Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa Xperia bez gniazda słuchawkowego

Nowa Xperia bez gniazda słuchawkowego

orson_dzi 22 Stycznia 2018 09:32

3 2

xperia xz pro leak

Amerykańska Komisja Łączności przyznała certyfikat nowemu modelowi Xperii. To pierwszy smartfon Sony bez gniazda Jack 3,5 mm.

Z ujawnionej dokumentacji wynika, że smartfon Sony posiada tylko jedno gniazdo - USB typu C, służące jednocześnie jako gniazdo ładowania oraz port audio. Dużo lepszą informacją jest już to, że Sony w końcu zrezygnuje z szerokich ramek nad i pod ekranem.




Smartfon oznaczony w bazie FCC jako PY7-21831A będzie wyposażony w ekran o przekątnej 5,7 cala, mając obudowę o wymiarach 152,79 x 72,42 mm. Dla porównania, 5,5-calowa Sony Xperia XZ Premium ma wymiary 156 x 77 mm, a Sony Xperia XZ1 z ekranem 5,2 cala ma obudowę o wymiarach 148,73 mm x 73,4 mm.

Jak widać Sony szykuje duże zmiany w swoich smartfonach. Brak gniazda Jack 3,5 mm, przeniesienie czytnika linii papilarnych z boku na przód urządzenia, nowy wygląd i kształt obudów... Szkoda tylko, że jak słusznie zauważa portal PhoneArena, nie wszystko jest krokiem w przód. W końcu telefony Sony Ericssona przed wieloma laty też miały jedno gniazdo do ładowania i słuchania muzyki...

Zobacz: Sony nie chce konkurować z firmami Apple i Samsung
Zobacz: Xperia XZ Pro - przyszły flagowiec Sony z ekranem 4K OLED
Zobacz: Tak będzie wyglądała Sony Xperia XA2 Ultra

Źródło tekstu: FCC; wł     

Dodaj do:

Tagi: sony | xperia

w sumie: 37
  • -1

    18.  2018-01-22 12:45:36

    Swoją drogą... Ciekaw jestem jak Ty będziesz słuchał muzyki z telefonu kied już nie będzie można kupić telefonu ze "starą" przewodową technologią audio? ;-)

  • 1

    19.  2018-01-22 12:52:34

    17- no właśnie, zawsze jak wąż wywiniesz się od przyznania racji komukolwiek, uzasadniając to innym kontekstem i milionem innych wymówek. Dobrze Cię wytrenowali, tyle że ja już tego nie kupuję, niestety... Wiem ile wysiłku i czasu zabiera podanie przez zwykły tel. symboli zawierających dużo sybilantów ( c, s, ć, ś, dź, ź, itd ). W przypadku HDV idzie to jak z płatka. E 52 wg danych technicznych z Telepolis, obsługuje HDV. Trudno się zatem dziwić, że dajesz radę...

  • 1

    20.  2018-01-22 12:55:39

    18 - mam spory arsenał telefonów z gniazdem 3,5 mm, dlatego bądź spokojny. Natomiast w samochodzie b. często łączę się kabelkiem ze wzmacniaczem, bo wbudowane radio nie zawiera BT i m.in. dlatego istnienie tegoż gniada jest priorytetem przy zakupie nowego telefonu...

  • -1

    21.  2018-01-22 13:00:13

    toms - jaką rację mam przyznawać? Wiesz, że większość moich komentarzy nie jest poważnych. Bo jak mogą być w takiej społeczności?
    Mówisz, że stara Nokia E52 obsługuje HD Voice? Nie wiedziałem. Co więcej - nie interesowałem się. A i odkąd piszą, że operatorzy powdrażali tę technologię, moje zmysły nie odnotowały jakiegoś znaczącego wzrostu jakości tego co w słuchawce słychać ;-)
    A wracając do moich słuchawek... Żeby uszczegółowić - mam Jabrę Wave - w wersji bluetooth jak i cordrd. Tyle, ze kablową, jeśli już, to podłączam do słuchawki stacjonarnego, kiedy muszę mieć wolne ręce do pracy podczas rozmowy ;-)

  • 2

    22. ~breen  2018-01-22 13:15:14  host: nat-gw-53.koba.pl

    Niestety ten chory trend dalej sie rozszerza na kolejnych producentow. Mam niezle sluchawki, ktore kosztowaly pare stowek i jestem z nich zadowolony. Sluchalem drozszych sluchawek bt, ktore graly zdecydowanie gorzej. To ma byc ten postep? Adaptery marnej jakosci nie zalatwiaja sprawy.

  • 0

    23.  2018-01-22 13:17:56

    Widocznie Twoi rozmówcy nie posiadają telefonów z tą funkcją. Mam przyjaciela właśnie w sieci Plus i chociaż ma nowoczesny telefon i przebywa w zasięgu 3G, to pasmo jeśli osiąga 2,5 kHz, to max. Być może jest to też kwestia sieci... A co do słuchawek BT. Używam tylko do rozmów w samochodzie. Mam kilka sztuk poczciwej Nokii BT, zakupionej bardzo tanio w Biedronce i żeby być w zgodzie z przepisami i własnym bezpieczeństwem - wykorzystuję je, ale tylko do powyższego. Muza tylko i wyłącznie przez porządny ( ale bez przesady ) kabelek. Oczywiście, każdy może sobie słuchać w dowolny sposób, tylko niech nie porównuje dość odległych od siebie światów. Bo nie pozostanie to bez odzewu z mojej strony... :-)

  • 0

    24.  2018-01-22 13:34:34

    toms - sęk w tym, ze ja nie porównuję. Wyraźnie oddzielam jakość źródła i odtwarzacza ;-)
    Plik mp3 w telefonie i płyta w odtwarzaczu to są dwa różne światy.
    Tu mówimy o telefonach, ew. o odtwarzaczach mobilnych muzyki cyfrowej, skompresowanej z reguły mocno. W samochodzie też nie wymagam Bóg wie czego. Nie jeżdżę autem w którym wewnątrz nie słychać nic z zewnątrz, zeby przejmować się jakością systemu audio. I tak te bodaj 6 głośników jakie producent w moim aucie wbudował - gra nieźle. Być może Ty zwróciłbyś uwagę, że jakość muzyki z telefonu z pliku mp3 jakości 256 czy nawet 320 kbps jest dużo gorsza niż z płyty w odtwarzaczu... No ja na takie niuanse uwagi nie zwracam, bo podczas jazdy moje zmysły na co innego są wyczulone niż analiza częstotliwości docierających do moich przetworników dźwięków ;-)

  • 1

    25. ~breen  2018-01-22 13:47:03  host: nat-gw-53.koba.pl

    @wlo

    Nie do konca masz racje, bo w czasach gdy w telefonach mamy pamieci w dziesiatkach a nawet setkach GB sluchanie mp3 przegrywa z formatami bezstratnymi. Mam sporo plyt, ktore w formie flac trzymam w telefonie, czesto tez kupuje muzyke tylko w formie flac ktory jakosciowo nie ustepuje cd. Mi kiedys postep kojarzyl sie z czyms lepszym. Niestety obecnnie w wielu kwestiach jest wrecz odwrotnie.

  • -1

    26.  2018-01-22 13:57:32

    25 - nie uogólniaj. To jest najgorsze co może być. Bo jeśli są możliwości, to tak jak ja wszyscy mają. No nie. Jak jestem w sklepie z elektroniką, ludzie nie kupują kart pamięci 128 GB czy nawet 64 GB. Kupują... tanie - małe - 8, 16 GB.
    Tak,. Powiesz, zę w dobie streamingu... Tylko to też za darmo nie jest. Za 20 zł mało kto zapłaci. Więc większość ciągle jednak ma małe pamięci i pliki mp3 w standardowej jakości 128 kbps - żeby pochwalić się jeszcze ilością muzyki w telefonie ;-)

  • 0

    27.  2018-01-22 14:17:48

    wlo - ale Sony, wzorem Apple, kastruje telefony ze starych, sprawdzonych i niezawodnych gniazd ZMUSZAJĄC swoich użytkowników do przejścia na GORSZĄ JAKOŚCIOWO technologię, lub stosowanie idiotycznych przejściówek. A gdzie kompatybilność wsteczna ja się pytam? Widzę raczej zmowę producencką i pozbawianie użytkowników możliwości WYBORU. Co do kart pamięci: przeprowadzałeś szczegółowe badania, zaglądasz użytkownikom do telefonów sprawdzając szybkość transmisji zapisanych plików? Nie sądzę. Ja swoje płyty zgrywam ZAWSZE w jakości 320 kB/s a karty pamięci 32 GB kupuję. Na większe szkoda kasy, no i po co? A mniejsze mam w telefonach, które nie obsługują dużych pojemności...

  • 0

    28. ~~  2018-01-22 14:28:07  host: aaic211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Akurat mi wisi obecność gniazda jack. Od trzech posiadanych modeli telefonów wstecz, nawet nie rozpakowywałem słuchawek, bo ich zwyczajnie nie używam. Inaczej było za dzieciaka, gdy telefon służył mi głównie jako odtwarzacz muzyki w autobusie do szkoły. Teraz, jeżdżąc samochodem, używam ewentualnie słuchawki bluetooth. Robiąc grilla włączam głośnik bluetooth. Gniazdo jack tylko czasem przedmuchuję sprężonym powietrzem, by się nie zasyfiło. Przy wyborze telefonu jest mi zupełnie obojętne czy ono jest czy nie.

  • 1

    29.  2018-01-22 14:36:29

    Słuchawki dołączane do telefonu przez producenta, to zazwyczaj kpina i wcale nie dziwię się, że ich nie rozpakowałeś. Ważne, żeby użytkownik miał WYBÓR, a nie był skazany tylko na coś, z czego nie chce korzystać.
    #25 breen - bo postęp zazwyczaj jedną ręką daje, a drugą odbiera, w tym ( a raczej przede wszystkim ) pieniądze z portfela...

  • -1

    30.  2018-01-22 14:41:39

    toms - nie chcę dyskutować o technologii.
    Ja jestem zwolennikiem kabli. Czy to miedzianych, czy światłowodów - o ile sa możłiwości. Tu jestem przekonywany, że leczyć się powinienem - bo mobilny internet jest przyszłością. 3G, 4G, 5G!!
    Internetu mobilnego - a jakże - używam. Tylko nie jest to coś co jest u mnie podstawą korzystania z Sieci.
    W sprawie audio - tak samo. Zależy czego i jak słucham. W przypadku telefonu, dla mnie akurat obecność gniazda audio jack nie jest niezbędna.
    Oczywiście, że nie zaglądam. Jednak tam, gdzie zaglądam, nie widzę dużych pamięci. Ty kupijesz 32-gigowe. Ja 64-gigowe. Ty masz ich kilka zapewne - tak samo ja. Jednak przypadki o którórych mówie, to JEDYNE ich karty pamięci ;-)
    Jeśli to zmowa... Poradzisz coś na to? Czy będziesz wymagał, zeby właściwe organy coś z tym zrobiły? Od gadania nikomu nie przybędzie, więc działaj!! ;-).

  • 0

    31.  2018-01-22 14:44:30

    Chociaż nie - ostatnio to pamięci nie kupuję bo cholernie zdrożały ;-)

  • 1

    32.  2018-01-22 14:57:09

    wlo - " czy mrówka rzucona na szyny może walczyć z jadącym pociągiem?" Pamiętasz to ze szkoły? Jak zwykle rynek zweryfikuje politykę kastrowania tel. z gniazd 3,5mm, w zależności od determinacji kupujących...
    Tak, posiadam kilkadziesiąt kart pamięci, bo to dla mnie "taśmy matki" - nie kasuję zdjęć które wykonałem, poza nieudanymi. Kopiuję je na zewnętrzny twardy dysk, a oryginał ląduje w archiwum...

  • 0

    33.  2018-01-22 16:30:46

    toms - no to robymy podobnie. Tylko ja widzę, ze ta mało kto robi, Ty chyba tego nie widzisz...

  • 0

    34. ~krzysp  2018-01-22 16:50:29  host: user-94-254-226-77.play-internet.pl

    Xiaomi do modeli bez jacka dodaje przejściówkę w zestawie :)

  • 0

    35. ~krzysp  2018-01-22 16:53:01  host: user-94-254-226-77.play-internet.pl

    I Xiaomi normalnie ma analogowe wyprowadzenie sygnału, brakuje tylko gniazda jack. Wpinasz adapter i śmiga jak burza. A jak zgubisz przejściówkę to nowa kosztuje dolara wraz z wysyłką na Aliexpress :)

  • 0

    36. ~krzysp  2018-01-22 16:55:19  host: user-94-254-226-77.play-internet.pl

    Obawiam się jednak o trwałość portu USB-C do którego kilkanaście razy dziennie będzie coś wpinane. Czy nie zaczną się problemy po roku, najpierw zacznie gorzej kontaktować, a później będzie do wymiany. Pozdrawiam

  • 0

    37. ~tak Krzys  2018-01-23 09:17:17  host: user-94-254-242-206.play-internet.pl

    Ja ten problem trwałości poznałem i obecnie juz nie wyjmuje wtyczki lecz tkwi ona na stałe w gnieździe.

Dodaj swoją opinię