Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe, bezpieczniejsze faktury w Orange

Nowe, bezpieczniejsze faktury w Orange

orson_dzi 29 Kwietnia 2016 22:29

10 5

orange strefa bezpieczenstwa Od 1 maja Orange będzie wysyłać faktury elektroniczne z nowego adresu E-mail.






Od 1 maja wszystkie faktury elektroniczne Orange będzie wysyłać z adresu: e-faktura@pl.orange.com, a nie jak do tej pory z dwóch różnych adresów. Serwer pl.orange.com używa technologii DKIM (Domain Keys Identified Mail) i jeśli z takiej samej korzysta serwer dostawczy poczty klienta (Gmail i większość skrzynek polskich portali jak WP, Onet, Interia), to wiadomości zawierające spreparowane e-faktury będą automatycznie odrzucane.

Zmiany dotyczą również wyglądu Strefy bezpieczeństwa, gdzie informacje świadczące o wiarygodności wiadomości będą teraz lepiej widoczne.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: e-faktura | orange

w sumie: 22
  • 0

    3. ~  2016-04-29 23:00:24  host: 188.146.0.158.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Po co wysyłać mailem faktury?
    Byłoby bezpieczniej, gdyby pocztą elektroniczną przychodziło tylko powiadomienie o możliwości pobrania dokumentu z portalu EBOK.

  • 1

    4. ~  2016-04-29 23:26:27  host: 212.180.203.6

    @2 Kto z prywatnych osób bawi się w PGP ;)

  • 0

    5. ~kamil  2016-04-30 10:06:23  host: 89.174.81.114

    @2 Są ludzie po 60-70 lat gdzie nauczyli się jak włączyć pocztę i wydrukować fakturę i tyle. Więc takie rozwiązanie mogło by im utrudnić życie. A jak ktoś ogarnia to wejdzie na portal lub swoja pocztę i też jest lajt. Dobrze że są różne opcje sprawdzenia faktury.

  • 0

    6. ~  2016-04-30 10:09:17  host: agou84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @3 przecież to jest od zawsze. Dostajesz SMS z info o wystawionej fakturze a pobrać ją można przez stronę. Tyle tylko, że ludzie są zbyt leniwi albo i tego nawet nie potrafią.

  • -1

    7. ~nick  2016-04-30 10:15:32  host: 185.25.21.161

    huhahuha 2 dni bez wiadomosci przestarzałych ;) żadna różnica czy dają newsy w sobote jak w tygodniu i takl sa przeklepane z innych portali po czasie ;)

  • 0

    10. ~  2016-04-30 11:22:17  host: 188.146.71.196.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @6: Skoro od zawsze tak jest, to po co wysyła się PDF-a mailem?
    Bezpieczniejsze byłyby maile bez załącznika (który może być fałszywy albo zawierać malware) i bez numeru konta. Tylko numer faktury, kwotę do zapłaty i instrukcję logowania do EBOK. Dopiero tam byłaby dostępna pełna faktura w PDF z numerem konta do wpłaty i innymi szczegółami.
    Wtedy nie będzie co "fałszować".

  • 0

    11. ~Punk  2016-04-30 12:46:50  host: apn-5-60-153-113.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja wszystkie faktury trzymam sobie na serwerze operatora bo i tak mi nie potrzeba papierowej wersji, a wchodzę tylko po to by zobaczyć kwotę do zapłaty.

  • 1

    12. ~kurczak80  2016-04-30 15:35:09  host: agta138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co z tego że będą wysyłane z nowej domeny jak i tak barany nie potrafią dobrze jej rozliczyć.
    Reklamacja składana miesiąc w miesiąc i dalej takie jaja.
    Trwa to już przez trzy miesiące ,zobaczymy na następny.

  • 0

    13.  2016-04-30 16:13:45

    Z faktury elektronicznej (nie w Orange) korzystam od 2008 roku. Od 2014 wprowadził mój operator dodatkowo wysyłkę e-mailową faktu elektronicznych. I każdy tak robi, także Orange.
    Jeśli ktoś mówi, ze zamiast e-mailowej wersji lepiej byłoby z e-boku... No dzieciakiem jest albo nigdy z abonamentu nie korzystał u żadnego z operatorów ;-)
    A dlaczego wprowadzili wysyłkę e-mailem? Bo przeciętny Polak to tłuk zwykły jest, niestety ;-)

  • 0

    14. ~13×××  2016-04-30 17:46:36  host: n13-01-08.opera-mini.net

    @13 tu zes napisal prawde - o przecietnym polaku - Nalezaloby tresc uzupelnic, źe to napisała przeciętna MENDA

  • 0

    15.  2016-04-30 18:36:41

    14 - może...
    Jednak ja nie mam problemu z założeniem konta i logowaniem się do niego, żeby pobrać fakturę ;-)

  • 0

    16.  2016-04-30 18:38:39

    Dodam do 13 - operatorzy wolą wprowadzać dodatkowe nawet kosztowne zabezpieczenia do e-faktur i do ich wysyłki pocztą elektroniczną, bo to dużo tańsze jest i tak niż drukowanie i wysyłka pocztą papierów - jeśli samodzielne pobieranie z konta klienta jest mało popularne nawet ;-)

  • 0

    17.  2016-04-30 21:01:58

    Taki głupi adres to tylko w orange mogli wymyślić.... Nie można słać z domeny orange.pl, bo jak zwykle przecie to niepolska firma. Jeszcze do tej głupkowatej domeny pl.orange.com dodałbym sobie .net a na końcu jeszcze .ue bo za krótki ten adres mają................ Nowy adres spowoduje, że nikt inny takiego nie będzie umiał sklonować i podszyć się pod nich aby dalej zawirusowany śmietnik rozsyłać :D Ta firma kładzie się już równo na cyce.

  • 0

    18. ~  2016-04-30 21:46:55  host: 188.146.64.87.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @13: w latach 2010-11 w Play e-faktura była dostępna z Play24, a mailem przychodziło tylko powiadomienie. Wiem, bo wtedy korzystałem.

    A co do faktur papierowych - ile rzeczywiście kosztuje wydruk i wysyłka jednej faktury listem zwykłym - 1,50-2zł?

  • 0

    19. ~dreake  2016-04-30 23:43:21  host: ip-2.85-194-240-13.net.eco.atman.pl

    Ciekawe kiedy Plus wprowadzi zmiany...

  • 0

    20. ~Faktura  2016-05-01 05:24:18  host: 8.37.227.124

    Zadna kor.

  • 0

    21. ~elf  2016-05-01 06:45:50  host: azr65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To nic nie da. Przestępcy będą wysyłać maile z załącznikami z innych domen, znajdą się użytkownicy którzy w to klikną. Przymusowych kursów na "prawo jazdy" do korzystania z Internetu niestety zrobić się nie da. Sam dostaję ostatnio mnóstwo maili z "Poczty Polskiej". Nazwy domen w smtp to masakra....

  • 0

    22. ~  2016-05-01 08:38:21  host: 212.160.172.70

    @10 to klient wybiera jak chce dostawać fakturę, operator daje możliwość.

  • 0

    23. ~Maciej  2016-05-01 08:46:00  host: 191.50.94.185.wikiker.com

    Dlaczego TM, Plus i Orange nie zrobili aktualizacji cen pakietów danych w EU? Ceny sa wyższe niż unijne limity !!!!

  • 0

    24. ~ja  2016-05-04 10:27:19  host: 89-73-115-105.dynamic.chello.pl

    Z tego co wiem to dalej znikają kelinom na kartę pieniądze z konta wiec może nad tym by popracowali a nie fakturami? bo to jednak spory problem......

Dodaj swoją opinię