Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe cenniki oraz kalkulator w Tele2

Nowe cenniki oraz kalkulator w Tele2

sirmark 16 Lipca 2008 17:53

0 0

Usługi telefoniczne, internetowe oraz pakiet Internet i Telefon w Tele2 są teraz bardziej przejrzyste i oferują więcej możliwości wyboru niż dotychczas. Aby ułatwić klientom wybór oferty najlepiej dopasowanej do ich potrzeb, operator uruchomił na swojej stronie internetowej łatwy w użyciu kalkulator ofertowy.

16. lipca Tele2 Polska rozpoczęło sprzedaż ofert w oparciu o nowe cenniki telefoniczne, internetowe oraz pakietowe (Internet i Telefon). Dotychczasowe plany taryfowe związane z ofertą głosową, zostały zastąpione pięcioma nowymi cennikami telefonicznymi (wyjątek stanowi cennik TELE2 Podstawowy, który pozostaje w sprzedaży w niezmienionej formie).

Nową ofertę abonamentów telefonicznych charakteryzuje m.in. sposób prezentacji czasu bezpłatnych połączeń, uwzględnionych w abonamencie w godzinach, a nie - jak dotychczas - w minutach. W skład nowej oferty telefonicznej wchodzą cenniki: Tele2 1 godzina, 2 godziny, 5 godzin, 20 godzin i 40 godzin.
Pakiety minut wliczone w cenę abonamentu są rozliczane z sekundową dokładnością. Cechą wspólną nowych cenników jest niska, stała stawka za połączenia z sieciami komórkowymi w wysokości 0,57 zł (z wyjątkiem Play, gdzie jest od 0,75zł do 0,92zł).
W nowej ofercie internetowej, Tele2 oferuje łącza o prędkości 1, 2 i 6 Mb/s. Usługa dostępna jest zarówno w ofercie z umową na czas nieoznaczony, jak i w cenach promocyjnych, przy zawarciu umowy na okres 12, 24 lub 36 miesięcy.

Także pakiet Tele22 Internet i Telefon zapewnia użytkownikom jeszcze większe oszczędności. W ramach oferty pakietowej klienci mają możliwość skomponowania w sumie aż 45 rożnych ofert, dostosowanych do ich potrzeb i wymagań.

Zobacz: nowe cenniki usług Tele2.

Źródło tekstu: Tele2     

Dodaj do:
w sumie: 54
 • 0

  35. ~Mas  2008-07-17 20:43:52  host: dynamic-87-105-8-187.ssp.dialog.net.pl

  @ MZ Sprostowanie, miałem na myśli rynek telefonii stacjonarnej. Gdzie 70% ruchu ma TP, ok. 10% Netia, 9,5% Tele2, 8% Dialog, 2,5% reszta: GTS Energis, NOM/Exatel, UPC, Telefonia Pilicka i pozostali. Nalezy też zauważyć, że te dane uwzględniają również WLR, na którym przecież TP również zarabia mimo, iż klient jest abonentem innego operatora.

 • 0

  36. ~MZ  2008-07-17 20:58:35  host: aacj111.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @ MAS - tu się mogę zgodzić. Należało by jednak uwzględnić komunikatory typu Skype, Tlenofon i karty zdrapki typu Telegrosik.

 • 0

  37. ~ukenamuniu  2008-07-17 21:19:59  host: 86-59-n1.acn.waw.pl

  Mas: nie opowiadaj, że na WLR TP zarabia. Dostaje od pasożytów 20 zł przy kosztach 30 zł.

 • 0

  38. ~Mas  2008-07-17 23:22:12  host: dynamic-87-105-8-187.ssp.dialog.net.pl

  Ciekawe określenie relacji monopolista -wolna konkurencja (TAŃSZA): żródło wszelkiej dobroci - posożyty

 • 0

  39. ~nijel  2008-07-18 00:02:53  host: ckl136.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @ Mas, przeginasz. Piszesz o złodziejach z Francji (lesbijki, geje itp), ale morderczych Chinczyków już pomijasz. Czyli dla Ciebie gorsi są geje z Francji niż ludobójczy Chińczycy, im już nie pojedziesz. A głównym powodem jest to, że tp ma 70% rynku telefonii stacjonarnej :/. Pisząc o formach własności firm działających na polskim rynku chciałem zwrócić tylko uwagę, że takie argumenty są bez sensu. Wyszło z tego, że jestem zszokowany postawą niektórych postaci z naszego społeczeństwa :I

 • 0

  40. ~Zainteresowany  2008-07-18 00:24:12  host: aju178.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @27: Doskonały tekst. Popieram i dodam, że należy jeszcze zająć się: Realem, Makro, MediaMarktem, Saturnem, Kauflandem i Lidlem bo to przeciez niemiecka grupa kapitałowa która transferuje zyski na zachód idące w niemniejsze sumy niż przychody TP jadące do Francji. A Niemcy to przecież wojnę przegrali, mieli Hitlera, mordowali ludzi i w ogóle żal.ru jak mawia młodzież szkolna. Anglicy z Tesco nie lepsi zresztą bo w czasie wojny przypisywali sobie zasługi polskich lotników! Oni też bezczelnie transferują kapitał za granicę. A ostatnio coraz więcej koreańskich samochodów na ulicach... cholerne żółtki kradną nam pieniądze i w kontenerach wywożą po nocach. No i na koniec trzeba dokopać Arabom bo ci to dopiero pompują nam gotówkę z Polski dostarczając ropę naftową z której robi się popularną etylinę zwaną benzyną :) I jeszcze zająłbym się Węgrami bo ich cholerne samolociki WizzAir wysysają polski kapitał wożąć miliony Polaków w tą i z powrotem po świecie. Piszcie śmiało kogo jeszcze trzeba skopać i kto nas okrada, a człowieka który wyskoczył z takimi argumentami odnośnie Francji i TP powinno się zamknąć w pokoju ze ścianami z gumy. Gdyby nie zachodni kapitał to dalej byłyby tu centrale na korbę i druty z 50-ych lat. A szybki i tani Internet miałbyś prędzej w klozecie niż na biurku.

 • 0

  41. ~Zainteresowany  2008-07-18 00:31:30  host: aju178.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Oczywiście wyjaśnię dla pełnej jasności, że ta gorzka ironia skierowana była do 24. i 30. którzy uczepili się TP pomimo iż dzięki TP mogą teraz pisać te swoje bzdury na Telepolisie i zapomnieli albo nie wiedzą, że 8 lat temu, przed startem Neostrady TP, 1mbit w domu był marzeniem dla milionerów kosztującym jakieś 800zł/mc. Własne 512 lub nawet 256kbit/s było wydatkiem rzędu 350-500zł. A gdy na głowicy 60-parowej w budynku znalazło się parę drutów o odpowiednich parametrach pod transmisję szerokopasmową to było naprawdę szczęście. Oczywiście nie było też modemów za 1zł tylko każdy bulił po 1500-1700zł za parę Zyxeli. Jeden dla siebie, a drugi dawało się "providerowi" który 2mbit/s kupione za złodziejską stawkę dzielił na cztery (jak zapałkę) megabity (!) rżnąć ludzi aż miło. Kto nie zna tych czasów i kto wtedy nie walczył o dostęp do Sieci ten niech głosu nie zabiera w ogóle i nie komentuje tego co robi TP bo włos się jeży i tak zostaje na tydzień po lekturze niektórych wypowiedzi.

 • 0

  42. ~Zainteresowany  2008-07-18 00:39:57  host: aju178.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A do 40. dodam jeszcze Chińczyków którzy zabijają nas skarpetkami z ciasnymi ściągaczami i barwionymi toksycznymi barwnikami T-shirtami :) A nasze dzieci muszą bawić się chińską tandetą bo rodzimym producentom "się nie opłaca". Wszystko to po to, aby wytransferować cały nasz kapitał daleko stąd i wyremontować za to chiński mur :) Warto też dodać, że Niemcy nieźle ssą kaskę dzięki marce Era, a Angole jeszcze więcej dzięki brytyjskiemu Plusowi. Naprawdę skandal. Bić żabojadów, bić niemców, bić angoli, bić żółtych, bić, bić, bić... pasożyty jedne wysysające z Polski krew. Mam tylko jedno pytanie do ludzi z taką mentalnością: co TY zrobiłeś dla Polski i Polaków poza pierdzeniem w fotel? Większość z nas nawet do wyborów tyłka nie raczyła ruszyć.

 • 0

  43. ~ukenamuniu  2008-07-18 01:02:59  host: 86-59-n1.acn.waw.pl

  #42: ja pasożytami nazywam firmy nicniemające żerujące na TP. Dzięki regulacjom UKE płacą TP poniżej kosztów a abonenci mają kilka zł taniej. Ciekawa sytuacja wytwarza się, gdy TP (za swoje) wspólnie z samorządami (środki unijne) telefonizuje/"internetyzuje" gminy a przychodzi pasożyt i za 4 zł niższego abonamentu przejmuje abonentów na BSA lub WLR. Ponieważ część infrastruktury jest zbudowana za pieniądze państwowe, to zaczynają żerować na twórcach tych przepisów / decyzji wspierających "konkurencję".

 • 0

  44. ~Mas  2008-07-18 13:20:57  host: dynamic-87-105-8-187.ssp.dialog.net.pl

  Nie wierzę własnym oczom! Waszym zdaniem monopol jest cudowny, a socjalizm to jedyny słuszny ustrój. Po co wolna konkurencja??? Niech będzie jeden dostawca, najlepiej państwowy i francuski, wtedy będzie cudownie na rynku - ceny będą stały w miejscu, abonament za tel. stacjonarny będzie 4x droższy niż za komórkę (tam jest konkurencja) i w ogóle będzie kolorowo i bajecznie z paradami francuskich gejów na ulicach. Mogę to tylko tak podsumować: myśl spółki M&E, Mao, Lenina oraz Gramsciego wiecznie żywe! Niech żyje Międzynarodówka i socjalizm!!! Niech zyje Microsoft i France Telecom!!! Niech żyją podatki i acyza na poliwa, niech żyje ZUS i VAT i wcześniejsze emerytury, a w ogóle to wszyscy powinni mieć pracę i strajkować gdy jakikolwiek przywilej socjalny we Francuskim oddziale soctelecomu zostanie zabrany. Czas chyba spieprzać z tego Związku Socjaliztycznych Republik Europejskich do jedynej ostoi jako tako wolnego rynku za ocenem. PS> Przypomnę niektórym, mniej spostrzegawczym, że ja nie czepiam się, iż TP należy do zagranicznego inwestora, ale krew mnie zalewa, że sprzedali tę firmę PAŃSTWOWEMU SOCJALISTYCZNEMU MOLOCHOWI w najbardziej lewicowym kraju UE.

 • 0

  45.  2008-07-18 13:57:56

  @Zainteresowany Neostrada o której piszesz nie była aż takim zbawieniem jak się wydaje. Jak już przestała być dostępna tylko w paru lokalizacjach w Warszawie to kosztowała 150~200zł i niewiele osób było na nią stać, a jak kogoś nie było stać to nie miał alternatywy i zostawał bez stałego Internetu, chyba że sąsiad się z nim neostradą podzielił o ile miał neostradę i potrafił podzielic. Później TP wprowadziła tańszą, wolniejszą i limitowaną wersję kosztującą i tak 80~100zł na którą decydowali się wyłącznie ci którzy nie mieli żadnej alternatywy. A laternatywa wóczas była, w postaci sieci osiedlowych, wymagania co do stałego Internetu były wówczas takie jakie dzisiaj jest w stanie spełnić EDGE, więc przeważającej większości użytkowników osiedlówka odpowiadała. Usługą masową neostrada stała się dopiero 2 lata temu po wprowadzeniu promocji "startowej" i "megainternet" gdy system nie wytrzymywał natłoku zamówień a TP w krótkim czasie mogła się zacząć chwalić ponad milionem klientów. Ale wobec braku jakichś znaczących zmian w ofercie TP i BSA ten złoty okres powoli się kończy. Ja np nigdy bym się nie zdecydował na BSA w stanmdardowych promocjach, skusił mnie dopiero "Rok za darmo" gdzie dostałem średnio abonament o >10zł tańszy niż u dotychczasowego operatora i 3x wiekszą prędkość. Jak przeliczyłem że przez najbliższy rok miałbym dotychczasowemu operatorowi płacić 10zł więcej niż teraz średnio płacę Netii to doszedłem do wniosku że za ten rok nikt mi nie zaoferuje łącza tak taniego żeby sumarycznie przez te 3 lata wyszło mniej niż przez 3 najbliższe lata zapłacę Netii. Jedyne czego żałuję to to że nie skorzystałem z tej promocji rok temu, ale naiwnie sądziłem że skoro Netia wprowadziła taką ofertę to za nią pójda inni i nie warto się spieszyć ze zmianą operatora. A jedyne czego się obawiam, to to że za te niecałe 3 lata nikt mi nie zaoferuje tak taniego Internetu jak teraz mam, nawet za najniższą wtedy opcję.

 • 0

  46. ~nijel  2008-07-18 14:50:23  host: 212.160.172.70

  @ Mas, kto napisał że monopol jest cudowny? Czytając post 40 musiałeś dostać białej gorączki. Nic nie poradzimy na to, że krew Cię zalewa , może najlepiej wyjedz z kraju, odpoczniesz.

 • 0

  47. ~nijel  2008-07-18 15:37:44  host: 212.160.172.70

  A poza tym, już paru ludzi w historii wyrażało taką ogromną nienawiść do narodów. Z lekcji historii powinieneś wiedzieć, że w 1939 było bardzo nieciekawie. Z kolei zniszczenie WTC w NY miało podobne podstawy, Talibowie też strasznie pieklili się jaki to diabeł straszny. Nie uważam takich postaw za właściwe.

 • 0

  48. ~Zainteresowany  2008-07-20 01:03:45  host: ahw160.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @43: Zgadzam się. Trochę dużo pisałem i utonęło to gdzieś, ale mam dokładnie takie samo zdanie o tej pseudo-konkurencji, która tak naprawdę guzik robi i wyciąga łapę po tę najłatwiejszą kasę korzystając na decyzjach UKE. Ludzie nic z tej "konkurencji" nie mają bo firmy które dostają 50% upustu od cen detalicznych TP konsumują cały ten zysk dając ludziom parę groszy taniej. Ja nie bardzo rozumiem GDZIE tu jest konkurencja w telekomunikacji. Cała ta regulowana zadyma nie tyle sprzyja obniżaniu cen co STAGNACJI i właśnie takie zjawisko obserwujemy, a TP już wyraźnie oświadczyła, że zamraża ceny. I co się dziwić. Normalna reakcja w kraju gdzie nie ma prawdziwej konkurencji, a wszyscy wiszą na cycu TP nie mając własnej infrastruktury i nawet nie myśląc o takich inwestycjach.

 • 0

  49. ~Zainteresowany  2008-07-20 01:10:48  host: ahw160.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Prosty przykład świństw które uprawia "konkurencja": Multimo ma infolinię techniczną i handlową gdzie można w ciągu dnia popłynąć na 20-50zł (!) za jedną rozmowę. Stawka jest bowiem liczona za minutę połączenia... dzwoniący nie są o tym NIGDZIE informowani i myślą, że płacą za POŁĄCZENIE niezależnie od czasu trwania lub chociaż, że jest to opłata jak za połączenie lokalne. Czy nikt nie widzi co ta firma wyprawia z ludźmi? Poczytajcie fora! Ludzie się żalą, że dostali rachunki nawet po 150-200zł za połączenia z helplinią Multimo! A dzwonili w sprawie wadliwie działającego łącza albo żeby zamówić usługę i czasem wisieli na "proszę czekać" 30 minut. Czy takimi metodami wyciskania pieniędzy z ludzi pod płaszczykiem "konkurencyjnej usługi" nie powinno się UKE zająć i to natychmiast? Gdyby TP coś takiego zrobiła to przecież byłby jazgot niesamowity i kary od razu! Czyli konkurencji wolno robić syf, ale firmie która im daje żyć nie... no wybaczcie, ale tu coś nie gra. To samo z Netią która 2 lata temu atakowała wręcz niemożliwie nachalnie z kłamliwą reklamą swoich usług ADSL, "bez limitów", itd. Narobili wrzasku, szumu, a potem się okazało, że ludzie po 2 miesiące bez Inetu byli i na kolanach wracali do TP prosząc żeby ich podłączyć bo Netia nie mogła lub parametry były tragiczne (np. 6mbit działało jak 3.5mbita Z WINY URZĄDZEŃ NETII). I gdzie wtedy było UKE? Czy ktoś został ukarany za WKRĘCANIE ludzi i narażania na straty? Nie.

 • 0

  50. ~Zainteresowany  2008-07-20 01:20:32  host: ahw160.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @46, 47: Zgadzam się. Na przykładzie 44. łatwo jest zobaczyć, jak reaguje pewna kategoria ludzi na popularne zjawisko globalizacji, która właściwie stała się już faktem. Niektórym ciężko jest to zrozumieć i wyciągnąć wnioski, że tak naprawdę taki właśnie jest kapitalizm: pieniądz przyciąga pieniądz i liczą się interesy których skala nie da się zawrzeć granicami jakie znamy z mapek szkolnych. Do pewnego momentu miałem jakieś opory ale zrozumiałem, że dla zwykłego człowieka w gruncie rzeczy nie ma to żadnego znaczenia... im szybciej się zrozumie te prostą prawdę tym szybciej można wyjść na prostą. A do 44. jeszcze jedna uwaga: monopole, kolego, istnieją na całym świecie. Zwłaszcza potężne telekomy, ale i wiele innych. Niech Ci się nie wydaje, że możesz cokolwiek ruszyć i zmienić takimi frazesami. Życia i nerwów Ci zabraknie w pewnym momencie...

 • 0

  51. ~Zainteresowany  2008-07-20 01:31:54  host: ahw160.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @45: Leszku, masz trochę racji. Nie przeczę, że Neostrada na polskie, przeciętne warunki była za droga na starcie. Była grupa ludzi która przywitała to rozwiązanie brawami, byli tacy których nie było stać. I tak jest DO TEJ PORY. Czy zauważyłeś to? Zawsze jest jakaś grupa społeczna której jest ZA DROGO. Kiedyś ludzi bulili po 200zł za 512, a teraz mają to za 35-40zł, a za nie więcej jak 120zł mogą mieć 6mbit! I co? I dalej narzekają... Tak już jest i dlatego wchodząc z czymś na rynek zaczyna się od tych zamożniejszych i stopniowo wysyca potrzeby dopasowując ceny do wymagań mniej zamożnych grup społecznych. Strasznie to suche i przykre, ale tak niestety JEST. No i muszę na koniec zauważyć coś jeszcze: dwa lata temu użytkowników neo było nie milion tylko blisko 1.5mln, podczas gdy cała tzw. konkurencja w postaci kablówek, ew. sieci osiedłowych pomimo niższych cen zgromadziła od kilku do 50-80 tys. klientów. O czym to świadczy? Czy TP te 1.5mln (obecnie już ponad 2mln) pozyskała Twoim zdaniem w ciągu pół roku albo roku? A czemu inne firmy nie mogły pozyskać i konkurować? Kto im bronił? Dlaczego nie były tańsze i nie zgarniały tego rosnącego rynku? Odpowiedz mi na te pytania, a z chęcią podyskutuję dalej.

 • 0

  52. ~Mas  2008-07-20 14:22:42  host: dynamic-81-168-143-229.ssp.dialog.net.pl

  Jak mi sens publikowanie jakichkolwiek opinii, skoro na vortalu siedzą głównie apologeci z FT?

 • 0

  53. ~krakus  2008-07-22 17:01:23  host: abbu118.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A nie zawsze zastanawia w jak ciekawy sposób zbacza temat dyskusji. Po pierwsze wszyscy operatorzy mają zagraniczny kapitał i pompują tam kasę. News o Tele2 i o nowych cennikach, które nie są najgorsze i są oszczędności - po analizie cenników na stronie. I o tym powinna być dyskusja. A tu ludzie płyną, płyną... Szkoda.

 • 0

  54. ~Robert  2008-07-25 17:21:34  host: adgg63.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Albo ja już tak źle widzę ... albo ceny w tych nowych planach za połączenia lokalne poszły w górę do 44 groszy za 3 minuty ??

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-86-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet