Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowa usługa w Erze: "Kto tam?"

Nowa usługa w Erze: "Kto tam?"

WitekT 29 Kwietnia 2005 21:24

0 0

Usługa Kto tam? to nowe rozwiązanie w sieci Era dla wszystkich użytkowników i abonentów, którzy na co dzień nie korzystają z poczty głosowej, a chcieliby otrzymywać wiadomości na temat tego, kto do nich próbował zadzwonić.

Wraz z nową usługą każdy klient sieci Era będzie zawsze informowany na bieżąco, gdy ktoś do niego próbował dzwonić w momencie gdy był on zajęty, miał wyłączony telefon, czy był poza zasięgiem sieci.

Jak działa usługa Kto tam?

Klienci sieci Era, korzystający z usługi Kto tam? otrzymują bezpłatną informację w postaci SMS-a o próbie połączenia za każdym razem, gdy ktoś próbował się do nich dodzwonić. Serwis ten poprzednio działał tylko u użytkowników Poczty głosowej w postaci Powiadomienia o próbie połączenia (ang. Empty Call Capture). Obecnie wszyscy klienci Ery są stopniowo przełączani na nową usługę.

Próba połączenia na telefon jest automatycznie identyfikowana przez sieć i klient otrzymuje SMS-em informację o próbie połączenia wraz z numerem osoby dzwoniącej oraz datą i godziną.

Przykład otrzymywanego SMSa




Od: Kto tam?
"Nieodebrane polaczenia: +48602123456 03/01/2005 14:15; +48221234567 03/01/2005 06:13; +48501234567 02/01/2005 04:12;"


W wersji angielskiej (w przypadku kiedy głos menu poczty głosowej jest ustawiony na angielski):

From: Kto tam?
"Your missed calls: +48602123456 03/01/2005 14:15; +48221234567 03/01/2005 06:13; +48501234567 02/01/2005 04:12;"


Jak zaaktywować Kto tam?

Nie ma potrzeby aktywacji usługi Kto tam?. Usługa ta będzie z czasem (po okresie migracji) dostępna automatycznie dla wszystkich klientów sieci Era, zarówno abonentów, jak i użytkowników Era Tak Tak. Nie ma potrzeby samodzielnej konfiguracji telefonu. Serwis ten jest całkowicie bezpłatny.

Dla tych, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie informacji handlowych z sieci Era, do SMS-a z informacją o próbie połączenia dołączona będzie informacja handlowa zawierająca komunikat o produktach i usługach PTC.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~orange  2005-05-01 17:02:00  host: dok242.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ty spidek chyba sie z choinki urwales w popie jest od 3 lat i widei na abonament i wiem lepiej przychodzi sms nr tel godzin i data i morzna bez posrednio odzwonuic jak jestes dobrze zorjentowany to sie nie udzielaj

  • 0

    12. ~Cro-Mag  2005-05-01 17:02:00  host: enz202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ta usługa jest chora !!!! wrecz upierdliwa wkurwia jednym slowem

  • 0

    13. ~spidek  2005-05-01 17:37:00  host: akx250.internetdsl.tpnet.pl

    te orange ta usluga faktycznie tak wyglada jak mowisz ale to jest w idei zwykla poczta ! Powiadamia cie kto sie do niej chcial dodzwonic i o ktorej godzinie a w erze masz co innego,nie ma poczty.Ktos dzwoni na niedostepny numer slyszy "abonent czasowo niedostepny" i nie kasuje go ani grosza a wlasciciel dostaje eske kto dzwonil.Nie pouczaj mnie bo znam sie na tym.Jak nie wiezysz to zadzwon sobie z innego tela na swoj i nie odbieraj albo go wylacz to zobaczysz.Peaceee..

  • 0

    14. ~orange  2005-05-01 19:04:00  host: dnz209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ty spidek wlasnie ze kasuje ma to tak wygladac ze to nie poczta ale wrzeczywistosci jest to poczta i kasuje

  • 0

    15. ~przechodzień  2005-05-01 20:08:00  host: bzf47.neoplus.adsl.tpnet.pl

    orange -> nie kasują i jak nie wiesz to się nie kłóć

  • 0

    16. ~Hermes  2005-05-01 21:40:00  host: prosie10-1.aster.pl

    ty spidek, te orange - moze ustalicie wspolną wersje?
    ja tam ery nie mam i sam se nie sprawdze...
    kasuje czy nie kasuje?
    kto testowal?
    tylko bez madrzenia sie...

  • 0

    17. ~mageo  2005-05-01 22:40:00  host: c120-129.icpnet.pl

    Orange nie masz racji-jest tak jak mowi Spidek -mam i idee i ere..w idei dostajesz sms,ze ktos sie probowal do ciebie dodzwonic-i ta osoba zostala "wykasowana-złapana"na poczte-chcac nie chcac-musi placic. W erze jesli masz wylaczony tel-ktos,kto do Ciebie dzwoni-slyszy komunikat"abonent czasowo wylaczony",albo ze poprostu masz zajety nr-bo np rozmawiasz w tym czasie.W obu przypadkach klient nie placi za to, a ty dostajesz SMS, ze taki a taki nr probowal sie polaczyc o danej godzinie.. Ludzie-jesli nie macie karty SIM w jakiejs sieci i nie spradziliscie uslugi u innego operatora - o czym mowicie??Pozdrawiam ;)

  • 0

    18. ~mageo  2005-05-01 22:46:00  host: c120-129.icpnet.pl

    Orange - tak na marginesie-wlasnie czytalem inna Twoja wypowiedz przy temacie"pakiety w idei na stacjonarne" - sprawdz Ty chlopie najpierw temat,a pozniej dodaj wypowiedz -nie siej wrogiej propagandy ;) w tak taku pakiety sa od lutego - tansze minuty, bo 0,29zl i nie sa ograniczone czasowo jak w idei.no i mozna dzwonic na Ere,Heyah i stacjonarne-wiec o czym Ty mowisz??? z calym szacunkiem ;)

  • 0

    19. ~C!CHY  2005-05-03 14:25:00  host: ain2.internetdsl.tpnet.pl

    no a ja myslałem że tu ludzie sie wypowiadaja co sie znają na telefonach
    Kto tam a Poczta głosowa to nie to samo
    Kto tam - Usługa która Identyfikuje wszystkie połaczenia nie odebrane przez ciebie i cie o nich informuje a numer dzwoniacy nie moze zostawic żadnej wiadomosci ani nie płaci kasy
    Poczta Głosowa - Tu chyba nie trza nikomu tłumaczyc Płacisz ale wzamian możesz zostawić wiadomość

  • 0

    20. ~  2005-05-03 22:24:00  host: dial-2319.zgora.dialog.net.pl

    Kto tam?

  • 0

    21. ~  2005-05-03 22:25:00  host: dial-2319.zgora.dialog.net.pl

    To ja. Orange. Zaraz wejdę. Tylko poćwiczę polską wymowę...

  • 0

    22. ~jacek110  2005-05-05 14:08:00  host: 213-238-112-207.adsl.inetia.pl

    blagam.niech kudzie ktorzy nie maja o tym pojecia(orange)nie wypowiadaja sie bo tylko dezinformuja ludzi!!!

  • 0

    23. ~akkoss  2005-05-08 14:00:00  host: dial-2138.elblag.dialog.net.pl

    a u mnie to jeszcze nie działa:(

  • 0

    24. ~---  2005-05-09 21:29:00  host: NAT-0.euronet.net.pl

    - Puk, puuuuk
    - Kto tam???

  • 0

    25. ~  2005-05-11 09:37:00  host: proxy.toya.net.pl

    hipopotam

  • 0

    26. ~paku  2005-05-11 21:05:00  host: dvc134.neoplus.adsl.tpnet.pl

    heh, ale tutaj "mądralów jak mrówków", na szczęście kilka ostatnich wypowiedzi jest sensownych i "na temat" - za usługę "kto tam" nie płaci się ani grosika (zarówno osoba która odbiera SMS`a z informacją o nieodebranych połączeniach jak i osoba której nie udało sie połączyć). Sama usługa jest super - mnie osobiscie bardzo tego dotychczas brakowało (a poczty głosowej niecierpię) - mam nadzieję ze to ucina temat oraz wypowiedzi rożnych "znawców"

  • 0

    27. ~  2005-05-12 11:32:00  host: proxy.toya.net.pl

    HIPOPOTAM i wszytko jasne ! :D

  • 0

    28. ~  2005-05-19 09:06:00  host: systemy186.toya.net.pl

    znów ja ;P

  • 0

    29. ~andziula  2008-09-02 09:44:43  host: 80.50.54.230

    A może mi ktoś napisać treść smsa jak właczyć taką usługę KTO TAM jak ja jej nie mam a jestem w Oranmge POP Z góry dzięki :))

  • 0

    30. ~Ja  2011-12-05 17:19:51  host: 78.31.137.59.rybnet.pl

    ...można tą usługe zdezaktywować, wchodząc na www.itaktak.pl, szybko bez wychodzenia z domu..

Dodaj swoją opinię