Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa Xperia?

Nowa Xperia?

LuiN 18 Listopada 2008 18:51

0 0

Do sieci trafiły zdjęcia koncepcyjnego Sony Ericssona Xperia o nazwie kodowej Sora. Według intencji projektanta, miałby to być średniopółkowy przedstawiciel linii Xperia z Windowsem Mobile 7 i aparatem 12 Mpix na pokładzie.

xperia sora concept xperia sora concept xperia sora concept xperia sora concept

Sora nie została oficjalnie potwierdzona przez Sony Ericssona i trudno powiedzieć czy kiedykolwiek ujrzy ona światło dzienne. Jako serce smartfonu projektant wybrał bardzo mocną jednostkę centralną - procesor Qualcomm QSD8250 taktowany zegarem 1 GHz.




Dotykowy ekran o rozdzielczości VGA (480 x 640 pikseli), przesuwana dwukierunkowo konstrukcja z dodatkowym panelem multimedialnym i do tego aparat fotograficzny o rozdzielczości 12 Mpix wyglądają dość futurystycznie.

Według planów koncernu Sony na matryce 12 Mpix nie będziemy musieli jednak długo czekać, więc kto wie - może Sora będzie hitem najbliższych wakacji?

Źródło tekstu: slashphone, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~bb  2008-11-18 19:03:09  host: host-89-230-120-102.nowaruda.mm.pl

    Z tymi wakacjami chyba deczko przesadzony tym bardziej ze to koncepcja

  • 0

    2.  2008-11-18 19:20:22

    Biorąc pod uwagę przewidywania SE (o których była tu informacja niedawno), procesory 1 GHz pojawią się w telefonach dopiero około 2012 roku, tak że na Sorę w takiej postaci trzeba sobie będzie jeszcze poczekać. O ile ta Xperia zostanie wydana. Swoją drogą - całkiem ładny ten telefon...

  • 0

    3.  2008-11-18 19:38:51

    Średniopółkowy? :P W takim razie czekam na model z najwyższej półki!

  • 0

    4.  2008-11-18 19:58:36

    prezentuje sie calkiem niezle. tylko ten dotykowy ekran cos na tych grafikach maly sie wydaje chocby w stosunku do rozlozonej klawiatury.

  • 0

    5.  2008-11-18 20:10:06

    Może ktoś w photoshopie go "złożył" tak jak było z innym niby nowym modelem SE-następcą Xperii.

  • 0

    6.  2008-11-18 20:24:08

    @5 - no mi wyglada na posklejanego z roznych samsungow ;)

  • 0

    7.  2008-11-18 20:28:47

    do 5:Jak juz sklejał, to mógł z SE żeby było bardziej wiarygodne ;)

  • 0

    8. ~kwistas  2008-11-18 21:51:56  host: w3cache.wignet.pl

    Wygląd z N95 ogólnie bardzo ładny telefon. Brawo SONY Ericsson :)

  • 0

    9. ~kundel  2008-11-19 11:35:07  host: acdl177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zapowiedzi se co do 12-20mpix i procesora 1ghz w ciągu najbliższych 2 lat stają się reane

  • 0

    10.  2008-11-19 12:19:04

    swietnie zapowiadajacy sie sprzet

  • 0