Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe centrum badawcze Alcatela

Nowe centrum badawcze Alcatela

WitekT 23 Sierpnia 2005 10:54

0 0

Alcatel poinformował o planach stworzenia nowego centrum badawczo-rozwojowego w Chengdu, stolicy prowincji Sichuan w zachodnich Chinach.

Centrum powstanie na terenie parku technologicznego (ang. Chengdu High-Tech Park) poświęconemu rozwojowi nowoczesnych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych. Projekt ten jest efektem ostatnich działań Alcatela zmierzających do rozszerzenia prac badawczych firmy w celu podniesienia jakości usług skierowanych do klientów zarówno w Chinach, jak i na całym świecie. Inauguracja centrum nastąpi przed końcem 2005 r, a jego zarządzaniem zajmie się sztandarowa chińska firma Alcatela, Alcatel Shanghai Bell.

Nowe centrum będzie stanowić integralną część ogólnego projektu działań badawczo-rozwojowych Alcatela w Chinach. Będzie ono ściśle współpracować z centrum badań i innowacji (ang. Research & Innovation Center) mieszczącym się w głównej siedzibie firmy Alcatel Shanghai Bell w Szanghaju i wprowadzać na rynek nowe, obiecujące technologie powstające w wyniku prowadzonych przez firmę badań. Z biegiem czasu Alcatel przeniesie do nowego obiektu wszystkie prace wykonywane w należącym do firmy centrum badawczo-rozwojowym komunikacji optycznej (ang. Optical Communication R&D Center) w Czengdu. Centrum będzie również prowadzić badania nad rozwojem światowej klasy technologii oraz opracowywać nowe koncepcje produktów w dziedzinie telekomunikacji stacjonarnej i komórkowej.
Początkowo prace będą koncentrować się na zaawansowanych technologiach i rozwiązaniach bezprzewodowych związanych z sieciami komórkowymi następnej generacji (mobile NGN - ang. Mobile Next Generation Networks) oraz transmisją mikrofalową. W nowym centrum zostanie zatrudnionych ok. 300 inżynierów, specjalistów w dziedzinie badań i rozwoju.

Alcatel mocno angażuje się w zaawansowane prace badawcze nad nowymi, obiecującymi technologiami i rozwiązaniami, prowadzonymi na terenie Chin. Obecne działania badawczo-rozwojowe firmy w tym kraju są prowadzone w najważniejszych obszarach branży telekomunikacyjnej, takich jak telefonia komórkowa trzeciej generacji, sieci NGN, optyka oraz usługi typu triple play (zintegrowane usługi telewizji, telefonii i dostępu do Internetu). W grudniu 2002 r, w Szanghaju ruszyło pierwsze centrum badań i innowacji Alcatela na Dalekim Wschodzie, a w lutym 2003 r. otwarto centrum badawczo-rozwojowe komunikacji optycznej w Chengdu. Globalne inwestycje Alcatela w działalność badawczo-rozwojową wynoszą ok. 13% rocznych przychodów firmy.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-08-23 11:13:56  host: external.ciech.waw.pl

    I pewnie chińscy profesorowie politechnik masowo zatrudniają się tam do sprzątania ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-77-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Kiano? | 2018-03-23 18:03:06

Podobne jak kiano slimnote :http://tlp.is/gsj


~Danek | 2018-03-23 18:02:27

Z Volantiusu ostatnio wziąłem od Jordana Kerra. Minimalistyczne z drobnymi dodatkami i eleganckie.


~jarko | 2018-03-23 18:01:01

Xiaomi lepsze


T-Mobile_pl | 2018-03-23 17:55:48

SZAMBO !


ruskov | 2018-03-23 17:38:14

ale mialym frajde jakbym sobie go powyginal smiesznie

Ankieta

Czy kiedykolwiek kupiłeś/kupiłaś sprzęt elektroniczny w Chinach?

Zakup smartfonu w Chinach a jego naprawa

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet