Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa wersja GPMapy

Nowa wersja GPMapy

sirmark 28 Marca 2008 22:28

0 0

W najnowszej wersji GPMapa upodobniła się nieco do swojej najpoważniejszej konkurentki - AutoMapy. Pojawiły się bowiem obrysy budynków.

Co prawda zabudowę odwzorowano jedynie w ośmiu miastach (Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Tarnowie, Warszawie i Wrocławiu), więc jest to dopiero początek drogi, ale w dobrym kierunku. Budynki rozrysowane są dość dokładnie, a ich aktualizacja sięga kilku miesięcy wstecz. Dodanie obrysów budynków bardzo ułatwia przeglądanie mapy (łatwiej odnieść mapę do rzeczywistości), a szczególnie przyda się w nawigacji pieszej. Warto pamiętać, że mapę tę możemy instalować nie tylko w urządzeniach samochodowych (jak AutoMapę), ale także turystycznych, wygodniejszych przy zwiedzaniu.

Poza tą, najbardziej widoczną zmianą, wprowadzono także wiele mniej spektakularnych, ale w wielu przypadkach istotniejszych dla nawigacji, poprawek. Dodano 14 odcinków dróg, w tym nowy fragment autostrady A1 koło Tczewa. 303 miejscowości zyskały nazwy ulic (bez numeracji domów), a 68 - pełne plany adresowe.




Gpmapa 2007.4 jest już dostępna u partnerów Garmina. Użytkownicy starszych wersji programu mogą pobrać aktualizację ze strony www.gpmapa.garmin.pl.

gps24

Źródło tekstu: blogn.pl     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~tempylariusz  2008-03-28 22:36:04  host: 80.51.91.252

    i co w związku z tym? :D

  • 0

    2.  2008-03-28 22:39:50

    1; Bardzo błyskotliwe ;-) Szkoda że nadal jest bardzo mało wydań map na symbiana.

  • 0

    3.  2008-03-28 22:52:08

    2. I więcej nie będzie bo mało kto ma legalną mapę na swoim symbianie i producentom sie to nie opłaca...

  • 0

    4.  2008-03-28 23:54:03

    @Hose, Garmina razem z tą mapką możesz spokojnie mieć na Symbianie.

  • 0

    5. ~juha  2008-03-29 09:36:35  host: abif185.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Uzywanie nawigacji na Symbianie nie ma nic wspolnego z wygoda i ergonomia. 1" ekran, obsluga przyciskami (czasmi tylko rysikiem), meczarnia. Te mapy istnieja na tej platformie chyba tylko dlatego, ze po prostu da sie to zrobic

  • 0

    6. ~stz  2008-03-29 11:35:22  host: epe34.internetdsl.tpnet.pl

    Testowałem różne mapy, ale AutoMapa jest najlepsza. To nie reklama z mojej strony, tylko rzeczywistość.

  • 0

    7. ~cud tuska  2008-03-29 12:48:14  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Gps w komorce to powoli standard taki jak mp3 czy aparat.Powoli powstaje coraz wiecej tanich telefonow z wbudowanym gps-em.Np Sonyerycsson w 760 nokia n82.Malo osob wie ze nawet mimo braku wbudowanego gpsu mozna kozystac z nawigacji kupujaz zewnetrzny modul gps blutooth.Cena na alegro to tylko okolo 100/150 zl.Wystarczy z internetu pobrac darmowy naviexpert,wykupic na 24 godziny abonament za 2 zl i juz mamy bardzo dobra nawigacje z mowa ludzka po polsku!Ten program dziala nawet na se k750/d750/k800/w850 motce v3/e398...

  • 0

    8. ~cud tuska  2008-03-29 12:52:34  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Zapomnialem dodac ze program pokazuje droge w 3d,liczy kilometry,czas prawdopodobny dotarcia do celu,mowi o fotoradarach.Jest czesto aktualizowany.Mi zdazylo sie ze jadac z rzeszowa do wroclawia w jednym tygodniu naviexpert pokazal droge normalnie a w nastrepnym tygodniu gdy wracalem na drodze byl remont i program juz o tym wiedzial!

  • 0

    9. ~  2008-03-29 15:08:24  host: p03-05.opera-mini.net

    Cud tuska na zakupy tez chodzisz z gps-em?

  • 0

    10.  2008-03-29 16:06:32

    5: a skoro potrzebuje nawigacji raz lub dwa razy do roku to chyba zgodzisz się że w zupełności mi symbianowska wersja wystarczy. Nie będę kupował nawigacji by leżała w szafie.

  • 0

    11.  2008-03-30 01:26:16

    Ja tam mam tą mapkę i jest świetna tylko jedno ale mój gdy chcę nawigować pod konkretny adres to mój GPS wyświetla komunikat że nie mam map szczegółowych i nie wiem jak rozwiązać ten problem;(

  • 0

    12.  2008-03-30 10:45:02

    kubiak84 wlacz najwyzsza szczegolowosc map w ustawieniach.

  • 0

    13. ~ropucha  2008-03-30 13:52:08  host: cbk240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ta nowa mapa jest rewelacyjna.

  • 0

    14.  2008-03-30 16:26:45

    gp mapa wogole jest rewelacyjna

  • 0

    15. ~willl  2010-08-30 18:16:28  host: host-87-99-1-192.lanet.net.pl

    NIEDOKŁADNA MAPA TO NAJWIĘKSZA WADA. MIEJSCA WYSTĘPUJĄ DALEKO OD REALNEGO LUB W OGÓLE. PROWADZI PO DROGACH LEŚNYCH, PROMACH (ZIMĄ!!!) MIMO, ŻE TA OPCJA JEST WYKLUCZONA. TO NIE POWINNO BYĆ SPRZEDAWANE. NIE KUPUJCIE TEGO SZMELCU NIGDY. O ZACHOWANIU BEZCZELNYCH SPRZEDAWCÓW NIE WSPOMINAJĄC NA WIERZBIĘCICACH.

Dodaj swoją opinię