systemy zarządzania, które działają w przedsiębiorstwie telekomunikacyjnym. Poprzez te systemy nadzorowana i zarządzana jest cała sieć telekomunikacyjna operatora m. in.: stacje bazowe, sterowniki stacji bazowych, centrale telefoniczne, system teletransmisyjny, serwery statystyk oraz serwery pomocnicze.

CZS pełni kilka podstawowych funkcji - m.in.: monitoruje zdarzenia w sieci, reaguje na awarie, koordynuje działania ekip wykonujących prace planowane, odpowiada za przekazywanie informacji o stanie sieci do innych jednostek organizacyjnych Firmy oraz czuwa nad wydajnością sieci. Dzięki wykorzystaniu systemów zarządzania Specjalista pracujący w CZS może w bardzo szybki sposób dostrzec potencjalne błędy w nadzorowanych elementach sieci. Posiada on również podstawowe narzędzia, by naprawić niektóre z nich. W przypadku większych awarii problem przekazywany jest do Specjalistów II linii wsparcia lub do dostawcy sprzętu. Funkcja monitorowania wydajności pozwala określić dostępne zasoby i kondycję sieci.
Nowością w otwartym Centrum Zarządzania Siecią jest ściana graficzna (Videowall), Składa się ona z czterech 67-calowych paneli. Videowall pracuje w rozdzielczości 2800x2100 w technologii DLP (Digital Light Processing).

Dodatkowo Centrum zostało skonstruowane w taki sposób, by zapewnić jak największy komfort pracy inżynierom oraz pozwolić, wraz z rozwojem sieci, na uruchomienie kolejnych stanowisk. W tym momencie CZS Sferii jest w stanie obsłużyć sieć o wielkości kilku tysięcy stacji bazowych.

Źródło tekstu: Sferia     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~tkubon  2008-10-07 01:07:59  host: ip-94-42-34-118.multimo.gtsenergis.pl

  Niesamowite...

 • 0

  2. ~darcio  2008-10-07 04:28:36  host: nat-mi3.aster.pl

  aster w wawie i tak lepiej sobie radzi niz ta sferia i ich powolny net

 • 0

  3.  2008-10-07 08:58:10

  darcio bo sferia to net bezprzewodowy ale plus za to ze maja telefon bez abonamentu

 • 0

  4. ~brauni  2008-10-07 22:01:23  host: 87-205-167-250.adsl.inetia.pl

  Tylko co wnosi ten news ? Chyba tylko że sobie duży telewizor powiesili na ścianie (Videowall). Poprzedni CZS Sferii też był na Pawiej a kilka tysiecy BTS'ow jest w stanie obsłużyć 7-10 ludzi :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-126-106.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.