Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe bezprzewodowe USB

Nowe bezprzewodowe USB

sirmark 8 Czerwca 2006 19:41

0 0

Firma TZero poinformowała o skonstruowaniu modułu bezprzewodowego USB, który umożliwi przesyłanie sygnału ultraszerokopasmowej sieci (UWB) przez ściany budynku. Obecne na rynku rozwiązania dostarczały super szybki internet tylko do jednego pomieszczenia, natomiast w miarę oddalania się od źródła, sygnał ulegał znacznemu osłabieniu.
Technologia firmy TZero oferuje transfer danych na poziomie 480Mb/s, który maleje do 100Mb/s gdy odbiornik znajdzie się w odległości od 10 do 30 metrów. Jak zapowiada producent, nowe urządzenie trafi do sprzedaży w lipcu i powinno zainteresować przede wszystkim użytkowników, którzy chcą się pozbyć plątaniny kabli. Głównym celem są jednak przewody komunikacji audiowizualnej, które dotychczas nie mogły zostać zastąpione przez moduły WiFi.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-73-22.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet