Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa wersja OVI Mapy dla telefonów Nokii

Nowa wersja OVI Mapy dla telefonów Nokii

WitekT 19 Października 2010 11:24

0 0

Nokia udostępniła darmową aktualizację danych map do nawigacji Ovi Mapy. Dzięki temu użytkownik otrzyma więcej dróg i ważnych punktów (POI), a także nowe państwa z pełnym pokryciem nawigacyjnym.

Najnowsze OVI Mapy wraz darmową nawigacją samochodową i pieszą oferują wskazówki głosowe w 75 krajach i 46 językach, a także szczegółowe mapy ponad 180 państw. Nowa wersja oferuje 100% pokrycie mapami siatki polskich dróg - w sumie jest to aż 677 650 km. Aktualizacja obejmuje również najnowsze informacje o trwających inwestycjach, co ułatwi wybór właściwej trasy i pozwoli ominąć zamknięgte odcinki.

Nowe OVI Mapy to także informacje o 172 tys. ważnych w podróży punktów (POI), w tym stacje benzynowe, restauracje, bankomaty i miejsca noclegowe. Aktualizacja oferuje również 137 wizualizacji 3D najważniejszych punktów orientacyjnych, jak na przykład Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.




OVI Mapy oferuje także dostęp do informacji o ograniczeniach prędkości, tzw. czarnych punktach oraz groźnych zakrętach. Przydatne dla kierowców są także wiadomości o aktualnym natężeniu ruchu oraz lokalizacji fotoradarów. OVI Mapy oferują także dostęp do informacji z serwisu CustomWeather, dzięki czemu w dowolnym miejscu można sprawdzić pogodę na najbliższe dni, a także z serwisu Co i Gdzie, dzięki któremu użytkownik dowie się, jakie są aktualne wydarzenia kulturalne i imprezy w całym kraju.

Pobranie aktualizacji danych do OVI Map jest proste. Wystarczy zainstalować na komputerze bezpłatne oprogramowanie Nokia OVI Suite i pobrać najnowszą wersję OVI Map ze strony nokia.pl/mapy.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10.  2010-10-19 17:10:37

    115,1MB

  • 0

    11. ~byla 115 i jest 115  2010-10-19 17:45:42  host: boj185.neoplus.adsl.tpnet.pl

    :)

  • 0

    12. ~dejwid  2010-10-19 17:47:13  host: 178.235.105.178

    A mógłby ktoś wysłać folder cities po aktualizacji (sama polska), bo sam mam linuksa i nie działa mi aplikacja ,,ovi maps loader". Ktoś mógłby się podjąć takiego zadania? Z góry dzięki

  • 0

    13.  2010-10-19 19:03:49

    A jaka jest najnowsza wersja programu Noki do Map? nie chodzi mi o mapy tylko o wersje samego programu :)

  • 0

    14.  2010-10-19 19:18:37

    ja widzialem 3.04 oficjalna wersje i 3.06 beta ;)

  • 0

    15.  2010-10-19 19:22:46

    U mnie cały czas pokazuje do pobrania mapę Polski 107MB.

  • 0

    16.  2010-10-19 19:37:22

    @15 mi w ovi suite po przejsciu do trybu map dostalem pod spisem kontynentow komunikat "dostepne sa zaktualizowane mapy" i bez problemu pobralo.

  • 0

    17.  2010-10-19 20:15:19

    dzięki thonka, znalazłem.

  • 0

    18. ~tit  2010-10-19 20:33:00  host: 77-254-147-55.adsl.inetia.pl

    trochę dziwne te mapy bo drogi ekspresowe są oznaczone tak samo jak drogi krajowe a powinny być oznakowane jak autostrady.

  • 1

    19. ~tit  2010-10-19 20:40:28  host: 77-254-147-55.adsl.inetia.pl

    korzystałem trochę z tego programu ale jak dla mnie jest on niedopracowany. wyszykiwanie adresu to jakaś pomyłka trzeba wszystko wpisywać a mała pomyłka literowa i adres nie zostanie znaleziony. jak wyłączymy program z zapisanym adresem to po włączeniu znów musimy w historii wyszukiwać adres. jak dotąd nie wiem jak wprowadzić punkt pośredni. mam nokię C6 i myślałem że dotyk będzie lepiej dopracowany. wyszukiwanie adresów powinno być poprzez wskazanie państwa później miasto lub kod następnie ulica i numer. wybieranie pwinno być poprzez wyłączanie liter tak jak jest to w IGO

  • 0

    20.  2010-10-19 22:41:31

    A czy nie ma problemów z głosem w tej nowej wersji? Spotkałem się z opinią, że nie można dograć polskiego głosu, zakładka z głosami pozostaje pusta.

  • 0

    21. ~mio  2010-10-20 08:13:48  host: frantic4.um.krakow.pl

    Na mapie jest juz odcinek autostrady szarów-tarnów! Przeciez oni go dopieero zaczeli budowac, porazka ta ovimap.

  • 0

    22.  2010-10-20 09:37:57

    Przy aktualizacji map wyskakuje mi informacja, że karta pamięci jest zapełniona, pomimo, że mam wolne 300MB wolnego a mapy Polski zajmują 115MB. Prośba o pomoc.

  • 0

    23. ~tit  2010-10-20 09:45:32  host: 77-254-147-55.adsl.inetia.pl

    jest też droga S3 która nie jest oddana do użytku

  • 0

    24. ~Raf  2010-10-20 12:48:22  host: fgl138.internetdsl.tpnet.pl

    Nie wiem jak Wam, ale mi nie wyznacza tras tymi nowymi jeszcze nie oddanymi odcinkami, sprawdzałem na S8 w Warszawie i A4 koło Krakowa. Może będą brane pod uwagę po oddaniu.

  • 0

    25. ~Raf  2010-10-20 12:52:37  host: fgl138.internetdsl.tpnet.pl

    Choć na S3 wyznacza tym kawałkiem co go jeszcze nie oddali.

  • 0

    26. ~Olek  2010-10-23 10:47:54  host: ggv114.internetdsl.tpnet.pl

    Opanujcie się jeden z drugim, aktualizacja wyszla 19.10 , a odcinek S3 Szczecin - Myślibórz został oddany 22.10 ! to co ? mieli tego 19-tego dać bez tej drogi, a za chwile znow wypuscic aktualizacje ? Parodia.

  • 0

    27.  2010-10-24 14:20:55

    Kiedy dostępne będą aktualizacje na Nokie 6700 Classic

  • 0

    28. ~  2010-12-21 20:40:40  host: a72.net131.okay.pl

    ja pobrałem aktualizację i skasowali mnie na 174 zł.Czy jest to możliwe?!

  • 0

    29. ~Banita  2011-05-17 22:04:09  host: user-31-174-191-8.play-internet.pl

    Polskie głosy są, nowe drogi są zaznaczone ,ale ich nie wykorzystuje. fotoradary są oprócz Niemiec ,bo tam są zakazane. Szybko działa, szybko przelicza, pokrycie mapy rewelacyjne.

Dodaj swoją opinię