Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe Centrum Zarządzania Siecią Sferii

Nowe Centrum Zarządzania Siecią Sferii

sirmark 6 Października 2008 20:29

0 0

3. października Sferia otworzyła nowe Centrum Zarządzania Siecią. Znajduje się ono w siedzibie głównej firmy przy ulicy Pawiej w Warszawie. Centrum wyróżnia się większą ergonomią rozwiązań technicznych oraz nowoczesnym systemem do prezentacji danych tzw. Videowall.

Centrum Zarządzania Siecią (CZS) koncentruje wszystkie systemy zarządzania, które działają w przedsiębiorstwie telekomunikacyjnym. Poprzez te systemy nadzorowana i zarządzana jest cała sieć telekomunikacyjna operatora m. in.: stacje bazowe, sterowniki stacji bazowych, centrale telefoniczne, system teletransmisyjny, serwery statystyk oraz serwery pomocnicze.

CZS pełni kilka podstawowych funkcji - m.in.: monitoruje zdarzenia w sieci, reaguje na awarie, koordynuje działania ekip wykonujących prace planowane, odpowiada za przekazywanie informacji o stanie sieci do innych jednostek organizacyjnych Firmy oraz czuwa nad wydajnością sieci. Dzięki wykorzystaniu systemów zarządzania Specjalista pracujący w CZS może w bardzo szybki sposób dostrzec potencjalne błędy w nadzorowanych elementach sieci. Posiada on również podstawowe narzędzia, by naprawić niektóre z nich. W przypadku większych awarii problem przekazywany jest do Specjalistów II linii wsparcia lub do dostawcy sprzętu. Funkcja monitorowania wydajności pozwala określić dostępne zasoby i kondycję sieci.
Nowością w otwartym Centrum Zarządzania Siecią jest ściana graficzna (Videowall), Składa się ona z czterech 67-calowych paneli. Videowall pracuje w rozdzielczości 2800x2100 w technologii DLP (Digital Light Processing).

Dodatkowo Centrum zostało skonstruowane w taki sposób, by zapewnić jak największy komfort pracy inżynierom oraz pozwolić, wraz z rozwojem sieci, na uruchomienie kolejnych stanowisk. W tym momencie CZS Sferii jest w stanie obsłużyć sieć o wielkości kilku tysięcy stacji bazowych.

Źródło tekstu: Sferia     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~tkubon  2008-10-07 01:07:59  host: ip-94-42-34-118.multimo.gtsenergis.pl

  Niesamowite...

 • 0

  2. ~darcio  2008-10-07 04:28:36  host: nat-mi3.aster.pl

  aster w wawie i tak lepiej sobie radzi niz ta sferia i ich powolny net

 • 0

  3.  2008-10-07 08:58:10

  darcio bo sferia to net bezprzewodowy ale plus za to ze maja telefon bez abonamentu

 • 0

  4. ~brauni  2008-10-07 22:01:23  host: 87-205-167-250.adsl.inetia.pl

  Tylko co wnosi ten news ? Chyba tylko że sobie duży telewizor powiesili na ścianie (Videowall). Poprzedni CZS Sferii też był na Pawiej a kilka tysiecy BTS'ow jest w stanie obsłużyć 7-10 ludzi :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-85-115.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet